lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

İki Dere Arasında

İki arada bir derede sözüyle bir balşlık açacaktım ancak Türkçemizde böyle bir cümlenin yanlış kullanıldığına dair bir blgim olduğu için ikidere arası dedim.

Neyse evet iki dere arasında kaldım..

Dere-1:Serbest kürsünün hayatın içinden bölümü kilitlenince siteye bakışım bir anda deiğişti..Bazen muhabbet etmek taTlı tatlı geyik yapmak için gelirdim bu sayfalara.Ama bazen de gerçekten hayatın içinden olan ve topluma topluma olmasa da bir kaç kişiye faydalı konular açmak ve açılmış bu tür konularda konuşmak için gelirdim.

Ancak artıkk bu hakkımız elimizden alındı..Artık fotoğrafdan uzak kalmak istediğim anlarda netfotografdan da uzak kalıyorum..Ve nete girmem için en büyük sebep olan sitemden iyice soğudum..

Dere-2:Ama bir de öteki dere var..Bu bölümde o kadar çok tartışmalar gönül kırmalar oldu ki..O kadar gereksiz ve siyasi içerikli konular açıldı ki..Defalarca arkadaşlara lütfen hakaret etmeden tartışın dedim.Hatta bazı topikleri Sevgili Ahmet İSPİYONLADIM..O açıdan bu topiğin kilitlenmesi çok çok iyi oldu.

İşte iki dere..Peki şimdi ben ne yapacağım.Sevgili Fikret bey orta bir yol yok mu?..Ben o kiltli sayfaların açılmasını ancak siyasi içerikli konular da çılmamasını istiyorum.Gerçekten hayatın içinden içimizden konuların topluma yararlı konuların açılmasını istiyorum..

Saygı ve sevgilerimle

Tarih: 15 Kasım 2007, 21:17 - İp: 88.***.**3.94
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

hocam iki dereyi de cahiller o kadar kirletti ki.. ne balık kaldı ne insan.. düşünerek yazan hiç kötü laf eder mi.. düşüncesizce yazılar yazıldı.. serbest kürsü, milletin eylencesiydi.. keşke kapanmasaydı.. ama kötüye gideceğine yerinde sayması daha iyi oldu... bin ikibin üyeli sitelerin forum sayfalarından kötü söz söyleyenler üyelikleri ve sözleri silinirken bizde öyle kalıyordu.. denetim mekanizmamız çok kötü.. aslında bir kaç arkadaşımız bu iş için görevlendirilse sorun kalmaz.. mesela çağdaş ve hüseyin.. mesela beytullah hoca veya siz.. çok kişi var ismini hatırlamadığım ama denetim mekanizması gerçekleştirilmeden açılmaması yararımıza olur derim..

Tarih: 15 Kasım 2007, 22:56 - İp: 88.***.**5.188
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

acıkcası sana katılıyorum hocam.iki dere durumu bendede var.
serbest kursude siyasete karsı degilim acıkca soyleyeyım,ama konusmayı beceremeyıp,saldırmaktan yana olanlar yuzunden malesef cok igrenc ithamlar,cirkin saldırılar oldu.
oluyor olacaktı.
yapılması gereken etkin bir denetim.
kufreden anında atılmalı,askıya alınmalı hakları kısıtlanmalı vs.
----
ama bu bırkere olan,ayda yılda bir gercekleşen bir cirkinlik degil serbest kursunun dogal durumu olmaya baslamıstı.
kimsede yadırgamıyordu enteresan tarafı.
forum sayfalarından ve siteden soguyan bayanlarda var bu yuzden..onlarıda dusunmeli
------
etkin denetim için aktif birkac uye gerekli.
surekli tabiki olamaz ama gun içinde degişik saatlerde buraya zaman ayırabilen birilerinin olması bunu duzeltmeye yeterdi.
tabiki tarafsızlıgından emin olunan kişiler.
-----
seyyah adımı vermiş sagolsun,ama acık konusayım ben bu tip bir gorevi tasımak istemem,
kendi nedenlerim var.(acaip sinir bozucu bir iş )
----
bu goreve gelecek mustakbel kişilerinde kendi uyeligi dısında bir uyelik alması gerekir diye dusunuyorum.
bunlar admin,admin2 admin 3 diye sınıflandırılabilir.
forum ve galeri ile ilgilenen iki uc admin secilebilir.
isimlerinin gizli olması nedenide tarafsızlıklarının sorgulanmaması,yıpratılmamaları adına tabiki.
a kişisine bu gorev verilirse,oncelikle forumda o kişiye yakınlaşanlar,inadına uzaklasanlar olacaktır.
fikir belirtmesi zaten taraf tutuyor izlenimi yaratacagından,konuya herhangibir admin duzeyınde mudahale direkt tepki cekecektir.
bunun sakıncalarıda giderilmeli.boyle bır duzenleme forumdaki seviyeyi yukarı ceker.
kufure,benzer konulara,hakaret ve saldrılara,korsan program dagıtımına vs hemen mudahalede bulunacak birkac admın kilitleri kaldırmaya yeter.
uzun lafın kısası,denetim şart.
------
denetim olmadıgındanda serbest kursunun kilit altına alınması sart.
ne yapalım hocam,az gelişmiş ulkelerde gercek anlamda demokrasi olamaz.

