ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Galatasaray Taraftarinin Tepkisi

Bir Fenerbahceli olarak cift yol yaptik,duble yaptik,arenayi biz yaptik diyen kendini begenmislere yada sonradan gormelere guzel bir gece yasattiklari icin tesekkuru borc biliriz...Ananida al git diye slogan atsalardi bence daha guzel olurdu.

Tarih: 17 Ocak 2011, 07:10 - İp: 221.***.**6.23
bahattinakkaya
bahattinakkaya (üye)
Ankara / Meraklı

pazar emmi babasının hayrınamı yapıvedi sanıyosun okyanussal emmi demiş ya m.köyü verdiler garşılığında hesabı dutturamışlar o ayrı mesele.

imla hataları bazarbeye ayittir

Tarih: 19 Ocak 2011, 16:04 - İp: 88.***.**0.246
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Bu topicde yazılan herşeyin sorumluluğu pazarbeye aittir

Tarih: 19 Ocak 2011, 16:46 - İp: 95.***.**5.33
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

piretestoların sorumlusu PAZARAMCA'dır..
Kapalı soldaki taraftar kitlesinin amigosu bizzat kendisidir...

Tarih: 19 Ocak 2011, 17:27 - İp: 85.***.**8.218
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Abooooooooooo

Tarih: 19 Ocak 2011, 17:58 - İp: 95.***.**5.33
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

odatv.com'dan alıntıdır...

İlk bakışta. GS'ın yeni stadının açılışında olanlar çok ilginç!

Öyle ya, Başbakan Erdoğan güya "büyük kıyak" yapmış.

Stadyum için yeni yer tahsis ettirmiş, bürokratik işlemlerle bir bir uğraşmış.

Ne amaçla olursa olsun yapmış işte.

Aslında "ne var bunda görevi tabii yapacak" diyenler de haklı; ancak Türkiye'de bu tür yatırımlar kolay olmadığı da bilinen bir gerçek.

Yani Başbakan Erdoğan'ın katkısı gözardı edilemez.

Gelelim meselenin diğer yanına...

Hakikaten bakıldığında GS taraftarı nankör (!)

Hem de çok nankör(!)

Sevdiği takıma yapılan iyilikleri göz ardı ediyorlar (!)

Çünkü herşeyden çok sevdikleri Türkiye'leri var !

GS'a iyilik yapan adamın Türkiye'ye büyük kötülük yaptığını düşünüyorlar.

Yani:

"Rüşvet"i kabul etmiyorlar!

İşte sanılanın tersine o geceki "nankör"ler "koy yan cebime" demeyen bu ülkenin karakterli insanlarıdır.

Sanılanın tersine, sahadaki protesto, GS seyircisinin kalitesini göstermiştir!

Başbakanın düşünmesi lazım: Ben bu adamlara iyilik yaptım sanıyordum, acaba ne kötülüğüm olmuş!

Başbakanın düşünmesi lazım: Ben bu ülkeyi ne kadar germişim, halkın yarısı beni padişahı gibi görüyor ama diğer yarısı benden niye bu kadar çok nefret ediyor...

Başbakanın düşünmesi lazım: Her gün kavgacı, kabadayı söylemlerle ben bu halkı nasıl birbirine düşürecek kadar ikiye bölmüşüm?

Başbakanın düşünmesi lazım: Ben nasıl GS'lılara iyilik yaptığımı sanarken aldanmışsam, bu ülkeye iyilik yaptığımı sanarken de ülkeyi böylesine kutuplaştırarak aslında bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüğü yapan adam olarak mı tarihe geçiyorum....

Ama bunları Başbakan'ın kendine sorması çok zor.

Bu doğru soruları Başbakan'a söyleyebilecek tek adamı da yok....

Başbakan stadı terkederken sadece GS taraftarına değil Türkiye'nin aslında yüzde 42'sine sırt çevirdiğini hiçbir zaman anlayamayacak.

Ve gelelim meselenin en önemli yanına:

Maçın ilk yarısı bitince Başbakan'a ayıp olmasın diye sahayı terkettiği söylenen GS Başkanı Adnan Polat'a ne demeli?

Düşünsenize Başbakan'ı terk etmemek için GS'ı terkeden bir başkan!

GS zaten ligde sırat köprüsünde, Polat'a olağanüstü protestolar var.

Ve sen gel tam bu sırada takımını terket!

Niye, Polat ailesinin müteaahhitlik vs. işleri zarar görmesin diye..

