pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kitap Okuyalım

Sorunsal yazsam kesin dayak yerdim bu sebeple yazmadım.
Faydalı birşeyler yapmak amacı ile aramızda okuduğumuz kitaplarla ilgili paylaşım ve özellikle benim gibi kitap okumayı unutanları tekrar kitap okumaya teşvik açısından okuduğumuz kitapları yazalım. Önemli noktaları paylaşalım.
Bakalım ne sıklıkla ve hangi kitapları okuyoruz.

Tarih: 7 Ekim 2008, 23:18 - İp: 88.***.**7.35
ahmetoner
ahmetoner (üye)
Hatay / Amatör

zaten o ömer seyfettin kitapları bitirdi çocukluğu
kaşağıdan sonra pes ettim ben

Tarih: 13 Ekim 2008, 01:37 - İp: 78.***.**2.15
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Beyaz Lale gerçekten de korkunçtu, ben de çocukken okumuştum, aklımda sadece Harmancının bahsettikleri kaldı.

Tarih: 13 Ekim 2008, 08:03 - İp: 78.***.**5.148
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEyaz lale Ömer seyfettinin blidiğim kadarı ile tek romanı. Ömer seyfettinin okumakta zorlandığım tek kitabı aynı zamanda. SEvememedim.
Hayat karartmak dedinizde Kemalettin Tuğcuyu unutmamak lazım.

Tarih: 13 Ekim 2008, 10:00 - İp: 88.***.**2.71
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 13 Ekim 2008, 10:25 - İp: 212.***.**5.13
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Klasik deyince aklıma Dostoyevski nin Suç ve Ceza gelir. Raskolnikov uzun süre etkisinde kaldığım bir karakter olmuştur. Bir de geçenlerde Dan Brown ın "Melekler ve Şeytanlar" adlı kitabını okudum. Da Vinci Şifresi kitabının öncesi bir hikaye, kişisel gelişime pek bir katkı sağlamayabilir ama oldukça eğlenceli ve akıcı. İlluminati den Vatikan a, Cern'e kadar envayi çeşit entrikalardan bahsediyor. Film seyretmiş gibi oluyor insan.

Tarih: 13 Ekim 2008, 10:47 - İp: 78.***.**5.148
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

aboww ömer seyfettin mi arabesk gençliğin temellerini atan insan ilk bomba adlı kitabını (ya da kitapçık) okumuştum. okurken sürekli hani nerde işler doğru yola girecek felan diye diye bitti kitap. bomba elinde patlıyodu çocuun

Tarih: 13 Ekim 2008, 11:27 - İp: 144.***.**1.202
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Göğü Delen Adam Papalagi

Bir Samoalının gözüyle beyaz adamın komik yaşantısını, anlamlandırdığımız bir çok şeyin saçmalığını anlatıyor.1900 lerin başında yazılmış.

Kısa bir kitap ama tavsiye ederim.

Tarih: 13 Ekim 2008, 12:14 - İp: 212.***.**8.38
denden
denden (üye)
İstanbul / Meraklı

Necip Fazıl'ın Reis'ini çok sevdim ben... (tiyatro)
Dostoyevski' nin Suç ve Ceza'sınıda... (roman)
Mustafa Armağan'ın Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı'nıda (belgelerle tarihi gerçekleri gözler önüne seriyor)

şu an okuduğum ; BÜYÜK TEHLİKE dünyevileşme (Süleyman Karacelil)

Bu kitapta kendimi buldum diyebilirim.

Bir çok sorunun Dünyevileşmekten kaynaklandığını anladım...

İslamın ne kadar muhteşem olduğuna bir kere daha İnandım...

pazarbey--- teşekkürler bu konuya değindiğiniz için

Tarih: 13 Ekim 2008, 16:19 - İp: 85.***.**1.113
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ömer seyfettin iyidir.Onunu apandisit ile ilgili bir hikayesi vardı.İtalyan doktorun eleştirileri olarak hikaye arasında bizim adetlerimizede eleştiriler yöneltir.
o zamanlar gevurlar bilirsiniz ki belli bölgelerindeki kıllarını kesmez saç gibi uzatırlar. Hatta eski atletizm müsabakalarında o gülleci karıların falan kolmtuk altı kıllarını görürsünüz. efenim neymiş biz türkler çok büyük yararı olan bu koltuk altı kıllarını kesermişiz. ne olurmuş ciğerlerimiz üşürmüş ve hasta olurmuşuz.
BU jön türkler gerçekten aptal mış. sırf gevurlar öyle yapıyor diye onların adetlerini kutsal saymışız.
ee noldu şimdi işler tersine döndü. Bütün gevurlar kıllarını kesiyor. bizim gevurlar uzatıyor.

Tarih: 13 Ekim 2008, 16:58 - İp: 88.***.**3.160
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

sildim

#mgirgin' tarafından 13.10.2008 18:11:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ekim 2008, 18:10 - İp: 78.***.**7.48