ican
ican (üye)
İstanbul / Amatör

Amatör

yeni bir fotoğraf makinesi almak istiyorum, ama siyah beyaz için ayrı (özel) olanları var mı bilmiyorum! yeni başlayacağım, bana yardım edebilecek biri ya da birileri var m?

Tarih: 16 Aralık 2004, 18:42 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Özel siyah-beyaz yok.Öncelikle makinanı ne kadar aralıklarla kullanacaksın?Ben eos300v kullanıyorum.(canon)oldukça memnunm bir kaç filmimi siyah-beyaz banyo etmiştim oldukçada başarılı olmuştu.Eğer makinamı sık kullanacağım diyorsan eos300v başlamak için ideal.Ama sakın kit halinde gelen objektifleri alm!!

Tarih: 16 Aralık 2004, 18:48 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Bence ilk önce temel eğitim için bir yere git.2-3 hafta geçtikten sonra nasıl bir makina alman gerektiğini anlayacaksın.Bu şekilde sorarsan kafan çok karışır.Fotoğrafçı makinasını kendi seçmeli.Ben şahsen bu şekilde aldım makinamı ve bir gün bile ya keşke şunu alsaydım demedim.Eğitmenlerimiz de bizi belli bir makinaya yönlendirmediler.Biz de sizin gibi sordukça onlar kaçtı.Bize sadece makinaların özelliklerini söylediler.Gerisini biz tercih ettik.Her markanın ve modelin artıları ve eksileri var.Bütün makinalarla siyah-beyaz çekilir.Ama benim tavsiyem fotoğrafa renkli ile başla.Çünkü s/b sanıldığının aksine renkliden çok daha zordur.Başladığın gibi hevesinin kaçma ihtimali çok yüksek.S/B için hep dünyayı siyah-beyaz görebilmek gerek denir.Hatta bunun için televizyonu S/B izleyenler varyukarıdada söyledim mutlaka eğitim için bir yerlere git.Ben arkadaşlarıma bire bir anlatmaya çalışıyorum ama olmuyor.Dersin fotoğraf fotoğraflar üzerinde görülmesi şart.Bir de bol bol fotoğraf göreceksiniz.Kitap okuyacaksınız...

Tarih: 17 Aralık 2004, 21:27 - İp: yok
skanki65
skanki65 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam dostum siyah beyaz kesinlikle hayatımızdan çıkmadı ve çıkacağınıda zanetmiyorum ayrıca siyah beyaz a olan ilginden dolayı tebrik ediyorum
şimdi artık renkli filme de çekim yapıp sadece baskısını siyah beyaz yaptrabilirsin başarılar ayrıyeten takıldığın yerler olursa bir problem felan skoyuncu65@hotmail adres ten msn açtır ve ben sana yardımcı olayım

Tarih: 28 Şubat 2005, 21:00 - İp: yok
  • 1