lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Windows 7

Doğrusu yeni bir sisteme geçince işletim sisitemimi de değiştireyim dedim..Ve windows 7 nin önce deneme sürümünü kullandım...Ve gerçekten sitemi harika yapmışlar..

windosun 3.1 ni 95 ni 98 ni 2000 nini , xp sini ve vistasını kullandım.:Ancak 3.1 98 ve xp den gayrısını sevmedim.Ama win 7 hepsinden başka..Öyle bir görselliği var ki insan masaüstüne bakıp durası geliyor..

Kurulumu yaptıktan sonra o driver bu dirver aramanıza hiç gerek kalmıyor..Yapmanız gereken tek şey lan hattı ile nete bağlı olarak win 7 yi kurmak..Gerisini o hallediyor..Ve ondan sonmra da kullanım kolaylığı..Her şey elinizin altında..Dosyalarınıza açtığınız sayfalara vs ulaşmak çok kolay..

Eee tabi bu deneme sürümünü gördükten sonra gittim win 7 ye 240 kaymeyi bayıldım..Bu ayıptır söylemesi 98 den sonra işletim sisitemine para verdiğim ikinci olay..Kesinlikle deneyin derim..Ve göreceksiniz ki ondan vaz geçemeyeceksiniz..

Bu reklamı niye yaptım ben de bilmiyorum ama sezarın hakkını sezara vermek lazım..

#lazut' tarafından 05.11.2009 17:27:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2009, 17:26 - İp: 88.***.**2.96
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

bu pc yarın geriye gidiyor caspera.
zor tutuyom küfürleri buraya yazmamak için

arkadaşlar, CASPER almayın.
özellikle win7 li casperlardan uzak durun!

Tarih: 17 Kasım 2009, 03:01 - İp: 88.***.**1.109
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Geçmiş olsun paktom,tez verin alın paranızı geri..
Bimekste kurcaladım ben öyle bir sorun yok idi aynı markalı sistemli laptoplarda geçende..
Onlar uğraşsın fab gönderip ,toshb alın sizde birtane iyi onlar son sistemli..

Tarih: 17 Kasım 2009, 16:34 - İp: 85.***.**3.89
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili mustafa hocam..

Bu orjinal win7 den önce netten indirdiğim win7 basic i kullanmıştım..Ve orda ne yazık masaüstünü değiştirememiştim..
Ve orda ne yazık özelleştir-kişileştir yoktu..
Ve orda ne yazık renkeler bozuktu..

Ben de çok çok kızmıştım..Ama bunu kurduktan sonra lisanlı olanı inanılmaz bir renk zenginliği var..Keskinlik mükemmel.Renkler orjinal..Ama sonra bir şey farkettim..fotoğrafları windows resim göstericisinde açtığımda renkler SAPSARI idi..BEYAZ namına hiç bir şey yoktu..Tüm beyazlar SARI idi..Bu fotoğraflar adobede ve diğer göstericilerde ise normaldi.:Bu sorunu da yukarda senin de bulduğun ve önerilerde yaer aldığı gibi monitörüm samsung olduğu için onun drivaeriını kaldırarak hallettim..

Şu an her şey çok iyi..Abi muhtemelen senin sorunun orjinal olmayan ya da orjinal olup BASİC olan win7.Ben şu an home premium kullanıyorum.Sizler de bu tür bir işletim kullanırsanız ondan sonra ki izlenimlerinizi çok dinlemek isterim..
Saygı ve sevgilerimle

Tarih: 17 Kasım 2009, 19:02 - İp: 88.***.**4.36
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

hocam evet haklısın.
bugün sorunun kaynağı çözüldü. bu resmen skandal gibi birşey..

microsoft, zenginliğine zenginlik katmak için iyi yol bulmuş

şu an piyasada satılan bilgisayarların çoğunda "windows 7 starter" yüklü..
yani senin dediğin basic..
ve bu basicte, masaüstü değiştirmek yok, kişiselleştir yok, temalar yok, hiçbi .ok yok!
tüm bunları istiyorsan üstüne para farkını bayılıyorsun ve üst sürüme geçiyorsun.

oysa eskiden vista olsun, xp olsun, en alt sürümlerde bile böyle basit şeyler vardı.

yahu düşünün, masaüstü resmini değiştiremiyorsun!
yuh yani yuh
böyle bir sürüm mü olur?

hocam mutlaka sendeki verisyon güzeldir eminim..
ama microsoft neden böyle dandik bir sürümü, piyasada satılan bilgisayarların çoğuna yükleyip, kullanıcıları üst sürüm satın almaya mecbur kılıyor?
bu resmen şeytanlık

sevgilerimle hocam..

