last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Gizli Yorumlar

yönetime yeni uygulamadan dolayı çok teşekkür ediyorum

Dipnot: bu başlık öneriler ve görüşler bölümüne gizli yorumcu uygulamasına teşekkür etmek için açılmıştır. teşekkür etmek istemeyenler tarafından ısrarla baltalanmaya çalışmaktadır. lütfen bu şahsiyetler sevgi ve saygı sözcükleri ile laf sokma yarışına girerek değil de başka bir başlık altında görüşlerini ifade edebilirler. bu benim görüşümdür beni bağlar. bayar28 sana hala gülüyorum bu notu yazarken de gülüyorum bunu bil diye şeettirdiydim.

Edit: sadece dipnot eklemek için

#last hope' tarafından 28.08.2008 13:03:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ağustos 2008, 15:02 - İp: 81.***.**7.150
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Var olan bir sistem içerisinde demokrasiler bile kısıtlamalar ile işler...İnanınki bu tartışmaların çıkmasının ve sitenin bu hale gelmesinin sorumluluları hala daha tutum ve tavırlarını savunur vaziyetteler...Dostlar neden anlama güçlüğü çekiyorsunuz , buranın bir misyonu var...Hiçmi insafınız yok,Tabiki yaşını başını almış insanlar her zaman başımızın tacı...Ama bir tas dut resmi çekmek,dallar arasında ışık kurallarını alt üst eden şeftali resimlerini çekip birilerine iadei taahütlü gönderilerde bulunup (altına aaaa canımda çok çekti yazmak...Kolayınıza geliyor.Canı çeken açıkçası manava gider satın alır.) beklentilere girmek....Yapmayın ya...Varmı öyle bir çiftlik.Ben şahsım adına öyle fotoları görmek istermiyorum...
Bu beklentilerde olanlara köy değil bence çiftlik gerek.Çiftlik bile kuralları ile işler...Hasta olanlar sağlamların içinden ya ayıklanır...Yada gerekli işlemlere tabi tutulup iyileştirilir.
Neden forumlarda yazılıp çizilirken hiç biriniz azını açıp bir fikir beyan etmedi...Madem çözümden yanasınız yazıp fikir beyan etseydiniz. Cevabını vereyim burası sizin için fotoğraf sanatından çok bir eğlence merkezi...Vede eğlenmekte ısrar ediyorsunuz.
Varsın beni sevmeyin... Çok açık ve net diğital çöplükten vaz geçelim...Lisanımı kaba bulan çok olacaktır,ama ben bu yazılıp çizilenleri okudukça hicap duydum.
Son olarak kimse hedefim değildir,sadece düşüncelerimi beyan ettim...Kırgınlık alınganlıktan yana hiç olmadım.
Düğümü site yönetimi mutlaka çözecektir.
Köy veya çiftlik arıyanlar inanınki burası gibi bir platformu bulamazlar...Zira diğer siteler bu konularda çok ciddi radikal kararlar alıp uyguluyorlar.Bunu burdaki üyelerin bir çoğuda çok iyi bilir...Selamlarımla...

#gorbi67' tarafından 16.08.2008 16:00:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ağustos 2008, 15:57 - İp: 88.***.**6.2
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

isteyen istedigine yorum yazar iadeyi ziyarette bulunur,
ama bunu ben fotograf işine gonul verdim,ogrenme azmim var, yenı seylere acıgım, eleştirilere acıgım, surekli gelişmek istiyorum, fotograf ekledikce yorum aldıkca gelişiyorum diye kendilerini kandırıp yapmalarını hayretle karsılıyorum.

yasını basını almıs adamlar, bir kere foruma girip bir cekim teknigi, bir ufak bilgi, bir ısık kullanımı konusu acıp okumadan,
3 yıl bu sitede olup hala daha, sırf kadraja yapılabilecek mudahaleler ile bile ilgili tek kelime edemeyecek kadar konudan uzak,kapalı, ogrenmekten kacan, korkan, cekinen,
tek işi al gulum ver gulum olan, kime yorum yaptıgını bilmeden yorum yapmaktan korkan (neden korkuyorsunuz neden cekiniyorsunuz? yorumunuza cevap gelmez diyemi, eleştiririm tanıdık cıkar ayıp olur diyemi, tartıstıgım adamın fotografını yorumlamıs olurum diyemi,niye???)
uyelerin

tutup bu sitede yorum kalitesini ve niteligini arttırmaya yonelik bir uygulamaya destek vermesini beklemek gercekten bizim salaklıgımız sanırım.
oncelik fotograftır diyenleri,
"ben ustayım,sizi ezerim, birbirinizle konusmayın etmeyın demiş" gib gostermeye calısacak kadar kuculmekde sizin ayıbınızdır.
kaldıki su son ayzılanlardan sonra goruyorumki, bizim dediklerimiz bir paranoya degilmiş.
bizim dediklerimiz uydurma degilmiş, bizim dediklerimiz gayet acık,net ve yapanlarında farkında oldugu birşeymiş.
isim koyunca deliriyorlar anlasılan.

