last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Gizli Yorumlar

yönetime yeni uygulamadan dolayı çok teşekkür ediyorum

Dipnot: bu başlık öneriler ve görüşler bölümüne gizli yorumcu uygulamasına teşekkür etmek için açılmıştır. teşekkür etmek istemeyenler tarafından ısrarla baltalanmaya çalışmaktadır. lütfen bu şahsiyetler sevgi ve saygı sözcükleri ile laf sokma yarışına girerek değil de başka bir başlık altında görüşlerini ifade edebilirler. bu benim görüşümdür beni bağlar. bayar28 sana hala gülüyorum bu notu yazarken de gülüyorum bunu bil diye şeettirdiydim.

Edit: sadece dipnot eklemek için

#last hope' tarafından 28.08.2008 13:03:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ağustos 2008, 15:02 - İp: 81.***.**7.150
alikeser
alikeser (Objektif)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

ıı olmus valla mantıklı gıbı elınıze saglık

Tarih: 14 Ağustos 2008, 20:10 - İp: 85.***.**9.178
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Sayın kenant bunu nedenmi söyledim,gelen yorumların altına isimler yazılmaya başlandı...İmza mahiyetinde...O yüzden ....Fotoların kenarına işaret koymak o düşüncedeki kişiler için daha az yorucu olur...Bence zahmet çekmesinler...Bu rahatsız edici olmuyorda, yarı şaka babında söylevimmi rahatsız edici oluyor.?Bence bu zihniyet utanmalı...

DÜZELTİLMEYE ÇALIŞILAN BİR SİSTEMİN İÇERİSİNDE BOŞLUKLAR BULUP ÇÖKERTMEYE ÇALIŞMAK...EN AYIP OLAN BU...Her zaman her platformda bu zihniyetin karşısındayım...

#gorbi67' tarafından 14.08.2008 22:09:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ağustos 2008, 21:28 - İp: 88.***.**9.10
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

bu başlığa yazılan her bir satırı çok abartılı buldum . insanları toptancı bir yaklaşımla açık açık yalakalıkla, al gülüm ver gülümcülükle suçlamak çok saçma ve şık da değil açıkçası ....

şimdi ondan bundan şundan örnek vermeyeceğim , geçenlerde birinden örnek vermiştim adam yanlış anlamış . pek bir alınganız doğrusu . bunun yerine kendimden örnek vereyim , nasılsa benim gibi bir sürü adam var . . .

ben 3-4 aydır 3-5 kişinin fotoğraflarına bakıyorum . bazen 1 hafta bir şey yazamıyorum , vakitbulunca aynı kişiye 1 değil 5 yorum yazdığım bile oluyor.

hal böyle olunca size yazılan yorumlar azaılıyor elbette ama açık konuşmak gerekirse umrumda da değil . 1 yorum almış ya da 50 yorum almış bir fotoğrafım benim için aynıdır.

----
evet , bazı şeylerin ben de farkındayım . neler gördük bu sitede ;
-siz yazınca o da yazıyor . siz bir iki fotoğrafına bir şey yazmayınca o da size yazmayı kesiyor.

-siz kötü bir şey yazınca o da derhal karşılık veriyor .

gibi sevimsiz şeyler.

----
ama tüm bunlar bu derece kısıtlamayı haklı kılıyor mu ?

evet ben mesela , açık açık söylüyorum 2-3 aydır favori listem dışında hiç bir şeye bakmıyorum .

evet ben de bazen güzel olmuş deyip geçiyorum .

evet ben de bazen aynı kişiye 1 günde 3-4 belki de daha fazla yazıyorum .

ne yani , bir kullanıcının porföyünü gezmem yalaka olduğum anlamına mı geliyor ?

isimlerin gizli olması da benim için sorun değil . isterse hep gizli olsun diyeceğim . ama hayır , X ne yüklemiş , Y ne yüklemiş diye bakamaz mıyım ?

bu çok mu garip . X ve Y ve de Z vs. iyi fotoğrafçılar olduğundan onları merak ediyor olamaz mıyım ?

ya da ben öğretmen miyim? herkese aydınlatıcı ,uzun uzun yazma yükümümlüğüm mü var ?

