admaydn
admaydn (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Vesikalık Fiyatları

ARKADAŞLAR VESİKALIK FİYATLARINIZ NE KADAR ?

''ÇANKIRI''

4 ADET=7,5YTL
6 ADET=10,YTL
8 ADET=12,YTL
12 ADET=15,YTL
24 ADET=25,YTL
24'DEN SONRA HER 4 İÇİN + 2.50YTL

#adem_1987' tarafından 02.04.2008 15:42:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Mart 2007, 16:39 - İp: 85.***.**4.138
yolgiden71
yolgiden71 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

sen insaflı olamazsın olsaydın tartmadan a4 hesabı yapmaz düz mantıkla yola çıkmazdın (insafsız) bile daha insaflıdır benim gözümde çünki insafsızdır yalan söylemeden

Tarih: 26 Ocak 2008, 23:18 - İp: 88.***.**6.7
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba Beyler,
adım Mustafa Hoşbakan ve FUJIFILM TÜRKİYE Ürün Müdürüyüm.
Tüm topici ve yurt çapından yazan stüdyoların fiyatlarını ve konuya yaklaşımlarını gecenin bu saatinde ilgiyle okudum.
Çoğu işletmeyi de tanıdığımı düşünüyorum.
Ayakta kalan işletmeler kesinlikle YÜKSEK FİYAT alan ve hakkını savunan işletmeler olacaktır. Ben Fuji bünyesinde stüdyolar ile ilgili değilde makineler tarafında ve ağırlıklı olarak organize ticaret yapan Teknosa gibi büyük işletmelerde çalışıyorum. Şöyle bir örnek vereyim:
Bir dijital makineyi büyük bir zincir işletmeye verdiğim zaman haklı olarak "Ne kadar karım olacak?" diye soruyor. Karı hemen hemen Fuji bayilerine verdiğimiz kar ile aynı, ANCAK fotoğrafçı makinenin fiyatını HEMEN %10 indiriyor, organize ticaret yapan ise "daha fazla kar ver bana" ve "satış fiyatımı biraz yükseltmeme izin ver" diye yalvarıyor. Şimdi bu anı kaydedin ve sindirerek okuyun vedüşünün. Para kazanmanın ve büyümenin TEK YOLU yüksek fiyat dan geçer. Türkiyede "kopyalama" huyu ne yazıkki düşük fiyat uygulamalarında faciaya yol açıyor. Düşük fiyat size kısa sürede müşteri artısı sağlasada bu artı kaliteli müşteri olmayacaktır. Kaliteli ve daimi müşteriyi düşük fiyatla elde tutamazsınız SADECE kaliteyi arttırarak fark yaratırsınız. Birisi fiyat indirdiği zaman - O bölgede olabildiğince iş birliği yapın ve o adamı izole edin. Bütün "rahatsız" müşteriyi o toplayacaktır. Siz aksine fiyatınızı biraz daha arttırarak (!) kalitenizi yükseltin. Ama bedava (sattığınız ürünleri) hediye vererek değil. vesikalık zarfını (atıyorum) kadife kaplı yapın vs.
Ucuz çaken adamın çektiği vesikalık müşteri gözünde de "kalitede ucuz" kalsın. Vesikalığının yanında o kağıt zarf verirken siz "kadife kaplı" zarf verin. O müşteriye kalitesiz personelle ağzında sakız "Sıradakiii" diye bağırırken siz müşteriyi oturtarak çay ikram edin vs. vs.
Rakibinize farkı fiyatla değil / farklı olmakla atın. Büyüklere dikkat edin hep böyle yapıyorlar.
Bence Vesikalıkta ölçü:
4 adet 7,50 YTL
6 adet 10,00 YTL
8 adet 13,00 YTL
12adet 18,00 YTL
24adet 29,00 YTL

10x15 amatör baskı:
1- 50 adet 0,49 YTL
51-100 adet % 10 indirim
101-250 adet % 15 indirim
250 adet üstü % 20 indirim

BU FİYATLARI AYNEN BÖYLE DÜKKANINIZA ASIN VE SONUÇLARI 1 AY İÇİNDE GÖRÜN.
İndirim istekleri azalacak ( çünkü indirimin kuralını afişe ediyorsunuz)
Fiyatlarda istikrarlı olan KAZANIR. Sabırlı ve prenzipli olun - OLAMIYORSANIZ bu piyasadan gerçekten çekilin ve başka bir iş yapın. Bari batacaksınız o zaman yüksek fiyatlı çalışan bir meslektaşa karşı bir düşük fiyatlı rakip daha azalmış olur.
Herkese Saygı ve Sevgilerimle
Mustafa Hoşbakan
FUJIFILM TÜRKİYE
Dijital Ürün müdürü

Tarih: 27 Ocak 2008, 03:49 - İp: 88.***.**0.204
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Bu sabah tekrar bütün yazanları taradım ve aşağıdaki Çankırı dan yazan arkadaşı kutluyorum:

ÇANKIRIDA Kİ FİYATLARIMIZA ZAM YAPTIK
4 VS 6,00 YTL
6 VS 8,00 YTL
8 VS 10,00 YTL
12 VS 14,00 YTL
24 VS 24,00 YTL
MARTTAN İTİBAREN FİYATLARIMIZ ZAMLANACAKTIR
AREL DİJİTAL FOTOĞRAF STÜDYOSU
İLETİŞİM: arelcolor-06æhotmail.com
arkadaşlar bu mesleği sizler ayak altına düşürüyorsunuz.
ucuz çalışıp da ne oluyor. herşeyimiz dolar euro herşeye zam yaptılar ama biz hala geriye gidiyoruz. bir adam 40 tane vesikalık vereceksin de ne eline geçecek.
adama ölene kadar yeter.