yoksa ne begenisini ifade edene tek kelime laf ettik, ne bir dostuna letafet gosterene.
ama sanki oyle yapıyormusuz gibi gostermeye calısmak,sanki begeni ifade eden herkesi yalaka, dostlugunu ifade eden herkesi şakşakcı olarak tanımlıyormusuz gibi gostermeye calısmak boşa ugrastır, kaldıki yazdıklarınızdan sonra yıne ve herzamanki gibi kendinizi kandırmaktır.
isteyen yazdıklarımı asırı bulsun.
bende BERBAT bir fotografın altında mukemmel olmus ustadım yazısını asırı ve basit buluyorum...

emege saygı diyenlerin,gercek emege saygı gostermelerini beklemek yanlıs degil diye dusunuyorum.
emege gercek saygıda,her fotografa hakettigi degeri vermektir.
kime yorum yaptıgını bilmeden sadece fotograf hakkında dusuncelerini yazmaktan korkan insana, ne fotografın snat oldugundan, ne emegin kutsal oldugundan, nede onceligi fotograf olması gereken bir sitede fotografın one cıkarılmasından bahsetmek abes kacıyor demekki.

Tarih: 16 Ağustos 2008, 16:14 - İp: 88.***.**0.49
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

"ben ustayım,sizi ezerim, birbirinizle konusmayın etmeyın demiş" gib gostermeye calısacak kadar kuculmekde sizin ayıbınızdır.

Tarih: 16 Ağustos 2008, 16:26 - İp: 85.***.**6.156
amcaa
amcaa (üye)
Zonguldak / Amatör

Hiç kimse diğer bir insanı iyi kötü kategorize edemez.... Hiç kimsenin ve hiçbir otoritenin böyle bir yetkisi yoktur....

Site üyeleri büyük bir özveri ile bütün fotoğrafları tek tek izleyip değerlendirirler... Bu üyeler eğitimli ve bilgili insanlardır... Doğruyu ve yanlışı ayırabilirler.... Ve fotoğraflara yorum yazarlar.... Yorumlar son derece nazik ve zariftir... Kendileride nezaket ve zerafeti çok iyi bilen insanlardır... Yaşam biçimleri, yaptıkları işler bir deneyim, birikim sonucudur...

Bu üyeler forumlarda görünmezler ... Oralarda geyik yapmaz dedikodu yapmazlar... Zaten böyle kültürleri yoktur...

Ama birileri forumlarda dolaşır... Onlar için uygun zemin galeride fotoğraf değerlendirmek değil geyik yapmaktır... Geyikler daha zevklidir... İnsanlara bişeyler yakıştırmak kolaydır... Dedikodular üretilir... Tadına doyum olmaz... Fotoğraf nedirki galeri nedirki ,,,, oralar al gülüm ver gülüm yerleridir... Forumlarda al gülüm ver gülüm yoktur.... Hatta yalakalık hiç yoktur... Galerilerde yalakalık bile vardır... O insanlarda öyle olmalıdır...

Nezaketin ve zerafetin ne önemi var ki ? Birikim deneyim nedir ki ?

Oysa bilmezlerki bugün imrendikleri fotoğrafçılar ve fotoğraflar sitenin galerilerinden çıkmıştır.... Çok iyi fotoğraflar çok iyi fotoğrafçılar o sayfalar arasındadır... Beğenilmeyen sayfalar arasında.... O sayfalar,,,, al gülüm ver gülüm sayfalarında imrenilecek güzellikte nadir eserler vardır... Yine bu sayfalardan yükselmişlerdir... Işık, kadraj, gölge, lens, bakış, makineler, açı hep galerideki fotoğraflar üzerinde konuşulmuştur... O konuşmalar hayalmiydi ? Hatta fotoğraf üzerinde bazen konuşulmayan konular özelden mesaj atılarak açıklanmıştır... Sorular sorulmuş cevaplar alınmıştır... Hatta MSN devreye girmiş sorular ve cevaplar oradan aranmış bulunmuştur...

Yalanmıydı.... Al gülüm ver gülümmüydü ? Yalakalıkmıydı... Eklenen muhteşem fotoğraflar yetişen imrenilecek fotoğrafçılar yalanmıydı ?

Değildi .....

Fotoğraf üzerindeki yorumlar bir tarafa.... Toplantılar buluşmalar devreye girdi... İstanbul buluşmaları, İzmir buluşmaları, Bursa, Ankara, Kastamonu yalanmıydı bunlar....

Şimdi bir iki kişi insanları al gülüm ver gülümcü olarak kategorize ediyor.... Bu hakkı nereden alıyorsunuz beyler ? Size bu yetkiyi kim verdi ?

