aforoz_
aforoz_ (üye)
Trabzon / Amatör

Sizce Hangisi?

Arkadaslar kendime normal bir kullanıcı olarak işimi görecek bir makina bakıyorum. Yani ne profesyonel birsey olsun nede cok amator. Sadece güzel beni tatmin edecek resim ceksin yeter. Fakat 2-3 makina arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım? Yada baska onerdiğiniz bir makina var mı?
1-CANON POWERSHOT A530 (5Mpiksel 4xoptik zoom)
2-NIKON COOLPIX L1 (6.2Mpiksel 5xoptik zoom)
3-KODAK EASYSHARE V610 (6.1MPiksel 10xoptik zoom)
İstediğim makinada aradıgım kaliteli resim cekmesi, gece cekimlerinin kotu olmaması, ayrıca güzel video cekimi yapabilmesi.
700ytl ye kadar olan makinalar arasında onerdiğiniz baska bir tane varsa onu da ogrenmek isterim.
En kısa zamanda yardım edebilirseniz sevinirim. Tesekkurler...

#aforoz_' tarafından 03.09.2006 15:30:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Eylül 2006, 15:29 - İp: 85.***.**0.107
dgorkem
dgorkem (üye)
İzmir / Amatör

canon a620, 520 yerine bu büçyleyle bakabilirsin 520 den daha pahalı. 600 küsur ytl civarlarında dolaşıyor 600-700

Tarih: 3 Eylül 2006, 22:56 - İp: 85.***.**5.55
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Buradan sen gibi arkadaslara cevap yazmaktan yoruldum ama dayanamıyorum napiim.. Video önemli ise Kodak tek seçim olmalı.. Canonu çöpe at! çünkü 1 gb hafıza kartına en fazla 8 dakika video çekersin,sonra hafıza full dolar,foto bile cekemezsin.Bunu istediğine sor..

Kodakta kaliteli video ve foto bir arada.. ve fiyatı kalitesine göre çok makul.Ben de kodak alıcam,1 ay içinde.. HEM DE KESİNLİKLE.. İnan bunları çok iyi arstırdım biliyorum,gördüm..

Tarih: 4 Eylül 2006, 04:42 - İp: 81.***.**4.201
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Bu arada unuttum kodak 80 dakika kesintisiz video çeker. Hafıza kartın büyükse, 80 dk'nin üstüne bi daha çeker.

Tarih: 4 Eylül 2006, 04:44 - İp: 81.***.**4.201
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

nikon l1 al, peşinden kodak düşünülebilir. 530 eskidi artık o da iyi makinedir tabi.

Tarih: 4 Eylül 2006, 11:32 - İp: 85.***.**5.82
aforoz_
aforoz_ (üye)
Trabzon / Amatör

Arkadaslar hepinize bana yardım ettiğiniz için tesekkurler. Fakat bir iki konuda tam aydınlanamadıgımı dusunuyorum!
1- Panctom kardes cok güzel bir konuda beni bilgilendirdin. Ama bence biraz genel olmus. Mesela kodak ın videeo cekimleri daha uzun sureli ve kaliteli demissin. Güzel de hangi modelini onerirsin. Ben 700ytl ye kadar gozden cıkardım ve kodakın V610 modeli hosuma gitti ne dusunuyorsun bu konuda? Acaba bu makinanın ilginc lensinden dolayı gece cekimlerinde veya normal cekimlerinde bi performans dususu olurmu diger 10xoptik zoomlu diger makinalara gore. Yani nasıl bir performansı vardır sence?
2- Dgorkem canon a620yi onermis. Acaba o mu daha ii yoksa kodak V610 mu?
3- Ben makinayı secerken canon,nikon ve kodak dan baska bir markaya bakmadım. Bunlar arasında da optik zoomu 4-5x veya uzeri bise olsun megapikseli 6 dan fazla olsun diye dusunup bakıyor, diger ozelliklerinden pek bise anlamıyorum. Sizce daha baska hangi ozelliklerine bakmalıyım?
4- COK UZUN OLDU SORUM YİNE. kusura bakmayın ama bence bu yazılara cevap cogu arkadasımızın da yararına olur. Cunku benim gibi almayı dusunup de bilgisi pek fazla olmayan cok kisi var!
Yardımlarınız icin cokcok tesekkuler, Allah razı olsun hepinizden.
Devamı gelirse cevaparınızın sevinirim. TESEKKULER....

