pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Aşkım (zenit 12xp)

Fotografla haşır neşir olmaya basladıgım bu son 1 senedir 2 adet makinam oldu. ikiside digital.
hali hazırda fuji s9600 kullanıcısıyım.
Gecen gün bir arkadasıma istegi üzerine eski bir rus malo malı olan lomo marka makina alıp ona gönderdim.
o esnada zeniti gördüm. inanılmaz cekici geldi. ilk aşk diye tabir edilenden sanırım

ertesi gün nette arastırmaya baslayıp hemen bir tane buldum zenit12xp. dün kavustum makinama.
ve dün ilk işim hayyama ugrayıp oradan deneme cekimleri yapmak oldu.

sanırım digital slrlike makina kullandıgımızdandır, meger optik vizörden dünyaya bakıp, o perdenin sesini ve tıkırtısını duymak ne müthiş birseymiş.
deklanşöre basıpta sonradan filmli elle kurmak ise dahada büyük keyif verici bir olay.
ve digitalde yaptıgımız gelişi güzel deklanşöre basmadan itina ile fotograf cekmek, dahada özen göstermek sanırım bana daha çekici geldi.

makinanın kendine has o eski havası, deri kılıfı vs
çok hoş. galiba bundan sonra digitali tamamen bir kenara bırakıp sadece zenitimle fotograf cekecegim.

ve dün cıktıgım kısa deneme turunda aldıgım bir kac kare. hemen bastırdım sonucları görmek için. evdeki scanner ile yükledim pcye. sonuclar gayet güzel.

#stahl' tarafından 08.08.2007 13:32:29 tarihinde düzenlendi.

#stahl' tarafından 08.08.2007 13:35:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ağustos 2007, 09:40 - İp: 88.***.**1.254
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

pc de sb yaptım, ayrıca baskıdan önce de renkli filmi sb ye çevirebiliyorsunuz, çok güzel oluyor...

Tarih: 4 Kasım 2007, 16:09 - İp: 88.***.**0.133
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

pc de sb yaptım...

Tarih: 4 Kasım 2007, 16:10 - İp: 88.***.**0.133
fabel
fabel (üye)
İstanbul / Meraklı

daha ıyı sonuc almak ıstıyorsanız, fujıchrome ıso100 luk fılmlerı tercıh edın, gerek konstrat gerek derı tonlarını cok ıyı verır,

Kodak fılmlerı hıc sevmedım, halada sevmıyorum

Tarih: 4 Kasım 2007, 17:40 - İp: 85.***.**3.88
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

fujinin normal 100 lüğünü kullandım ben de, chorme olanını araştırayım, onu da deneyecem, teşekkürler...

Tarih: 4 Kasım 2007, 18:11 - İp: 88.***.**0.133
traxxas
traxxas (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

2. ve sonuncu resımde bıraz fazla granlı gıbı herhalde 200 asadan kaynaklanıyor

bu arada hayırlısı olsun

Tarih: 4 Kasım 2007, 23:21 - İp: 85.***.**4.25
father_23
father_23 (üye)
Elazığ / Amatör

arkadaşlar bende bir zenit 12 xp kullanıcısı olarak yazdıklarınızı okudum ve bişeyler yazmaya karar verdim çok hoş bi zenit birliği oluşmuş bu topic altında benim makinede baba yadigarı 85 model ama canavar gibi çalışıyor beni bu işe başlatan zenitin deklanşör sesi oldu umarım bu topic altında dah açok paylaşımda bulunuruz saygılarımı sunuyorum

Tarih: 6 Kasım 2007, 01:51 - İp: 88.***.**6.211
winnerboy
winnerboy (üye)
Ankara / Amatör

eee bunlarda benden.makine zenit-e

#winnerboy' tarafından 08.11.2007 02:07:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Kasım 2007, 02:05 - İp: 88.***.**8.226
winnerboy
winnerboy (üye)
Ankara / Amatör

#winnerboy' tarafından 08.11.2007 02:13:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Kasım 2007, 02:09 - İp: 88.***.**8.226
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

zenit e daha da eski bir alet olmalı, xp den ve 122 den daha eski...

panaromik olan güzelmiş

zenit ime 4/200 pentacon aldım, haftasonu güneşli bir an yakalarsam deneme çekimleri yapacam, p.tesi yayınlarım

Tarih: 8 Kasım 2007, 20:37 - İp: 88.***.**7.38
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

selamlar bende topici okudum ve cok buyuk bi zenit hayrani olarak yazmaya karar verdim ben bulgaristanda oturuyorum turkcem okadar iyi degil kusura bakmayin...ilk tanistigim zenit babamin zenit 11 oldu ama ben onu kucukken bozmusum.nasil calistini hatirliyorum hala.biraz buyuyunce tekrar zenit almak istedim cok aradim ve sonunda sinif arkadasimdan bir zenit ttl aldim yeni gibi korunmus 81 model.onunla 3 film cektim cok guzel sonuclar verdi makrodada gece fotograflarindada.sizinle paylasmak isterim ama pek anlamiyorum bu islerden, nasik koyabilirim resimleri buraya ? bu arada babamin zeniti benim icin okadar degerliydiki 1 yildir evde tamiriyle kendim urastim (perdesi tamamen bozuktu , kopmustu ) ve iki gun once tamiri bitti cok mutluyum saat gibi calisiyor artik.zenit sevgim yuzunden birde zenit 19 aldim ama onu daha kullanmadim... onuda yakinda devreye geciririm herhalde

Tarih: 8 Kasım 2007, 23:44 - İp: 213.***.**4.203