Tarih: 15 Kasım 2007, 23:49 - İp: 88.***.**2.41
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

hocam size katılıyorum. Bu konuda bir topik açmayı düşündüm ama bana düşmez diyerek bayağı uzaklaştım siteden. Gördüğüm kadarıylada eski tat yok. çoklarınıda göremiyorum sitede girmiyorlar. Neyse hayırlısı olsun. Bu çözüm yanlış olmasına yanlışta bakalım ne zaman düzelecek. belkide düzelmiyecek. Sağlık olsun. Ben yazmaktan ziyade okumasını seviyordum.(Küfürleri okumuyor vede cevap yazmıyordum).Herkese selamlar.

Tarih: 16 Kasım 2007, 00:18 - İp: 85.***.**8.223
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Peki sizce teknik konularda bir artış olmadı mı ? Bana bence bir teknik konular ailgi artışı avr gibi geldi.Bilmiyorum siz nasıl düşünürsünüz.

Tarih: 16 Kasım 2007, 03:12 - İp: 144.***.**0.228
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sondan başlayayım sevgili mavi izci ne yazık bahsettiğiniz artışı ben görmedim..Bu bölümler her zaman ki gibi yine aktif elbette.Ama ben burda bir tartışma oramı da oluşturmak istemiyorum.Yani belki de senin dediğin gibi olmuştur ama bunu tartışmsk istemiyorum..

Sevgil nbaba dün çok aktif bir üye ile konuştum ve ne yazık o da sizin gibi düşünüyor.

Ve çağdaş bence yine aslında söylemek istediklerimi söyledin.Söylediklrinin bence hepsi doğru ve bu da yapılmalı..

Sevgili seyyah maalesef bir sepet elmanın içinde çürükleri de olacak.Ama bu o sepeti dökmemizi gerektirmez.Haa çürüğünü ayıkla ayıkla bitmiyor mu..O zaman da kapat siteyi git.
Bir de beni falan önermişsizn teşekkür ederim ama buna her halde sevgili patronumuz karar verecek.Böyle bir görev verirlirse elimizden geleni yaparız elbette.Ama çağdaşın dediği gibi çok müşkül bir iş olduğu da orta da

Tarih: 16 Kasım 2007, 07:41 - İp: 88.***.**3.94
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Deveye sormuşlar yokuşu mu seversin inişi mi diye. Düzü yok mu bunun demiş.

Tarih: 16 Kasım 2007, 17:31 - İp: 85.***.**2.239
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

üyelerin "sınıf"landırılması şart..

muhattap olup konuyu karşılıklı tartışma boyutuna çekmemek için kendimi kaç mesajdır (topiktir) tutuyorum ama bilmiyorum daha ne kadar tutabileceğim..
biri çıkıyor bir topiğe argo laflar yazıyor hemde bu argo laflar o topiğe tüm mesaj yazanlara ve topiği açana hitaben yazılıyor.. sonra başka bir topikte o topik için "gerizekalılık ve gerzeklik" yakıştırması yapılılor.. sonra bunlardan pişmanlık duyuluyor.. nasıl yazılmış bilinmiyormuşmuş..
e şimdi kişinin kendi denetim ve kontrol mekanizması yoksa
istediğiniz kadar denetmen ve kontrolor atayın yinede çirkinlikler olacaktır.
Küfüre herkes karşı.. ama ediliyor değil mi?
Küfürlü muhabbetleri duymayı çok sevmeyen biri nasılki bol küfürlü ortamlara girmiyorsa, küfürün ve argonun çok olduğu seviyesiz yerlerede girmeyecek bunu tercih etmeyen üyeler.
yani "SINIF"landırma şart.
varsın ben anaokulu yada birinci sınıf öğrencisi olayımda hiç bir yetkim, imkanım olmasın..

Tarih: 16 Kasım 2007, 17:53 - İp: 88.***.**8.249
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bende giriyorum cıkıyorum siteye surekli. Gözüm öneri ve serbeste takılıyor. Sohbet varmı diye. Olmayınca rastgele bakıyorum-okumuyorum.

Şu anda bile yazmak icimden gelmiyor

Tarih: 16 Kasım 2007, 18:17 - İp: 212.***.**9.194
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

http://forum.netfotograf.com/filtre_lens.asp?msg_id=6888

konuyla alakası yok ama.. panorama fotoğrafı tek seferde çekecem diyene, Eos 5d + Ef-s 10-22 yi öneririm..

Tarih: 17 Kasım 2007, 10:34 - İp: 85.***.**6.178
kara murat
kara murat (üye)
Malatya / Stüdyo Fotoğrafçısı

mete007 bende sizin bu yönüzüzü takdir ediyorum
anında linkle cevap veriyorsunuz

okyanus güzel bir söz

herkes haklı doğruya nedenirki

inşallah istediğiniz olur başarılar

Tarih: 17 Kasım 2007, 12:00 - İp: 88.***.**9.130