admaydn
admaydn (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Vesikalık Fiyatları

ARKADAŞLAR VESİKALIK FİYATLARINIZ NE KADAR ?

''ÇANKIRI''

4 ADET=7,5YTL
6 ADET=10,YTL
8 ADET=12,YTL
12 ADET=15,YTL
24 ADET=25,YTL
24'DEN SONRA HER 4 İÇİN + 2.50YTL

#adem_1987' tarafından 02.04.2008 15:42:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Mart 2007, 16:39 - İp: 85.***.**4.138
ocgultekin
ocgultekin (üye)
İstanbul / Amatör

Formda yazılanların tamamını okumadım. Ancak okuduğum kadarıyla fotoğrafçılar vesikalık fiyatlarında indirim yapan Sütüdyolardan şikayetçi. Ben sütüdyo sahibi değilim. Müşteriyim ve bence stüdyoda çekim yapılıyorsa, ortada bir emek var demektir belirli bir fiyat standardının olması gerekir. Ancak ben kendi hazırladığım fotoğrafı baskıya götürdüğümde benden standart baskı 75kuruş iken 7.5ytl fiyat istediler. Neymiş efendim formatı vesikalık formatıymış. Hiçbirisi beni ikna edemedi. Gezdiğim stüdyoların içinde vesikalık için cihazda üç kafa geziyor gibi açıkca yalan söyleyenlerde oldu. Güldüm geçtim. En son arasına başka fotoğraflarda karıştırıp bir stüdyoya götürdüm. Baskı boyutunu verdim. Hepsini bastı. Bu vesikalık formatı demedi. Sakarya Fotoğrafçılar Odası Başkanı ilede görüştüm. Bence stüdyoda çekim yapılmayan ve emek harcanmayan bir baskı için, bu vesikalık formatında diyerek normalden 10 kat daha fazla para talep etmek çok ayıp. Kaldı ki sonra bir iş merkezindeki baskı makinesini gördüm. Şimdi siz söyleyin, beni kandırmaya çalışan stüdyoda mı baskı yaptırayım yoksa bu iş merkezine gidip üç kuruş fazla verip burada mı baskı yaptırayım? Bence fotoğrafçılar kendilerini ve zihniyetlerini yenilemeliler...

Tarih: 28 Aralık 2008, 18:10 - İp: 78.***.**9.182
heqim
heqim (üye)
Mardin / Stüdyo Fotoğrafçısı

4 adet=5 ytl
6 adet=5 ytl
8 adet=6 ytl
12adet=10 ytl
18adet=15 ytl
24 adet=17,5ytl

Tarih: 30 Aralık 2008, 00:14 - İp: 85.***.**5.55
umut1212
umut1212 (üye)
Bingöl / Stüdyo Fotoğrafçısı

oclugtekin arkadaş madem vesiklıgını kendin hazırlmasının, kendin evde basaydın ya..herkes kendi vesiklıgını kendi yapsa fotografçılar ne yapcak hiç düşündünmü.banada gelir bazen flaş diske kaydetmiş 4 vesiklalıgı müşteri 8 ytl dyorum.

Tarih: 30 Aralık 2008, 08:51 - İp: 85.***.**8.23
ebru_13
ebru_13 (üye)
Bitlis / Reklam Fotoğrafçısı

bitlis/tatvan

8 vsk 8- tl
12 vsk- 10 tl
16 vs- 12 tl
20 vsk- 13 tl
24 csk 15tl

Tarih: 11 Şubat 2009, 15:20 - İp: 88.***.**0.202
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

manisa

VESİKALIK
4'lü baskı : 5tl
6'lı baskı : 6tl
8'li baskı : 8 tl
12'li baskı : 9tl
16'lı baskı : 10tl
18'li baskı : 11tl
24'lü baskı : 17tl

24 den fazla istyen çıkmadı. 24 isteyende pek çıkmadı
4-6-8 üstünü çok görmedik. evlenenler hariç

#remi5861' tarafından 11.02.2009 16:10:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Şubat 2009, 16:06 - İp: 88.***.**6.22
cem50
cem50 (üye)
Ankara / Amatör

ocgultekin ne işle geçiminizi sagladıgınızı bilmiyorum
biz evimizin geçimi ve diger giderlerimizi karşılamak için bu meslege ömrümüzü
adamış insanlar olarak sizin zihniyetinizdeki insanlara iş yapmaktansa bu işi
bırakırıp hiç bir bilgi birikimi emek gerektirmeyen ve minimum sermaye gerektiren işleri yapmayı
yegleriz size cevap yazan meslektaşlarımın tamamına yakınının bu düşüncede oldugundan eminim
bizler bir baskı makinasına ortalama 50,000-70,000 yuro verip satın alıyoruz (analogdan digitale olan sistem geçişlerinde bu ödedigimiz rakamlar 0 lanıyor bu makinaları hurdacılara bile satamıyoruz)
bu makinaların en küçük sorununda teknik servisler ortalama 300 dolar gibi bir
saat ücreti ile + parça servis veriyorlar
fotografçıya iş basan arkadaşlar hariç sizin bahsettiginiz amatör işleri para kazanmak için degil sadece makina dönsün diye yapıyor
sizin gibi düşünen insanların marketten ekmek alırken 300 gr ekmege niye 3 kg un
parası verdigini
100 gr etten oluşan kebaba niye 1 kg et parası verdigini düşündügünüzü hiç zannetmiyorum
sizin gibi insanların bu şekilde düşünmeye sevk edenler
NE YAZIKKİ BU MESLEGİ
YAPMAMASI GEREKEN İÇİMİZDEN BİR TÜRLÜ TEMİZLEYEMEDİGİMİZ ZAVALLI ÇÜRÜK
ELMALAR
bunlara söylenecek çok şey var ancak bu seviyeli ortam uygun degil
sazan gibi kendi çekim fiyatını açıklayan arkadaşlarda konunun ana fikrinin ne oldugunu kavrayamadıklarıda ayrıbir konu

