pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kitap Okuyalım

Sorunsal yazsam kesin dayak yerdim bu sebeple yazmadım.
Faydalı birşeyler yapmak amacı ile aramızda okuduğumuz kitaplarla ilgili paylaşım ve özellikle benim gibi kitap okumayı unutanları tekrar kitap okumaya teşvik açısından okuduğumuz kitapları yazalım. Önemli noktaları paylaşalım.
Bakalım ne sıklıkla ve hangi kitapları okuyoruz.

Tarih: 7 Ekim 2008, 23:18 - İp: 88.***.**7.35
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Sosyalist çevre de ayrı bir tarikattır zaten. Ne kadar uzak olursan o kadar iyi. Politzeri dedim amma pek de ağır değildi o kitap. Belki de bana ağır gelmemiştir. Hatta hafif bile gelmiştir.

Bende sofinin dünyasını okuyamadım. Pek hafif geldi.

Orhan Hançerlioğlu nu okudunmu. Adam komisermiş çok şaşırdım.

Abi iyi de oku oku nereye kadar ? Kim beşyüz milyara katılsak daha uygun bir hareket tarzı olmazmı.

Tarih: 10 Ekim 2008, 01:12 - İp: 85.***.**8.136
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Evet 'oku oku nereye kadar?' tümcesini kurdum ben de ara sayfalarda bir yerde.
Elde avuçta bir şey yok,hala kira hala kira.
Okumaya ayırdığımız o kadar zamanı üç-beş adam tokatlamaya ayıraydık bir evimiz olurdu en azından.
Yine de öncelik fotoğraf olmalı der kaçarım

Tarih: 10 Ekim 2008, 01:18 - İp: 78.***.**8.203
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

sofinin dünyasından en son kızın hamile kaldığı bölüm kalmış aklımda.
Cemal BAli akalın İspanyol altınçağını bi okuyun. Onun okuduktan sonra Don kişotu tekrar okuyun. Roman o zaman çok farklı biranlam kazanıyor.
BU arada bizimkiler inibahtıda fena benzetmiş servantesi.

Tarih: 10 Ekim 2008, 01:28 - İp: 88.***.**3.40
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

tolstoy da, biraz kendimi buldum... elimde savaş ve barışı var, ama birleştirilmiş cilt olduğu için okumuyorum... sanırım orjinali 2 cilt olacak, alim de okuyayım... enteresan geldi kişiliği...

ha şimdi , sen daha okumadın mı tolstoy u , diye içinden geçireceksin biliyorum harmancı hocam... ama ben erken uyandım, üniversite birinci sınıfta okumayı bıraktım ...

artık o sene ne okuduysam, onlar kalacak öğrencilerime miras

Tarih: 10 Ekim 2008, 02:54 - İp: 78.***.**8.18
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bİrdemi. Abovvv. İnşallah bizim çocuklara örtmen olmazsın fuji. Yoksa hapı yuttular. Ben üneversite bitince bıraktıydım. Hatta bikketkten sonrada accık okudum. Askerde az kitap bitirmedim.

Tarih: 10 Ekim 2008, 09:12 - İp: 88.***.**9.183
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

abouuu kültür mantarı doluymuş bizim site
gideyim bi kitap bitireyim dünya glasikleründen bu zat'lara yetişmek babında

Tarih: 10 Ekim 2008, 11:46 - İp: 81.***.**7.8
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

rafa baktım da okumadıklarımdan tolstoy - itiraflarım gayet küçükmüş, onu okuyem gali

Tarih: 10 Ekim 2008, 11:48 - İp: 81.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

işte gençliğin hali. likokuldan beri haftada en az 4-5 dergi, onlarca kitap okudum.
Üniversitede tıpçılar dahi bana sorardı herşeyi.
Ahh aaahhh.

Tarih: 10 Ekim 2008, 11:57 - İp: 88.***.**9.183
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

tolstoyun müslüman olduğu rivayeti asılsızdır. aynı kaptan cousto gibi sadece söylentidir.
en son adolfun (şu bizim adolf hitler) kavgam kitabını aldım yarısına kadar zor geldim. bu kadar boş bir kitap görmedim. basit bir günlük tarzında yazmış.
almayı düşünenler için dedim

Tarih: 10 Ekim 2008, 12:16 - İp: 78.***.**4.49
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

abi intibah ı , eylül ü, aşk ı memnu yu soktular gözümüze...

e gözümüz korktu...

mai ve siyah , eskilerden , zevkle okuduğum tek kitap.. birçok yazarı inceledim, raporlar hazırladım.. çok kitap okudum aslında, ama hep robot gibi....

hiçbir hocam, bana ersever in itirafları nı, puslu kıtalar atlası nı, makiler i , yalnızız ı , ana yı vs... önermedi... hep servet-i fünundan kalma, osmanlıca, hayatın dışında geçen , aşk romanlarını okumak zorunda kaldık...

şimdi dizileri çekiliyor, yeni moda... görünce yine midem kalkıyor...

Tarih: 10 Ekim 2008, 12:21 - İp: 78.***.**8.18