admaydn
admaydn (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Vesikalık Fiyatları

ARKADAŞLAR VESİKALIK FİYATLARINIZ NE KADAR ?

''ÇANKIRI''

4 ADET=7,5YTL
6 ADET=10,YTL
8 ADET=12,YTL
12 ADET=15,YTL
24 ADET=25,YTL
24'DEN SONRA HER 4 İÇİN + 2.50YTL

#adem_1987' tarafından 02.04.2008 15:42:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Mart 2007, 16:39 - İp: 85.***.**4.138
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

esoes kardeşim iyi güzel hoş.
Odanız yada dernek bir fiyat belirlemiş.
6 tanesi 10 TL demiş. Bir liste yapmış. Sen neden daha aşağıdan 8 TL'den çalışıyorsun.
Yarın seni gören senden daha ucuza çekecek. 7 TL ye çekecek. Sonra senin kulağına gelecek vede sen 6 TL ye düşeceksin.

Bu karmaşada sürmeye devam edecek.
Eğer bir liste çıktıysa herkes uygular. Eğer uygulanmayacaksa neden lsite yapıp sonrada yakınıyor bu fotoğrafçılar anlamak mümkün değil..

Türkiyede fotoğrafçılar arasında yaşanan karmaşa yukarıdaki kısırdöngünün ve doyumsuzluğun ( her iş bana gelsin, herkesin fotoğrafını ben çekeyim) eseridir.
İlk cümlenizde derneğin liste çıkarması gerektiğini söylüyorsunuz, sonrada bu listeye uymadığınızı yazıyorsunuz. Bu ne tezattır ..

-------------------------------------------------------

esoes isimli arkadaştan alıntıdır...

aslında arkadaşlar fotografcılara derneklerin 2 yılda 3 yılda bi r liste çıkartması şart evt bizde 6 tl ye çekiyorduk 6 vs yi şimdi dernek yeni fiyat çıkarmış 6 ad 10 tl evt uygulanması zor mersinde ama en azından görüntüsü yetiyor ...şimdi müşteriye gösteriyorum listeyi 6 tane 10 tl diyorum yeni çıktı liste diyorum en azından 8 e çekiyorum 7-5 a çekiyorum itiraz yok .... yaniii uygulanmazsada görüntü şart abi....fotografcıda listeden faydalanıp bi artış yapar sanırım yapmassada kendi bilir zaten....

#mhmttsksn' tarafından 25.12.2009 12:02:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Aralık 2009, 11:55 - İp: 88.***.**7.236
doktor12
doktor12 (üye)
Bingöl / Stüdyo Fotoğrafçısı

bıngol
4 vs 8 tl
8 vs 10 tl
12 vs 13 tl
16 vs 15 tl
24 vs 20 tl
dvm edıyor byle

Tarih: 12 Mart 2010, 08:38 - İp: 85.***.**3.182
dt1907
dt1907 (üye)

bizim burdaki fotoğrafcılar dayanamadılar yoksa kapatacaklardı ve fiyatlara zam yaptık ortaklaşa bütün fotoğrafcılar

6adet 10
12adet 15
24adet 20

Tarih: 12 Mart 2010, 19:49 - İp: 85.***.**2.181
drencus
drencus (üye)

6 adet - 15
12 adet - 20
24 adet - 30

hepiniz ayda bir berbere gidiyorsunuz , ne kadar ücret veriyorsunuz sac sakal en az 10-15 tl .bir insanın bir yıl boyunca kac kez vesikalıga ihtiyacı olur ortalama 1 kez.sizin emeginizin berber kadar kıymeti yok mudur ?onlarda rekabet yok mudur adım başı berber dukkanı var !koydugunuz sermayeyi düşünün....mesleğimize yazık etmeyin lütfen..