Tarih: 5 Eylül 2006, 01:07 - İp: 85.***.**0.107
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

Bende sana A610 derim. Video kalitesi çok iyi, ayrıca daha öncede tartışıldı bu. Evet 8 dk ya kadar video çekiyor 1GB karta, ama tek bir dosya olarak. Eger 2 GB kart alırsan en iyi kalitede 17 küsür dk video çekebilirsin 2 dosya olarak. Yalnız şunu söyleyeyim sen fotoğraf makinesi alıyorsun, video kamera değil. Olaya foto kalitesi yönünden bak derim ve tavsiyem A610 dur. Çok kaliteli sonuç veriyor. Öte taraftan 620 almana gerek yok, fazldan vereceğin 100 ytl ye gider SD kart alırsın

Unutmadan V610 modelinde diyafram ve enstantane öncelikli modlar yoktur. Ek olarak manuel odaklama yapamazsın. Kendini geliştirmek istiyorsan alacağın makinede bu özellikle olmalı...

#cangulay' tarafyndan 05.09.2006 01:51:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Eylül 2006, 01:44 - İp: 85.***.**8.150
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

İşte canonun kötü tarafı da bu ya! Gidip bir de 100-150 ytl arası verip 2 gb kart almak gerekir.Onu da alsan bile,16-17 dakika video çekersin. Hem de 17 dakikayı iki parca halinde.. Tek olarak çekme imkanın yok.

O halde ben sana kendi alacağım modeli önereyim..

12 x optik zoom, toplamda 60 x zoom..

7 megapiksel..

Optik zoomda dahi görüntü sabitleyici..

Video çekerken de 12x optik zoom imkanı..

Çektiğin videoyu istediğin gibi kesme,yapıştırma,montajlama imkanı (bu özelliği hiçbirinde görmedim)

1/2000 perde hızı..

64-800 arası iso..

Ve daha neler neler.. Kodak.comtr ye gir incele..

BU MODELİN ADI: KODAK P712..

ŞİDDETLE TAVSİYEMDİR.

Nakit olarak 700 ytl ye bulursun sanırım.Çünkü 12 taksitli fiyatı 800 ytl..

Al, bana teşekkür edeceksin. Tabii aleti iyice çözünce..
Haa unuttum. Türkçe menü var üzerinde.. Ve sitesinde demo olarak kullanmayı öğretiyorlar.

Tarih: 5 Eylül 2006, 04:51 - İp: 81.***.**4.190
aforoz_
aforoz_ (üye)
Trabzon / Amatör

Hepinize yardımlarınızdan dolayı teşekkürler...

Tarih: 6 Eylül 2006, 16:48 - İp: 85.***.**5.254
sezaikoc
sezaikoc (üye)
Ankara / Meraklı

Bence Kodak V610 al akadaşım.
Ben kullanıyorum ve çok memnunum. Videosu mükemmel bir kere.
80 dk. kayıt yapabiliyorsun. 640x480 kayıt yapıyor. Kayıt esnasında zoom yapma imkanın var. Ayrıca videodan istediğin bir sahneyi resim olarak kaydedebiliyorsun. (tabiki çözünürlük düşük) 10X optik zoom mükemmel, gece çekimide güzel ve çok şık bir tasarımı var. Türkçe menü desteğide mevcut.
Benim önceki makinemde Kodaktı ve Kodaktan şaşma derim sana.

Tarih: 11 Eylül 2006, 13:39 - İp: 85.***.**8.208
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

biraz eski bi konu ama cevap yazmadan duramadım panctom baya bi araştırmış çünkü benim bikaç sorum panctoma:

1-kodak hangi formatta kayıt yapıyor?
2-canon 1 gb karta hangi çaözünürlükte fps de ve formatta 8 dkk kayıt yapıyor?
3-bir foto makinesi alırken araştırmamız gerenken en önemli
özellik video yu nasıl çektiğimidir?
4-eğer amaç video sa video kameramı alınmalı yoksa foto makinesimi?
5-Birde canon çöpe atılacak kadar kötü bir markamı?

Tarih: 11 Eylül 2006, 13:51 - İp: 88.***.**4.137