Yani AKP korkusundan!

Adnan Polat dün gece stadı söylendiği gibi terkettiyse, GS Başkanlığından "intihar" etmiş demektir... "Korku"nun geldiği boyuta bakın!

Hadi Başbakan GS'lıların hissiyatını anlayamamış, Adnan Polat hiç ama hiç anlayamamış.

Oysa GS taraftarının mesajı "anlamayı bilene" gayet açık.

Kıssadan hisse:

GS'lılar Başbakan'ı Fenerli diye yuhalamadılar. Bırakın Beşiktaş stadını, aynı durum Fenerbahçe stadında da olur. Başbakan niye hastası olduğu Fenerin maçlarını hep TV'den izliyor sanıyorsunuz.

3 büyük kulubün kalesi İstanbul AKP'yi terketmeye devam ediyor!

GS taraftarı bunu yaptıysa Çarşı'yı kimse tutamaz.

odatv.com

#ercan43' tarafından 19.01.2011 18:26:39 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 19.01.2011 20:05:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ocak 2011, 18:15 - İp: 178.***.**3.163
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Spor siyaset ilişkisinden bahseden arkadaşlar hangi ülkede yaşadığınızın farkında mısınız?

Gökçek zevatının Ankaraspor'unu,Tayyeap'in Kasımpaşasını,Özal'ın Malatyaspor'unu,devlet eliyle süper lige çıkıp çıkıp düşen Diyarbakırspor'u nasıl unutuyorsunuz...

Bir tane stad yapıp ortalıkta 23Nisan müsameresi havasında boy göstermeye kalkarken protestoyu yiyip oturuyorsun yerine.Tam kadro siyasi şov yapaym derken...

Kimse kusura bakmasın apolitikleştirilmiş '80 ürününün klasik siyaset korkusu söylemleri bunlar.

Halk,istediği yerde istediği adamı protesto eder...

#harmanci' tarafından 19.01.2011 20:54:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ocak 2011, 20:53 - İp: 78.***.**4.229
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi her sene dünya çapında algı ölçümü yapılmakta imiş u.arası kuruluş tarafından

keza sonuncu tunus çıkmakta imiş.
sondan bir önceki de Türkiye.

Lakin mantalitesiz düşünceleri görende şaşmamaktayım keza ben bu işe.
Keza yorumcu kişilerin bir olayda koydukları ölçü prensip kişileri değişen başka bir olayda yüz seksen derece ters olmakta.
Zilliyet bağı determinizim gibi mefhumlara yabancıyız henüz.

Tarih: 19 Ocak 2011, 21:53 - İp: 85.***.**1.211
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

bir arkadaş şöyle yazmış

toki başkanının sözleri bence de çok yersiz ve gereksizdi. hatta kışkırtıcıydı.

ama toki başkanı o sözleri, protestolardan sonra söyledi, dikkatinizi çekerim.

yani o sözlerden sonra başlamadı, seyirci protestosu..

yine de asla o şekilde söylemesini tasvip etmiyorum.
çok iğneleyici ve rencide edici oldu o laflar..

bu da asla mertçe değildi.

arkadaşa katılıyorum.

bizim burda anlatmak istediğimiz.kim olursa olsun maç seyretmeye gelen kişiyi ıslıklamak,yuhalamak hiçte etik değil.

stadlar kişilerin kişilerin kinlerini kusacakları yerler değildir.stadın içine girildiği andan itibaren düşman olarak görülen kişilere dahi centilmence davranmak sporun kaidelerindendir.aksini yapanlar bana göre stadlara asla ve asla sokulmamalı.

fakat uluslar arası kuruluşlar türkiyedeki halkda algı eksikliği var diyor.evet doğru böyle bir hizmet yapılmış ne yapmak gerekirdi. mantıklı olan neydi. maksat üzümmü yemek bağcıyımı dövmek.malasef bu bizim insanlarımızda var.

tayyibi bende çok ağır eleştiriyorum.sözlerine ne konuştuğuna dikkat etmiyor.bu yüzden satdın dışında burda kendisini protesto ediyorum.stad centilmenlik yeridir.bunu algı eksikliği yaşayanlar anlayamadı. fakat bu proje büyük bir projedir. stadı yapanları buradan tebrik ediyor ve teşakkürlerimi iletiyorum.birileri diyorki parasını tayyipmi verdi.evet o vermedi fakat onunda emeği var.yapanlara teşekkürü bir borç bilirim.

