pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kitap Okuyalım

Sorunsal yazsam kesin dayak yerdim bu sebeple yazmadım.
Faydalı birşeyler yapmak amacı ile aramızda okuduğumuz kitaplarla ilgili paylaşım ve özellikle benim gibi kitap okumayı unutanları tekrar kitap okumaya teşvik açısından okuduğumuz kitapları yazalım. Önemli noktaları paylaşalım.
Bakalım ne sıklıkla ve hangi kitapları okuyoruz.

Tarih: 7 Ekim 2008, 23:18 - İp: 88.***.**7.35
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

şimdi yarıda bıraktığım, sunay akın ın "kırdığımız oyuncaklar" ını okumaya gidiyorum...
-------------------------------------------------------

bu arada, seyyah1981, sen ne kadar polemikli bir insansın... her konuda mutlaka çıkıp birilerinin üzerine giidyorsun... nedir bu sinir, nedir bu öfke arkadaşım... sana ne mechul un karakterinden, okuduğu kitaplardan, demokratlığından...

şimdi ben kalksam, desem sana, o ne ya tuna mı okuyorsun, o uyduruk post-modern yazarı mı okuyorsun... senden beklemezdim, kapitalist stil life yazarları okuduğunu hiç zannetmedim , şaşırdım. desem , kalbin kırılmaz mı, diğer üyelerin de canı sıkılmaz mı?

bence yapmayalım bunları, yüzyüze gelmediğimiz, tanımadığımız insanlar hakkında , istediğimiz gibi rahatça konuşmayalım... en azından ben öyle istiyorum, bu güzel topik sadece kitaplar hakkında olsun, birbirimiz hakkında olmasın, kişisel konuşmayalım.

bunu istemeye hakkım var sanırım...

Tarih: 8 Ekim 2008, 14:49 - İp: 78.***.**6.105
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Hür Şehrin İnsanları - Kemal Tahir ( Pazarbey sende oku.Cumhuriyetin kuruluş yıllarında bir avukat katibinin hayatını anlatıyor.)

Ondan önce en son Yorgun Savaşçı - Kemal Tahir

Ondan önce ve şimdi SİVİL ÖRÜMCEĞİN AĞINDA - Mustafa Yıldırım ( Bu kitabı her Türk gencine sopa zoruyla da olsa okutmak lazım) Bir de hazır sopayı almışken Ziya Gökalp in Türkçülüğün Esaslarını da okutmadan geçmemek lazım.

En son okuyamadığım kitap da Orhan Yamukun pardon Pamuk'un Yeni Hayat ı. Kendisi komşum olur ama komşuluk hatırına bile elli sayfasını okuyana kadar akla karayı seçtim.

Tarih: 8 Ekim 2008, 15:03 - İp: 88.***.**9.243
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Kemal Tahir deyince "Devlet Ana" geldi aklıma osmanlının kuruluş yıllarını anlatıyordu.

Tarih: 8 Ekim 2008, 15:06 - İp: 212.***.**8.38
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Ziya Gökalp deyince de

H.N.Atsız'ın Çanakkaleye yürüyüş kitabı geldi aklıma...

Tarih: 8 Ekim 2008, 15:12 - İp: 212.***.**8.38
okyanus.
okyanus. (üye)

Nihal Adsız ın çok makalelerini okudum ama kitabını okumadım henüz. Okumak lazım mühim şahsiyettir kendisi. Çanakkale ye yürüyüş o civardaki yahudilerle ilgili bir kitabı mı ?

Bir de Padişah Anaları vardı ( Ali Kemal Meram ). O da Osmanlının kuruluşundan yıkılışına kadar ki padişahlarımızı ve analarını anlatıyor. Her osmanlı gencinin okuması lazım.

Tarih: 8 Ekim 2008, 15:18 - İp: 88.***.**9.243
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

orhanın yeni hayıtını okuduğumdan beri her söylenen yada lafı geçen kitabı okumuyorum..

en son ankaranın başkent olduğu ilk yılları anlatan "Ankara Kabadayıları" kitabını okudum..
ondan önce ismini hatırlamadığım bi Osman Aysu kitabı okumuştum..
eğer kitap okumaya fırsat bulursam Olympus e420 kullanma kılavuzunu okumayı düşünüyorum.

ama bilmeyene Richard bach'ın Güvenlikten Kaçış'ını tavsiye ederim.. Yada Bukowskinin pis moruğun notlarıda fena değil..

Tarih: 8 Ekim 2008, 15:30 - İp: 88.***.**5.3
okyanus.
okyanus. (üye)

Bach şarkıcı değilmiydi roko ?? Cd kapaklarını da kitap kategorisinemi dahil ettin ?? Okumuyorsan okumuyorum de arkadaş yeme bizi.

Tarih: 8 Ekim 2008, 16:39 - İp: 88.***.**9.243
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

valla rokoyu bilmemde zamana ve mekana bağlı olarak okuyacak bir şey bulamadığımda cif, pril gibi temizlik ürünlerinin etiketlerini okumuşluğum çoktur.

Tarih: 8 Ekim 2008, 16:48 - İp: 212.***.**8.38
okyanus.
okyanus. (üye)

Rokonun son mesajının ilk cümlesini okuyunca kendisini orhancı sandım da böğrümden bir sancı koptu. ama cümlenin sonunu okuyunca kendime gelir gibi oldum.

tatar sen müslümün son cd sinin kapağını okudunmu ??

Tarih: 8 Ekim 2008, 16:50 - İp: 88.***.**9.243
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

elhamdülillah müslümanım...

ya afedersin sen müslümanmısın dedin sandım ilk okuduğumda.

hayır okuyamadım kaç sayfa o?

Tarih: 8 Ekim 2008, 16:54 - İp: 212.***.**8.38