kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

Eleştirel Yorum İstememek

fotoğraflarınızı yüklerken eleştirel yoruma açmazsanız aldığınız yorumlarla fotoğrafınız galeriye çıkmıyor.
yeni bir uygulama herhalde.bu akşam farkettim.
hayırlı olsun.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 21:31 - İp: 88.***.**5.190
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

yorum alan foto ana sayfaya çıkmıyorsa çok güzel bir uygulama yapılmış olur...

Tarih: 21 Mayıs 2008, 13:02 - İp: 85.***.**9.67
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

yukarıda anlattığım olayın gerçekliğini bugün tekrar gördüm.eleştirel yorum istenmeyen kareler yorum alınca galeriye çıkmıyor.

ama bazı sıkıntılarda var galiba.bugün birkaç karede yorumla ilgili açıklamaların hiç olmadığını gördüm.yani fotoğraf sahibinin nasıl bir yorum istediği hiçbir şekilde anlaşılmıyor.

ayrıca niye eleştirel yorum istemiyorsunuz diye yorumladığım bir karenin tekrar eleştirel yoruma açıldığını ve benim yorumumunda silindiğini gördüm bugün.
yakın zamanda bu küçük aksamaların düzelmesini diliyorum.

Tarih: 21 Mayıs 2008, 20:25 - İp: 88.***.**3.195
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

sevgili hocam;

o gördüğünüz fotolar eski tarihli olmalı..
yani bu uygulamanın başladığı tarihte eklenenlere secenek mümkün zaten

Tarih: 21 Mayıs 2008, 20:50 - İp: 88.***.**9.229
cap
cap (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

çok gereksiz bir uygulama hemde çok gereksiz

kimim emegini kimden esirgeniyor

Tarih: 21 Mayıs 2008, 23:14 - İp: 88.***.**8.253
alikeser
alikeser (Objektif)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

ya olurmu ıste acık acık belırtılmıs UYE ISTEMIYOR CUNKU POF POF alkıs ıstıyor. bu kadar olmaz yaa

Tarih: 22 Mayıs 2008, 00:33 - İp: 88.***.**6.52
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

"ayrıca niye eleştirel yorum istemiyorsunuz diye yorumladığım bir karenin tekrar eleştirel yoruma açıldığını ve benim yorumumunda silindiğini gördüm bugün."

Sanırım üye, fark etmeden "eleştirel yorum istemiyorum" butonunu tıklamış, daha doğrusu butonlara bakmadan eklemiş fotoğrafını. Siz uyarınca da silip, bu kez de eleştiriye açık şekilde yüklemiş. Sizin yorumunuz da ilk fotoğrafla beraber silinmiş oldu.

kad-ir ' in fikrine de katılıyorum. Eleştiriye açık olun veya olmasın, YORUM ALAN FOTOĞRAFLAR ANA GALERİYE ÇIKMASIN.

#y.a.t.' tarafından 22.05.2008 01:27:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2008, 01:26 - İp: 88.***.**2.237
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Sevgili Y.a.t kardeş evet sen benim "Modelin Böylesi" adlı fotoğrafına yorum yapmıştın. Zaten senin yorumunu okurken ben farkettim eleştirel yorum yapılmasın diye yazdığını. Ben de sordum arkadaşlara bunu düzeltmenin herhangi bir yolu yokmu diye. Sağolsun bir arkadaş cevapladı. Silinip tekrar yüklenmesi gerektiğini söyledi. Ben de bunun üzerine sildim ve tekrar yükledim.
Fotoğrafı silip tekrar yüklememin tek sebebi budur ve kimsenin aklına yanlış birşey gelmesin.

Ben her zaman yüklediğim fotoğraflara yapılan olumlu ve ya olumsuz eleştirilerin hepsine teşekkür ederek cevap vermişimdir. Çünkü bu eleştirilere bakarakten fotoğraf bilgimi geliştirmeye çalışıyorum. Kimse kimsenin yanlışını veya hatasını söylemezse galerinin herhangi bir anlamı kalmıyorki.

Tarih: 23 Mayıs 2008, 18:25 - İp: 88.***.**6.65
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sevgili warp83, merhaba ben sizin "modelin böylesi" isimli fotoğrafınıza yorum yazmamıştım, forumda "eleştirel yorum istemiyorum" diye yanlışlıkla tıkladığınız butonu nasıl düzeltebileceğinize dair sorduğunuz soruya cevap vermiştim. Benden özür dilemenize gerek yok yani Hatta fotoğrafınızı yorumlamış olsaydım bile yine de benim için sorun olmazdı. Fotoğraf sizin, görüşleri aldıktan sonra silme hürriyetine sahipsiniz.... Hemen hepimiz zaman zaman yapmışızdır bunu... Ama ince düşünceniz için de teşekkür ederim...Selamlar

Tarih: 23 Mayıs 2008, 18:57 - İp: 88.***.**2.11
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Kusura bakma kardeş frekanslar karıştı o zaman.

Tarih: 23 Mayıs 2008, 22:18 - İp: 88.***.**6.65
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar siz hiç fotoğrafa yeni merak sarmış üyelerin portfolyosuna göz attınızmı? Adamın portfolyosunda bulunan fotoğrafların yarısından fazlası 1 yorum dahi almamış. Şimdi bizler bu üye arkadaşlarımıza neden eleştirel yorum istemiyorsun sorusunu nasıl sorarız? Biz hiç onlara vakit ayırmadıkki yaptığımız tek şey klişeleşmiş bir takım isimlerin etrafında dönüp durmaktan başka bir şey değil. Bu yüzden üyelere sunulan eleştirel yorum isteyip, istememe seçeneği aslında bizler için adeta can kurtaran simidi şimdi kimse çıkıpta bana veya bizlere neden yorum yazmıyorsunuz diye soramaz cevaben eleştirel yorum istemiyorsunda ondan yazmıyoruz diyerek sözde kendimizi kurtarırız. Peki eleştirel yorum isteyipte yorumun (Y)si ile tanışmayan üyelere ne deriz?

Büyük patron fdiker formatta ne kadar değişiklik yaparsa yapsın bizler bahsettiğim klişeleşmiş isimlerin ekseni etrafında dönmekten vazgeçmediğimiz sürece nafile.

Tarih: 27 Mayıs 2008, 01:09 - İp: 85.***.**2.5