İşte bu tutum onların kurtuluşu olacak. - Elbette fiyat artışının "içini" hizmetle veya ambalajla veya "bir bardak çay" belki de hepsi ?!? Ama mutlak bir şekilde daha yüksek fiyatların yollarını aramalısınız. Çoğu bölgelerde stüdyolar birbirleriyle anlaşıyorlar - Sizde öyle yapın - Çekinmeyin ve düşük fiyat uygulayan çevrenizdeki stüdyo yu üç , beş stüdyo konuşarak gidip o fotoğrafçının bir çayını için ve fiyatları konusunda rica da bulunun. Düşük fiyat seviyesinde yarışmaktansa yüksek seviyede yarışılsın. Böyle de pek kimse "bitmez" ama herkes sürünür.
Beyler, artık elinizden geldiği kadar birlik olma zamanı. Bölgelerinizde birlik olun - Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız ISFO İstanbul dan odaya danışın ve rica edin yol göstersinler. Bizim bölgede "hayatta olmaz" demeyin - Her bölgede bu mümkün - ama bu iş için emek harcamak gerek. Birbirinizle konuşmanız gerekir. Çoğu bölgelerde "çıbanbaşı" denilen adamlarda bu durumdan çok rahatsız ama herkes küsmüş ve onunla konuşmadığı için onlar da pişman olmalarına rağmen yükseltemiyorlar fiyatlarını.
İlk fiyatları aşağıya tetikleyeni bulun ve ilk onunla görüşün bakın nasıl hallolacak sorunlarınız.
İyi Pazarlar...
Mustafa Hoşbakan / FUJIFILM TÜRKİYE

Tarih: 27 Ocak 2008, 11:35 - İp: 88.***.**0.204
ressam_m
ressam_m (üye)
Bursa / Amatör

72 adet vesıkalık fotograf 12 ytl

bursa

Tarih: 27 Ocak 2008, 23:12 - İp: 88.***.**0.253
muratkaya1
muratkaya1 (üye)
Çankırı / Stüdyo Fotoğrafçısı

4---600..

6---800..

8---1000

12---1400 lira

acelede farklı daha dazla tabi.
sipariş arşivden oda biraz daha ucuz..

Tarih: 29 Ocak 2008, 18:48 - İp: 85.***.**7.190
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Bravo, çankırı "sağlıklı " fiyatlara bayağı yakın.
aman bozmayın - İşinize bakın.

Tarih: 30 Ocak 2008, 00:40 - İp: 88.***.**0.204
barış
barış (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

pozitif haklı olabilirsin yanlız ben şahsen kaliteme güveniyorum benimle aynı kalitede calışan bir başka fotografcıda var bulundugum bölgede benim üç adet südütyom var yanlız bir tanesi stüdyo bakımından cok iyi benim avantajım frontıer 550 kullanmaya başlamamla biraz fark attım sayılır müşteri dükkanıma geldigi zaman fiyatı yüksek gördügü zaman xxx adlı foto bu fiyata yapıyor diyor bu kelimeleri sıksık müşteriden duymak insanın pikolojisini allak bullak ediyor mecburen aynı fiyat ve aynı eşantüyonları vermek daha makul geliyor
4 vsk 5ytl
8vsk+1ad 10x15 2ad 6x9 7,50ytl
12vsk+1ad 10x15 2ad 6x9 10ytl

Tarih: 30 Ocak 2008, 13:42 - İp: 88.***.**4.61
mine05
mine05 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

İzmir'den Barış ismi ile yazan meslekdaşım ve Barış isimli meslekdaşım gibi düşünen diğer meslekdaşlarım.

Mustafa Bey'in yazısını lütfen tekrar okuyunuz... Bitince tekrar okuyunuz.
Yazdıkları boşa gitmemiş olsun...

(Bu mesaj ile kimse hedef alınmamıştır. Özellikle de Barış isimli meslekdaşım...)

Tarih: 30 Ocak 2008, 15:42 - İp: 88.***.**7.137
yolgiden71
yolgiden71 (üye)

mart 2006 dan bu yana çankırı da fiyat konusunda bayağı bi gelişim olmuş arkadaşlar inşallah çankırıdan başlayıp kısa sürede bütün illerimiz ve ilçelerimizede ulaşır bu fiyatlar ne dersiniz iyi olmaz mı

Tarih: 30 Ocak 2008, 16:41 - İp: 78.***.**0.224
fotoasli
fotoasli (üye)

#fotoasli' tarafından 17.04.2008 20:25:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ocak 2008, 19:04 - İp: 88.***.**0.220