Tarih: 12 Şubat 2009, 11:45 - İp: 88.***.**5.178
cem50
cem50 (üye)
Ankara / Amatör

tüm meslektaşlarıma
karanlık odada karanlıkla sevişerek yaşayan sonra da kimyasallarla haşır neşir olan bu yatırımlarıda bir çırpıda çöpe atan (göz yaşlarına boğulan) bununlada yetinmeyip mesleği uğruna teknolojiyle yarışa giren (bu esnada sizlerinde baskılarıyla rekabete kendini kaptıran) ama hala sizleri seven saygı gösteren hemen yanıbaşınızda sizler hizmet sunmaya devam eden meslektaşlarıma??? ben USTALARIMA meslektaşlarıma kalfalarıma çıraklarıma ve çırak adaylarına çok ama çok saygı duyuyorum sizlerde artık 3 mp makinalarınızı alıp çekimlerinizi nasıl yapacağınızı bizlere sorup sonrada bu işi bizlere öğretmeye kalkacağınıza emeğimize yıllarımıza geleceğimize sevdiklerimize lütfen ama lütfen saygılı olun biz hala sizlere hizmet etmek için sizlerin yanı başındayız tek isteğimiz emeğe saygı

Tarih: 12 Şubat 2009, 11:49 - İp: 88.***.**5.178
cem50
cem50 (üye)
Ankara / Amatör

yolgiden71 arkadaşımın fikirlerine aynen katılıyorum
tüm meslektaşlarıma
karanlık odada karanlıkla sevişerek yaşayan sonra da kimyasallarla haşır neşir olan bu yatırımlarıda bir çırpıda çöpe atan (göz yaşlarına boğulan) bununlada yetinmeyip mesleği uğruna teknolojiyle yarışa giren (bu esnada sizlerinde baskılarıyla rekabete kendini kaptıran) ama hala sizleri seven saygı gösteren hemen yanıbaşınızda sizler hizmet sunmaya devam eden meslektaşlarıma??? ben USTALARIMA meslektaşlarıma kalfalarıma çıraklarıma ve çırak adaylarına çok ama çok saygı duyuyorum sizlerde artık 3 mp makinalarınızı alıp çekimlerinizi nasıl yapacağınızı bizlere sorup sonrada bu işi bizlere öğretmeye kalkacağınıza emeğimize yıllarımıza geleceğimize sevdiklerimize lütfen ama lütfen saygılı olun biz hala sizlere hizmet etmek için sizlerin yanı başındayız tek isteğimiz emeğe saygı

Tarih: 12 Şubat 2009, 11:53 - İp: 88.***.**5.178
cem50
cem50 (üye)
Ankara / Amatör

Kaldı ki sonra bir iş merkezindeki baskı makinesini gördüm. Şimdi siz söyleyin, beni kandırmaya çalışan stüdyoda mı baskı yaptırayım yoksa bu iş merkezine gidip üç kuruş fazla verip burada mı baskı yaptırayım? Bence fotoğrafçılar kendilerini ve zihniyetlerini yenilemeliler...
yukardaki paragraf ocgultekin yazısından alınmıştır
bahsedilen İŞ MERKEZİ VE AVM ler kaç esnafın sonunu hazırladı kaç esnaf dükkanını kapattı
bahsi geçen AVM lerde benim toptancıdan alamadıgım fiyata parakende film satılıyor
AVM lerle rekabet gücü olmaması yüzünden işyeri kapanan işsiz kalan insanlarda
deli gibi alış veriş yaparak AVM leri dahada canavarlaştırıyor
ankarada AVM lerde ayakkabı tamirinden tutun arabanızın yağını ve lastiklerinin degişimi kuru temizleme hizmeti sinema küçük el aletleri kiralama fotograf çekim ve tabına kadar tek çatı altında
ondan sonra kemal kanemenin elemanlarına niye iş yok dert anlat

Tarih: 12 Şubat 2009, 12:07 - İp: 88.***.**5.178
mutti_099
mutti_099 (üye)
Hatay / Stüdyo Fotoğrafçısı

hatay antakya da
16 vs+ 1- 15x21+1 MAskot = 3 lira
amatör filimler = 7.80
Dij amatörler =17.5 ykr
düğün resimler 6 adet 15x21 = 10 lira kimi yerde 7.50
işte rakebet die yapıyorlar bunu biz ne yapalım o zmn

Tarih: 15 Şubat 2009, 11:51 - İp: 78.***.**4.74