#drencus' tarafından 13.03.2010 09:07:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mart 2010, 08:59 - İp: 85.***.**5.22
foto_anil
foto_anil (üye)

istanbul
4 ad vs 6 tl
8 ad vs 10tl
12 ad vs 12 tl
24 ad vs 20 tl

Tarih: 13 Mart 2010, 16:49 - İp: 85.***.**5.232
fotoklas
fotoklas (üye)
Konya / Stüdyo Fotoğrafçısı

konya
24 adet 5 lira
panormik albüm 150 lira
anlıyacagınız konya bitik arkadaşlar meslek diye bişey kalmadı ve haliyle kazançta kalmadı

Tarih: 29 Mart 2010, 10:56 - İp: 78.***.**2.114
foto_67
foto_67 (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

4 ad vs = 10.00TL
8 Ad Vs = 15.00TL
12 ad vs = 20.00 tl
16 ad vs = 25.00tl
16dan sonra her 4 vs içi 3.00tl

Tarih: 11 Mayıs 2010, 17:08 - İp: 88.***.**1.231
sern
sern (üye)
İstanbul / Meraklı

dayanamadım ...

sayın mine05 Tarih: 15 Şubat 2008, tarihinde yazmışsın ..

bende merzifonluyum benimde yakınlarım fotografçı

siz degilmiydiniz yıllarca kampanya yapan bir kaç gün degil yılarca..

şimdi yaz yaz kendinizi komik konuma getirmeyin

Tarih: 13 Mayıs 2010, 14:24 - İp: 188.***.**8.83
mine05
mine05 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sayın sern,

Öncelikle aşağıda yazdığımız açıklama size karşı değil, yanlış anlaşılmaları önlemek amacıyla genele yapılmış bir açıklamadır. Normalde size bir açıklama yapma yükümlülüğümüz/muhataplığımız yoktur.
-------------------------------------------------------------

Yakınınızın kim olduğunu bilemiyorum ancak, yıllardır Merzifonda dürüst olmayan ( aslında başka tanımlamalar var ama terbiyem müsade etmiyor) fiyat uygulamaları yapılmakta.
Örnek vereyim X , Y, Z fotoğrafçıları bir araya geliyor ve bir fiyat listesi çıkarıyorlar. Diyorlar ki liste tamam bu listeye uyulsun, uymayan şudur, budur, şöyle olsun, böyle olsun, şöyledir, böyledir.
Ertesi gün bir bakıyorlar X fotoğrafçı listeye uymuyor. Ertesi gün Z fotoğrafçıda listeye uymuyor. Bir bakıyorsunuz toplantılarda uymayan şöyle olsun böyle olsun diyenlerin kendisi fiyat listesine uymamaya başlamış. Bir anlamda gizli gizli fiyatlar ile oynanmaya başlamış. Kimi yanında büyük vermiş, kimi 12 tane vesikalığa, 12 tane de hediye demeye başlamış . Tek farkı ne ? "gizli gizli" yapmaya başlamış.

Piyasayı gözlemlemişiz, müşterilerimiz bizi baskı altına almış. X fotoğrafçı şu kadar vesikalığı 3 kuruşa çekiyor, üstünede yanında büyük veriyor şeklinde müşteri eleştirileri almış yürümüş. Müşteriye inanmamışız kontrol ettirmişiz. Müşteriin doğru söylediğini tesbit etmişiz.

Bizde demişiz ki "bu işler gizli gizli" olmaz, açık açık olur demiş ve camlarımıza kapmanya yazılarını asmışız. Bu tüm ticari yaşamımızda 3 defa, bilemedin 4 defa olmuş. Evet doğru yıllarca sürmüş. Birileri belki ders alır diye.
Biz acizmiyiz gizli gizli fiyat indirmeye, yada büyük fotoğraf hediye etmeye ?

Ama bugüne baktıımızda alınmadığını görüyoruz. Meslektaşının ekmeğine , emeğine, müşterisine göz dikenler (tanımlamayı okuyuculara bırakıyorum) Merzifon'dada mevcut.