Sizler geyik yaparken bu insanlar kendilerini geliştiriyordu....

Aynayı kendinize çevirin lütfen... Bakın bakalım ne göreceksiniz .... İyi bakın çekinmeyin...

Aynı şekilde biriside sizi kategorize ederek bir takım yakıştırmalar yapsa ,,,, bir takım sıfatlar üretse.....

Bunu istemiyoruz....

Her üyeye düşen görev fotoğraf eklemektir.... Bu kadar, ötesi yok....

Yeryüzünde insan eli ile yapılan bütün ürünlerin ismi vardır... Binaların, araçların, herşeyin ismi vardır ve yapımcısı bellidir... Yapımcısınında ismi bellidir....

Nasıl oluyorda buradaki bir eserin isimsiz ve yapımcısının belirsiz olmasını ve buna yorum yazılmasını isteyebilirsiniz.... Böyle bir şey mümkünmüdür....

Asla....

Tarihte yüzyıllarca seneler önce bile üretilen eserlerin ismi vardır... Ve yapımcısı bilinir...

İsimsiz ve sahibinin belli olmadığı eserler... Yok böyle ucuz kahramanlık,,,, geçin onu....

Bu günler geride kalır... Başka olumsuz günlerin geride kaldığı gibi... Herkes haddini bilsin, herkes hukukunu bilsin....

Herşey yoluna girecektir....

Tarih: 16 Ağustos 2008, 16:50 - İp: 85.***.**3.175
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Traş oldum ve geldim...Klavye cengaveri olarak nitelendiriliyoruz ya...

100 Ton içilebilir nitelikteki suyu 1 gram arsenik kullanılmaz hale getirir.

Şimdi bunu nedenmi dedim.? Üye sayısı 120000 'i bulmuş bir sitede bir bakın bakayım kaç kişi siteye girip foto yüklüyor ve gerçek yorumlara iştirak ediyor.Çünkü onlar burayı ne köy,ne kasaba nede çiftlik olarak görüyorlar.Onların çok büyük çogunluğu fotoğraf sitesi olma özelliğinin dışına çıktığı için kapıyı bile çalmıyor.Bu gün sitede bir referandum yapılma imkanı olsa o 1 gram arseniğin 120000 ton suyu kullanılmaz hale getirdiği anlaşılacak.Yani bırakın kuru gürültüleri asılın deklanşörlere çeke çeke iyi fotoları seyrede seyrede altına yapıcı bir şeyler yaza yaza öğrenilir.
Bırakın ışık kurallarını alt üst yapan zerzevat resimlerini çekme eylemini...

Tarih: 16 Ağustos 2008, 16:59 - İp: 88.***.**6.2
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bence en büyük geyik galeride oluyordu.

Tarih: 16 Ağustos 2008, 17:06 - İp: 85.***.**2.112
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Tabiki her eserin ismi olur...Ama....Hüseyine,Kemale, Mücella teyzeye gibi değil...O hediye olur..Onuda özelden gönderirisin.Sahibini bulur.Zaten yol ayrımı burda başlamıyormu.

Tarih: 16 Ağustos 2008, 17:06 - İp: 88.***.**6.2
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Realite gözlügü...

Tarih: 16 Ağustos 2008, 17:08 - İp: 88.***.**6.2
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Neden forumlarda geyik mahabeti yapılıyormuş,Galeride iyiler açıkçası layığını bulmuyor.O geyik yapan şahısların içinde senden benden sıkı fotocular var...Bir dönem o geyik yapan şahısler bilirmisinizki koç gibi fotolarını silip uzaklaştılar...Neden?Çünkü yüklenen zerzevat resimleri daha çok revaşta olduğundan...

Tarih: 16 Ağustos 2008, 17:14 - İp: 88.***.**6.2
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

forumlarda geyik muhhabeti yapılıyor diyenler forumun daha yüzüne bile bakmamışlar bu kadar da olmazki kaç defa girip forumları dolaştınız ve geyik yapılıyor diyorsunuz. serbest kürsü mü adı üstünden anlaşılacağı gibi serbest! peki diğer forumlara hiç baktınız mı? orada sadece çekim teknikleri bölümüne bile bakmış olsaynız size çok faydası olacaktı. neden bu uygulamayı bu kadar eleştiriyorsunuz. hadi hodri meydan madem yorumlar fotorğafaydı görelim yapın yorumlarınızı kimin yazdığını kimin yüklediğini göremiyorsunuz işte. görelim fotoğrafa yorum yapmayı ne kadar seviyorsunuz. yalakalığımızı eleştirenler varmış. arkadaşlar arasındaki konuşmalar ve samimiyet kimseyi ilgilendirmez! berbat bir fotoğrafa mükemmel diyen arkadaşların yaptığı nedir peki? mantıklı bir açıklama bekliyorum buyrun

Tarih: 16 Ağustos 2008, 17:23 - İp: 78.***.**2.43