yahut bir üyenin sevdiği bir üyeye laf olsun diye bir şey yazması çok mu ahlak dışı bir şey ? nedir ki yaaa, amma büyütüyorsunuz 2 satır yazı altı üstü . ben günde 50 sayfa dilekçe yazıyorum .....

hele hele fotoğraf çerçevelerine isim yazanlara karşı edilen laflara sadece güldüm . insanlar kendilerini belli etmek için isim yazacaklar öyle mi ... kaç kişi var sitede böyle merak ettim doğrusu . meğer netfoto tayfası amma çok sahtekar barındırıyormuş .
-----------------
tabi yanlış anlama olmasın .
bu yeni uygulamaya karşı değilim . umarım sorunları çözmekte katkı sağlar . sitede yorum ,izlenme sayısı gibi konularda sıkıntı yaşandığının da farkındayım .

ama son zamanlarda üstbant, yorum , foto kalitesi gibi meseleler yüzünden açılan başlıklarda akla karayı ayırmadan ileri geri konuşmayı pek de şık bulmuyorum . şunu unutmayın ki insanlar her zaman aynı saikle hareket etmez.

bu kadar yormayın kendinizi bu meseleler için , ya da germeyin derim .
Les coeurs sont ensembles*

*Yeter ki gönüller bir olsun

Tarih: 14 Ağustos 2008, 21:45 - İp: 88.***.**8.231
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

uff tokat yemiş gibi oldum..
buffalonun uyeligi gecici olarak dondurulsun, arada fikri alınmak için cozulup ınadına bidaha dondurulsun.
ergenekoncu

Tarih: 14 Ağustos 2008, 22:08 - İp: 88.***.**3.119
mydemir09
mydemir09 (üye)
Aydın / Meraklı

Ben uygulamanın eskiye nazaran iyi olduğu kanaatindeyim...

Çünkü; Siteden ayrı kaldığım 3 aylık süre içinde o kadar çok usta(!) türemiş ki sitede anlamak mümkün değil...İnsanların fotoğraflarına yorum yazıp ardından gelen çokça yorumlarla kendini usta zannedenlere üzülüyorum...Kendilerini o kadar kaptırmışlar ki;hergün yaptıkları 250 yoruma karşılık gelen 30 yorumun fotoğraflarının kalitesine geldiğini sanıyorlar...

Uygulamanın ardından bence bir fotoğraf için 50-55 lere varan yorum sayıları maximum 30 olacaktır...Bu uygulamanın kötü yönünü teşgil ediyor ama bir de iyi yönü var ki;a ldığı sahtece yorumlarla kendini usta sananlar bu uygulamayla birlikte 10 yorumu geçemiyecektir....

Sosyoloji'de insan davranışlarının hukuk kurallarıyla değiştirilmesinin mümkün olamayacağı söylenir...Eğer ki; bir gelenek kötüyse ve ortadan kaldırılıcaksa ilk önce insanların zihnine bunun kötü olduğu düşüncesi yerleştirilmelidir...Salt hukuku kullanarak çözüme ulaşmak amaçlanırsa insanlar yine bildiğini okur ve bu da insanları kural tanımaz yapar...Sözüm o ki keşke sosyolojideki gibi üyelerimizin zihnine davranışlarını kötü olduğu fikrini yerleştirebilseydik...Ama madem ki yerleştiremedik sınırlamaya da sözümüz olmamalı...Artık yapabileceğimiz sadece kurallara uymak...

Saygılarımla...

Tarih: 14 Ağustos 2008, 22:28 - İp: 88.***.**7.141
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Yeni uygulanan bu kural hıcde fena deyıl,