ıslıklanma ve protestoları tinerci bazı gruplar yapmış olabilir onlar yollarda masum insanlarımızıda bıçaklıyor.algı eksiklikleri var.nerde nasıl davranacaklarını bilmiyorlar.kardeşim burası spor yeri ıslıklamada neyin nesi maçlarda ettiğiniz küfürler yetmedimi.eşimle maç izlemeye sizin gibi magandalar yüzünden gidemiyoruz. yanlış anlaşılmasın bu sadece gs camiasında yok her camiada var.

spora destek veren farklı partilerden belediyeler var.melih gökçeke federasyonca ceza verilmedimi.demekki federasyom bağımsız bir camia.ülkemiz demokrasinin olduğu bir ülke suç unsuru oluştuysa gider şikayetini yaparsın.merak etme avukat arkadaşlarda bilir her şikayet incelenir.suç unsuru oluştuysa yargı cezasını verir.burası hakimiyetin kayıtsız şartsız halka ait olan bi ülke.

çok siyaset yapacaksan seçimler gelecek herkes aldığı oy oranıyla temsil edilecek.sonra halkın radesine saygısızlık etme. burası bizans değil üçüncü dünya ülkesi hiç değil

spora siyaset bulaşmasın.siyasetde sporun içine girmesin.spora böyle stadlar yaparak olumlu hizmetler versin.

üzümü yiyelim.daha doğrusu bu millet artık üzümü yemeyi öğrenmeli. bağcıyı dövüpde üzümden olmıyalım.çalışanı takdir edelim.

Tarih: 19 Ocak 2011, 23:41 - İp: 78.***.**0.162
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

evet tüm sorumluluğu almaktayım. okyanus ne demektesin anlamadım. Türkiyenin ne alakası var tunusla. Laik düzen burdada mı çökcekmiş. yihohahahaha.

Tarih: 20 Ocak 2011, 00:10 - İp: 78.***.**4.40
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

ONUNCU KOY
BEKİR COŞKUN

Üç Günden Beri Galatasaraylıyım...

Galatasaraylılar kömürü kabul etmediler...
Bu nedenle üç günden bu yana Galatasaraylıyım...
Bir gurur yoksulluğunun ortasında, kim bilir kaç insan kendini Galatasaraylı hissetti, o gururun ucundan-köşesinden bir parça tatmak için...
Hani aç kalmış kuşların ekmek kırıntısına koşması gibi...
* Spor yazısı deyince, futbol camiasını ve taraftarı yıllarca "ülke sorunlarına duyarsızlıkla" suçlayan bir yazar olarak, ömrümde ilk kez taraftarım...
Ve takımımı açıklıyorum: "Galatasaray..." Kimi yöneticileri ya da oyuncuları, kendi seslerinden korksalar dahi, Galatasaray bir gecede halkın takımı oluverdi... Bundan böyle takım gol yediğinde oturup ağlarım bile...
Niçin?..
Çünkü; üniversitesinden medyasına, ordusundan yargısına, aydınından halkına kadar herkesin sindirildiği ve susturulduğu bir zamanda, Galatasaraylıların önlerine konulan 600 trilyonluk ikrama(!) kanmayıp, demokratik tepkilerini bir ağızdan göstermeleri az şey midir?..
"Galatasaraylılığın centilmenliğine yakışmadı", "Misafire bu yapılmaz", "Spor ahlakına aykırı" gibi savlar normal zamanlar için doğru olsa bile; çıkar uğruna yalakalık, saygısızlıktan daha büyük suçtur...
Ayrıca "Bize stat yaptı... Yan yolları da koydu..." diyerek Türkiye'de olup bitenleri görmemezlikten gelmek... Ve orada o kömür alanlardan farksız "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye zıplamak...
Yakışır mıydı spor insanlarına?..
* Bu bir dönüm noktası da...
Anı kitapları o geceyi, karşıdevrimin "kırılma yeri" olarak gösterecekler gelecek kuşaklara...
Göreceksiniz...
Bundan böyle kendi partisinin devşirme kalabalıkları ya da kapalı alanlar dışında hiçbir yerde huzur içinde konuşamayacaktır padişah...
Çünkü...
Çünkü "Tribünler" diyordunuz...
İşte tribünler...

--------------------------------------------------------------------------------

Tarih: 20 Ocak 2011, 18:04 - İp: 217.***.**7.184