Sonra ne olmuş. Araya aracıları sokmuşlar. Evimize ekmek götüremiyoruz, öldük bittik, "sanki gizli gizli fiyat indirenler onlar değilmiş gibi " bitirelim rekabeti, ( Halbuki biz rakip gördüğümüzden kampanya başlatmamıştık ki (!), diğerlerinin gizli gizli yaptığnı açık açık yapmaya başlamıştık.) tatlıya bağlayalım diye el altından haber göndermeler başlamış.
Sonrasında kıramayacağımız insanlar gelip bizleri ikna etmişlerde kampanyayı sonlandırmışız.

Biz firma olarak 48 yıllık bir geçmişe sahibiz. Sözü geçen X,Y,Z firmaları firmamızdan daha yeni kuruluşlar olup, yapılarınızda az-çok bilmekteyiz. Toplantı ve kararlara uyulmayacağını bildiğimiz için, bu toplantılara katılmayı bırakın, içerikleri ile bile ilgilenmedik, ilgilenmeyeceğiz. Sebebini yukarıda açıklamıştım. Bu bakış açısına önyargı falan demeye kalkışmayın, geçmişte ne ise gelecekte de insanların yapıları aynı olacaktır. Geçmişte alınan kararlara imza atıp, bizden başka kimsenin kararlara uymaması en büyük kanıttır.

Belki de sizin akrabanızda (!) bu uygulamaların içerisindedir . Kim olduğunu bilemediğimiz için "belki diyoruz" . Gerçi kim olduğunu bilmemiz, kendisini muhatap almamızı gerektirmiyor. Biz seneler önce kimseyi muhatap almama kararı aldık. Halende bu kararımızın arkasındayız.

Bedavaya fotoğraf veren fiyat uygulamalarının geçmişte hep karşısında olduk, bu forumda zaman zaman dile getirdiğimiz gibi gelecektede karşısındayız.

Merzifon'da gizli fiyat kırmaları, 12 vesikalığa 4 hediye adı altında, yada her vesikalık çektirene bir büyük uygulamaları halen haksız rekabet seviyelerinde devam etmektedir.
Şu an firmamız bu uygulamalara katılmamaktadır. Ancak değil yıllarca, gerekli olduğunda asırlarca sürecek kampanyalar yapma kararlığınıda taşımaktadır. Kimseden çekinecek durumu yoktur.

--------------------------------------------------------------
Orjinalden Alıntı: sern

dayanamadım ...
sayın mine05 Tarih: 15 Şubat 2008, tarihinde yazmışsın ..
bende merzifonluyum benimde yakınlarım fotografçı
siz degilmiydiniz yıllarca kampanya yapan bir kaç gün degil yılarca..
şimdi yaz yaz kendinizi komik konuma getirmeyin

Tarih: 17 Mayıs 2010, 12:02 - İp: 88.***.**7.67
serdarca
serdarca (üye)
Artvin / Stüdyo Fotoğrafçısı

bu iş zaten resmi fiyatlarla yapılmazsa ne heves kalıyor nede kalite.stüdyomu yenilemem lazım.herkes kendini düşünüyor.firmalar önüne gelene printer satıyorlar.bakkalda ciklet gibi fotoğraf satıyor.biz birbirimizi tumadıktan sonra kontrolü ele almadıktan sonra nerden bulacaz parayı ki stüdyoyu yenileyip kalite fotoğraf verelim.hem zaten bu fiyatlarla kalite neden verelimki.içeri giren neden sizde bu fiyat falanca yerde bu fiyat diye zırlayıp duruyor.artık o kadar alaya alındık ki bana 200 tl ye cihanda yapılıp gelen albümü,müşteri vallaha ben 150 ye aynısını yaptırdım diye yemin bile ediyorlar utanmadan.ARKADAŞLARIN ŞUNU UNTMAYIN ARTIK MÜŞTERİ DEĞİL BİZİM VELİNİMET OLMAMIZ LAZIM.biz böyle yaparsak müşteride her sahtekarlığı yapar.meslekten nefret ettim inanın

Tarih: 22 Mayıs 2010, 14:56 - İp: 85.***.**7.200