dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji 6500fd ( Son Örnek Fotoğraflar)

Dün itibari ile makineye kavuştum ve yağmurlu bir hava olduğundan dışarı çıkıp gece çekimi yapma imkanım yoktu. O yüzden makineye ısınma safhalarının ilkini evde geçirdim. İlk izlenimlerim; tam DSLR görünümü var ve çok hoş. Grib bölümü biraz büyük elliler için sorun oluşturabilir ama zamanla alışılabilecek bir ayrıntı. Zum bileziği çok hızlı ve objektif çok çabuk ve net odaklama sağlıyor. Açılış hızı belirtildiği gibi bir saniye bile sürmüyor ama bir saniye diyelim biz yine. Seri çekimler umduğumdan hızlı. İlk üç kare ve son üç kare seçeneği var ve bunun yanında sınırsız seri çekim var. İLk üç kare de gayet hızlı bir şekilde peş peşe üç fotoğrafı çekip ondan sonra kayda geçiyor ve bu işlem gayet hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Sınırsız çekimde ise biraz da olsa beklemek icap ediyor. Menü gayet açık ve Türkçe menü gerçekten işimi çok kolaylaştıracak. LCD ekran ayrıntıları çok güzel sunuyor büyüklüğü bence kafi. Gece çekimlerinde harikala beklemiyorum ama ehil bir elde eminim ki gece çekimlerinde de güzel sonuçlar verebilecektir. Amatör olduğum için hemen ilk çektiğim fotoğrafları yükleyip makine hakkında yanlış izlenim vermek istemiyorum. Isınmam için biraz zaman çünkü bu makine ile çok daha şeyler yapabileceğimize inanıyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor sorularınıza elimden ve dilimden geldiğince yanıt vermek isterim...

#dervisasa' tarafından 23.01.2007 17:54:39 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 03.02.2007 21:43:35 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 12.02.2007 11:13:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 10:57 - İp: 85.***.**3.83
bartu
bartu (üye)
İstanbul / Meraklı

rica ederim tirtil__

kedi çok güzel çıkmış

karizma yapmış kedi

Tarih: 18 Şubat 2007, 12:50 - İp: 85.***.**4.124
tirtil__
tirtil__ (üye)
Bursa / Amatör

#tirtil__' tarafından 21.02.2007 12:50:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Şubat 2007, 12:50 - İp: 88.***.**0.243
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Çekim Bilgileri

İso 400
1/60
F 3.7
Flash=Auto

Tarih: 19 Şubat 2007, 11:47 - İp: 212.***.**4.66
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğraflar için çok sağ ol tirtil yalnız şu kral kedi için biraz daha yakından bir fotoğraf çektin mi onu merak ettim. Aynı poz da kareyi kedi ile doldurmuş olsaydın nasıl olurdu acaba.

Tarih: 19 Şubat 2007, 14:59 - İp: 88.***.**7.107
tirtil__
tirtil__ (üye)
Bursa / Amatör

Tarih: 19 Şubat 2007, 15:54 - İp: 88.***.**8.47
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler tirtil baygın baktığı fotoğraf çok hoşuma gitti. Tebrikler...

Tarih: 19 Şubat 2007, 16:13 - İp: 88.***.**7.107
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

üstteki kedi iso 800 de alttaki 1600 de çekilmiş. güzel bence.çok fazla noise yok. çok fazla detay kaybıda yok. forumda başka bir yerde sorduğum ve cevap alamadığım soruyu burda sormak istiyorum. malum canonlar da bulunan IS bu makinada yok. bu makina bu yüksek iso kabiliyetiyle IS özelliğini aratıyormu. onu soracaktım. daha önce canon s2 yada s3 kullanmış arkadaşlara sorulur.
fakat şu var ki örneğin bir akşam vakti tripotla çekilen resimlerde s2 türü makinalarla çekilen resimlerin aynısını bu makina ile daha yüksek enstantene hızlarında çekebiliriz ve buda resmi aynı parlaklıkta daha durağan yakalayabileceğimiz anlamına gelir. çünkü s2 türü bir makinayı tripoda bağladığımızda sanırım ISın hiç bir fonksiyonu kalmıyor. zira IS sadece elden meydana gelen titreşimleri almaya yarıyor. diye düşünüyorum. siz ne düşünüyorsunuz ?

Tarih: 19 Şubat 2007, 21:50 - İp: 88.***.**5.24
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

ahmetdemir ben bugün bir çekim yaptım optik zoom full-2x dijital zoom açık iso 100 çekilmiş. bakabilirsin. bence hiç mühümdeğil bu is yani abartılaacak birşey değil.

Tarih: 19 Şubat 2007, 21:59 - İp: 88.***.**5.97
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

bence hiç mühümdeğil bu is yani abartılaacak birşey değil ersel

Pentaxcılar duymasın

Tarih: 19 Şubat 2007, 22:03 - İp: 85.***.**3.48
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Ahmetdemirin dediği gibi üç ayak da gerek olacağını sanmıyorum ama İS li bir makine kullanmadığım için sağlıklı bir karşılaştırma yapamam. Ersel iş başa düştü örnek fotoğraflar vermen şart...

Tarih: 19 Şubat 2007, 22:09 - İp: 88.***.**7.107