last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Gizli Yorumlar

yönetime yeni uygulamadan dolayı çok teşekkür ediyorum

Dipnot: bu başlık öneriler ve görüşler bölümüne gizli yorumcu uygulamasına teşekkür etmek için açılmıştır. teşekkür etmek istemeyenler tarafından ısrarla baltalanmaya çalışmaktadır. lütfen bu şahsiyetler sevgi ve saygı sözcükleri ile laf sokma yarışına girerek değil de başka bir başlık altında görüşlerini ifade edebilirler. bu benim görüşümdür beni bağlar. bayar28 sana hala gülüyorum bu notu yazarken de gülüyorum bunu bil diye şeettirdiydim.

Edit: sadece dipnot eklemek için

#last hope' tarafından 28.08.2008 13:03:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ağustos 2008, 15:02 - İp: 81.***.**7.150
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Fotoğrafta, fotoğraf sahibinin adının olması sorun olmamalı bence. Sonuçta biz fotoğrafı sadece yayınlıyoruz, onun sahibi sizsiniz. Ancak üzerinde kullanıcı adı yazılması bu durumda çok etik olmayacağı kanısındayım.

Fotoğrafların daha adil izlenmesi için yaklaşık 1 sene kadar önce, gün içinde eklenen ve kategorilerdeki fotoğrafların altından isimleri kaldırmıştık. Gerçekten ilgilenen bir kişinin fotoğrafı tıkladıktan sonra sahibini görmesini istedik. Yeni uygulamayla beklentimiz ise fotoğrafın en azından ilk 24 saatlik dilim içinde sahibinin kimliğine göre yorumlanmaması ve yapılan yoruma iadeyi ziyareti nispeten geciktirmek.

@y.a.t. yazdıklarını sonradan okudum; fotoğrafa bakarak kime ait olduğunun belli olması aslında fotoğraf sahibinin bir tarzı olduğunu gösterir ve bu bence fotoğrafçı adına bi başarı. Açıklamadan tanınmaya gelince, gerekirse o bölümüde 24 saat kapatırız çok sorun değil...

#fdiker' tarafından 14.08.2008 16:10:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ağustos 2008, 16:06 - İp: 88.***.**2.101
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Çok enteresan, bir kaç dakikadır ana galeriye bakınıyorum çoğunlukla geçmiş zamana ait fotoğraflar yorumlanıyor. ilginç...

Ben de sonradan okudum tekrardan teşekkürler patron. Tüm samimiyetimle "yaşasın diktatörlük" diyesim geliyor...

#y.a.t.' tarafından 14.08.2008 16:14:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ağustos 2008, 16:11 - İp: 88.***.**7.188
bydesign
bydesign (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Uygulama hoş bence, ne kadar işe yarayacağı ise ileriki günlerde belli olur.

Tarih: 14 Ağustos 2008, 16:14 - İp: 81.***.**4.7
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

artık yüklenen fotolar 24 saat sonra yağlanmaya başlayacak demek ki, hani yanlışlıkla başkasına yağ yapmayalım endişesi ile...

Tarih: 14 Ağustos 2008, 16:14 - İp: 81.***.**3.185
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

atakan ;
(yok vallaha bu işaret yağlama değil. )

Tarih: 14 Ağustos 2008, 16:16 - İp: 88.***.**7.188
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

patron demekki millet birbirinden bol bol msn isteyecek
abi msn versene sana son yolladığım fotoğrafın robot resmini yollayayım bak bakalım galeride bir iki satır yazsan da şöyle ön sayfaya gelse
hatta az cilalayıp şakşak yaparsan ben de senin 2 fotoğrafına yazarım hatta sen birde üstbantlık falan yav var ya hiç unutmam seni

#atakan' tarafından 14.08.2008 18:09:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ağustos 2008, 16:25 - İp: 81.***.**3.185
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Atakan, bu konuda haklısın... Ama bu şekilde bi 24 saatlik gecikme olacak. "yağlanmak" için fotoğraf yükleyenler rahatsız olacaktır. Diğer bi sorunda iadei-ziyaret, sen 24 saat sonra yorum yazarsan kişide kimin yorum yazdığını fotoğraf eklendikten sonra 48 saatte öğrenmiş olacak. Sen kurnazlık yapıp yorumuna @atakan şeklinde bir imzada eklesen senin galerinde 24 saat içinde eklediğin fotoğraf gözükmeyeceğinden eski bi fotoğrafın iadeyi-ziyaret alacak. Kısacası, algülüm-vergülüm olayı nispeten zor olacak. (diye düşünüyoruz) Onlar başka bişey geliştirirlerse bizde başka bi yöntem ararız nnnnapalım bu saatten sonra işimiz bu...

Sorun bizim kontrolümüz dışında anasayfaya çıkmaksa onuda engelleriz. Üst bantı biz seçiyoruz zaten, aldığı yorumun bi etkisi yok.

#fdiker' tarafından 14.08.2008 16:28:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ağustos 2008, 16:25 - İp: 88.***.**2.101
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Allah kolaylık versin

hırsıza kilit, Türk'e yasak olmaz...

Tarih: 14 Ağustos 2008, 16:28 - İp: 81.***.**3.185
hamit54
hamit54 (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben sitede aktif olan(fotograf eklediğinden çok daha fazla, yorumlarda da bulunan,geyik anlamnda değil) üyelerden
iletişim uslubunu,fotograf kalitesini,bilgi ve becerisini
kanıtlamış olduğuna inandığım veya daha güzel için
çalışıp emek veren bazı üyeleri fovori listeme
alıp,öncelikle onların fotograflarına ,sonra da
zaman şartlarına göre diğer çalışmalara bakıyordum.

Ama hiç bir zaman her gün hepsine yazmadım,
her şeye rağmen yanılıyor olabilirdim ve
karşındakinin kim olduğunu pek de bilmediğim için,
olumsuz eleştirilerde bulunmaktan çekindim zaman zaman,
zira iyi niyetli olmama rağmen üzüleceğim tepkiler
almam işten değildi.
Öyle karelere de sessiz kaldım çoğu kez.

Şimdi tüm fotograflara daha frenli yaklaşmak zorundayım,
terbiye sınırlarını zorlayan cümlelere maruz kalma
ihtimali pek de az değil.

24 saat içinde siteye aktarılan fotografların tamamına
bakmak kaç kişi için mümkündür bilemem elbette ama,
benim için mümkün değil.

O nedenle ayrı tuttuğum bazı dostların çalışmalarına
bir şeyler yazamadığım zamanları umarım anlayışla
karşılarla...

Daha temiz bir dünya için,ki sanal dünya da buna
dahil...
Sevgi ve saygılarımla...

Tarih: 14 Ağustos 2008, 16:28 - İp: 213.***.**3.250
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

hamit hocam endişelerinizde bir nebze haklısınız aslında

evet benimde favori listem var ve sizin gibi bende hepsine günlük bakıyorum ama sırf listemde diye de yazmıyorum,

doğru bir şekilde eleştirdikten sonra ise tepki gelse de bu hazımsız davranışlı insanlar bizi bağlamamalı. Madem ki bazı şeyleri kendi bilincimizle yapamadık site yönetiminin bu yolu izlemesi gayet doğal, ben de her ne kadar yadırgasam da hak veriyorum ve alışacağımıza inanıyorum.
selam ve saygılarımla...

#atakan' tarafından 14.08.2008 16:33:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ağustos 2008, 16:32 - İp: 81.***.**3.185