Iyı olacagını umıt edıyorum,

Hayırlı olsun, Sitemıze emegı gecenlerı kutlarım,

last hope buyuk buyuklugunu bılecek, Kucukde kucuklugunu

İsim vererek yazısmanı hıcde hos bulmuyorum,

Acıkcası senıngıbı bır beyefendıye yakısdıramadım,

Senı fotograflarınlan tanımam lagazımken,

topıklerde bos laflarınlan tanıyorum,

Bence zamanının cogunu fotograflarlan gecırsen daha ıyı olur,

Saygı duyulacak bır ınsanın ismını vererek deyıl,

Tarih: 14 Ağustos 2008, 22:30 - İp: 78.***.**3.148
hvdn/sudan
hvdn/sudan (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili ustalarım,
malumunuz üzere sitede ve fotoğrafçılıkta çok yeniyim. o yüzden sürçi lisan edersem affola.
fotoğrafın adının bir süre öğrenilememesi bazı istenmeyen şeylerin önüne geçecektir diye düşünüyorum. ancak şimdi merak ettiğim bazı şeyler var:
* çok beğendiğim bir fotoğraf var diyelim aldım favori listeme ekledim. ama o fotoğrafı çekenin diğer fotoğraflarına da bakmak istiyorum ama nasıl? yani 24 saat bekleyip bir daha o fotoğrafı bulmak oradan fotoğrafcıya gitmek (favoriye eklemeyebilirim çünki) yormasın bir süre sonra bizleri. zaten bütün fotoğraflara bakabildiğimi sanmıyorum. siteye girdikçe girdikçe son 24saati tarıyorum ama... nekadar? inanın bazen kendi fotomu görmüyorum
*rastgele aktif üye adlarını tıklıyorum böylece rasgele bir tarama yapıyorum ve bazen çok beğendiğim fotoğrafları olan bir kişiye aynı gün 3-5 yada ne bileyim 8tane yorumda da yazabilirim.
* favori fotoğrafçı listeme eklediğim abilerden ben hiç yorum almamıştım. bugün uzun uzun düşündükten sonra bir hanımefendiyi de ekledim. böyle düşünme sebebim de inanın benim fotoğraflarım yaptığı yorumlardı. acaba yanlış anlaşılır ve yağ mı çekiyor diye düşünürler mi diye zor karar verdim. ki forumda bu da gündeme geldi...
*ancak sonuçta bu uygulamanın doğru olduğunu; az ya da çok tarafsızlığı getireceğine inanıyorum.
saygılarımla. Süleyman DİRER

Tarih: 14 Ağustos 2008, 22:41 - İp: 78.***.**9.62
hamit54
hamit54 (üye)
İstanbul / Meraklı

Tartışılan konunun özüne pek de itiraz yok gibi,
ya da öyle sayılabilir,ama sorun olduğu gerçeği de
göz ardı edilecek gibi değil.

Rahatsızlık seslerinin yükselmeye başladığı zamanlardan
beridir,birileri artan bir tahrikle,sanıyorum amaçlarına
ulaşıyorlar gibi gözüküyor,site de bu gelişmelere
göğüs germek düşüncesi ile savunma tedbirleri alırken,
provakatörler sanıyorum kendilerini alkışlıyorlar,
çünkü şu an gördüğümüz onların başarısı gibi geliyor
bana.
Bu yöntem çok zaman,çok yerde uygulanmış,başarılı da
olmuş bir yöntemdir aslında.

Dilerim güzel günler yakın olur.

Tarih: 15 Ağustos 2008, 00:41 - İp: 88.***.**9.215
grafiker08
grafiker08 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

ben bir öneri getirmek isterim madem böyle bir şey yapılıyor ve yapılıyorsada neden yapıldığını niçin yapıldığını mesaj atarak açıklama yapılmasını önermek istiyorum........ Saygılarımla

Tarih: 15 Ağustos 2008, 01:12 - İp: 85.***.**7.106
grafiker08
grafiker08 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Bir kere bu uygulamayı açık ve net şekilde her kese ulaştımı sanmıyorum ulaştığını formada yazılmış çizilmiş konmuş kaç kişini haberi var bu uygulamadan size soruyorum bir uygulama yapılacaksa ben ce ana sayfada açıklanmalı veya her keze mesaj geçilmesi gerekli diye düşünüyorum bir iki kişi kara alıyor 136 bin kişi bakıyor bu haksızlık arkadaşlar böyle şeyler yapılacaksa insanları açık yapılmalı gizli değil ben bu olayı kınıyorum ................

Tarih: 15 Ağustos 2008, 02:42 - İp: 85.***.**7.106