Tarih: 17 Kasım 2009, 20:13 - İp: 88.***.**1.109
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

insanlar neden torrent kullanırlar? neden yasadışı kopyala hücum ederler sanıorım şimdi daha iyiy anlıyorsunuzdur

Tarih: 17 Kasım 2009, 20:19 - İp: 78.***.**7.96
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Abi ne yazık ben sanırım bu pis Bizans oyunlarının kurbanı oldum..Ve aynen senin de deiğin gibi maykrosoftun pis siyasetinin kurnabanı oldum .

Yani önce basic-starterini kullandım ooou bu böyleyse diğerlerieri nasıldır faslan filan dedim ve sonra da 250 tl yi bayıldım..

Ama abi ne yapayım bu sürümü gerçekten çok hoşuma gitti..
......................................................................

Bu arada emailler konusunda neden sıkıntı yaşandı onu da anlamadım..

15 yıllık pc kullanıcısı olarak hiç bir zaman oootlok gibi mikrossoftun bir yazılımını veya tandırdı falan kullanmadım..gmail,yahoo, hotmail şu ana hepsini sorunsuz kullanyorum..

Tarih: 17 Kasım 2009, 20:28 - İp: 88.***.**4.36
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

haklsın remican

stresim geçti biliyor musun
e bil bakalım nasıl geçti?

hadi hadi bil bakem??
hatta çok neşeliyim, neşem geldi o biçim

oohh ohhh... yandaaannn...

Tarih: 17 Kasım 2009, 20:29 - İp: 88.***.**1.109
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

valla bilmiyorum panctom abi, ama sanki uykususzların kahvesinde gürleyince sakinleşmişsin gibi bir hava var

yada 2.şık olarak başka bir formül var benim aklımda ama söylemem.

gmailve hotmail hatta yahoomail kulanma konusunda lazut hocama katılıyorum.

şu hayatta otlok kullananlarda varya hala ne diyeyim. Allah kolaylık vesin.

not: diyelimki otlokta birine mail attınız ve oda okudu o okunduğu anda iletildi diye bişey beliriyormuş otlokta.. gmaildede isterik

Tarih: 17 Kasım 2009, 21:02 - İp: 78.***.**7.96
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

her 2 şık ta doğrudur remican.. ama özellikle aklındaki o gizli şık doğrudur

hem de "full versiyon.. premium.. pro.."

eee ne demişlerrrr..

fincanı taştan oyarlar

bu arada lazut hocam demek öyle oldu haa..
bil geyts, seni de ağına düşürdü demek

bu bil var yaa bu bill...
adamın ağzına bi kıçmık bal çalar, sonra da küpü saklar.
"parasız vermem kiiiii" diye bi de caz yapar adama

ver parayı, al küpü
microsoft seninle gurur duyuyor hocam

#panctom' tarafından 17.11.2009 21:55:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Kasım 2009, 21:49 - İp: 88.***.**1.109
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

3-5 yıl önce biz gülüyorduk - pop3 destekli email programı ayarlarını kurmayı beceremeyip , emaillerini internete bağlanarak webmail ile alanlara

Şimdi de onlar bize gülüyor Geri kaldık diyeceğim ama Outlook Express,Windows Mail gibi mail programları , dosyalama gibi bazı özelliklerin kolaylığı sebebiyle iş hayatında tercih ediliyor . Yaptığınız tüm yazışmaların,maillerin,dosyaların Gmail veya Hotmail serverlarında durması da beni rahatsız ediyor . Şifrenizi bilen biri tüm hayatınızı ele geçirebilir

Tarih: 17 Kasım 2009, 21:55 - İp: 96.***.**9.175