pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Aşkım (zenit 12xp)

Fotografla haşır neşir olmaya basladıgım bu son 1 senedir 2 adet makinam oldu. ikiside digital.
hali hazırda fuji s9600 kullanıcısıyım.
Gecen gün bir arkadasıma istegi üzerine eski bir rus malo malı olan lomo marka makina alıp ona gönderdim.
o esnada zeniti gördüm. inanılmaz cekici geldi. ilk aşk diye tabir edilenden sanırım

ertesi gün nette arastırmaya baslayıp hemen bir tane buldum zenit12xp. dün kavustum makinama.
ve dün ilk işim hayyama ugrayıp oradan deneme cekimleri yapmak oldu.

sanırım digital slrlike makina kullandıgımızdandır, meger optik vizörden dünyaya bakıp, o perdenin sesini ve tıkırtısını duymak ne müthiş birseymiş.
deklanşöre basıpta sonradan filmli elle kurmak ise dahada büyük keyif verici bir olay.
ve digitalde yaptıgımız gelişi güzel deklanşöre basmadan itina ile fotograf cekmek, dahada özen göstermek sanırım bana daha çekici geldi.

makinanın kendine has o eski havası, deri kılıfı vs
çok hoş. galiba bundan sonra digitali tamamen bir kenara bırakıp sadece zenitimle fotograf cekecegim.

ve dün cıktıgım kısa deneme turunda aldıgım bir kac kare. hemen bastırdım sonucları görmek için. evdeki scanner ile yükledim pcye. sonuclar gayet güzel.

#stahl' tarafından 08.08.2007 13:32:29 tarihinde düzenlendi.

#stahl' tarafından 08.08.2007 13:35:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ağustos 2007, 09:40 - İp: 88.***.**1.254
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Fotograflari nasil eklicemi anladim iste birkac acemi poz:

#turntablis' tarafından 09.11.2007 00:52:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Kasım 2007, 00:27 - İp: 213.***.**4.203
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

cektigim uc filmden beyendiklerimin bazilari

#turntablis' tarafından 09.11.2007 00:55:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Kasım 2007, 00:53 - İp: 213.***.**4.203
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Tarih: 9 Kasım 2007, 01:01 - İp: 213.***.**4.203
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

fotograflar makinadan ciktigi gibi...

su sonuncu fotograf cok ilgin ve o ortadan gecen isik nedir bilemiyorum..bi fikri olan varmi?

#turntablis' tarafından 09.11.2007 01:05:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Kasım 2007, 01:02 - İp: 213.***.**4.203
mustafa37
mustafa37 (üye)
Kastamonu / Meraklı

Bende yazmaya karar verdim, aslında forumlardaki muhabbet benim hoşuma gitmiyor ama öyle güzel nostalji yapmışsınızki. Zenit herkesin ulaşabileceği bir o kadar da kaliteli bir SLR makina idi. 4 modeline sahip oldum ve kullandım. Şu anda da uzun zamandır kullanmadığım, saat gibi Zenitim beni bekliyor. Soligor makro zoom objektifi ile. Objektifi satan kişi bıyık altından bana gülüyordu zenite bu kadar para verip (makinanın %-& katı)alınırmı diye. Bilmezki o, bu sevdayı. Haftada en az 3-4 makara film kullanırdım,selamlar

Tarih: 9 Kasım 2007, 03:57 - İp: 71.***.**5.33
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

turntablis , fotoğraflar çok güzel, özellikle macrolar...
mustafa 37 senin de fotolarını görmek dileğiyle...
burada zenitçilerle buluşmak benim için ayrı bir zevk, teşekkürler arkadaşlar...

Tarih: 9 Kasım 2007, 09:42 - İp: 88.***.**4.106
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

turntablis
özellikle papatya fotografını cok begendim
diger makro cekimlerinde güzel ancak sanırım taratırken bir netlik hatası olmuş.

Mustafa Bey

Hoşgeldiniz, Zenite ve fotografa aşina biri olarak eski veya yeni fotograflarınızı ve bilgilerinizi mümkün oldugu kadar bizimle paylasırsanız seviniriz.

Tarih: 9 Kasım 2007, 09:47 - İp: 85.***.**6.80
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

tesekkur ederim arkadaslar papatya fotografinda gercekten baska bi hava var, degisik. bende cok beyeniyorum.o fotograf zenitle cektigim ikinci filmden.zenitten once hic fotografcilikla ugrasmadim , yeni basladim diyebilirim insalla ilerde daha guzel pozlari sizinle paylasirim .selamlar

Tarih: 9 Kasım 2007, 10:20 - İp: 213.***.**4.203
zenit...
zenit... (üye)
Zonguldak / Amatör

Fotokritik com'da Stalingrad isimli kullanıcıyım. Çalışmalarımın yarısından çoğu Zenit'tir.Yaklaşık 25 tanede Rus Fed'le çekilenler var.İlgileceğinizi düşünerek yazdım.Saygılar...

Tarih: 9 Kasım 2007, 21:41 - İp: 88.***.**8.179
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

zenıtle sorun yasayanlar makinenin içini acıp kendileri duzeltmeyı deneyebilirler.bu makineler mekanık oldugu için cok buyuk bir sorun olusmayacaktır,
tamırata para verene kadar en kotu ihtimalle yenı bır tane almak cok daha dogru olur.
gıttıgıdıyorda 40-50 ytl gibi fiyatlara satılıyor makineler.
---
ben kendi zenıtımı evde buldugumda sarma kolu ve perdesi calısmıyordu.makineyi acarak ikisinide duzelttım.
hiçbir sorun yok suanda.
---

Tarih: 10 Kasım 2007, 21:04 - İp: 88.***.**1.21