lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Windows 7

Doğrusu yeni bir sisteme geçince işletim sisitemimi de değiştireyim dedim..Ve windows 7 nin önce deneme sürümünü kullandım...Ve gerçekten sitemi harika yapmışlar..

windosun 3.1 ni 95 ni 98 ni 2000 nini , xp sini ve vistasını kullandım.:Ancak 3.1 98 ve xp den gayrısını sevmedim.Ama win 7 hepsinden başka..Öyle bir görselliği var ki insan masaüstüne bakıp durası geliyor..

Kurulumu yaptıktan sonra o driver bu dirver aramanıza hiç gerek kalmıyor..Yapmanız gereken tek şey lan hattı ile nete bağlı olarak win 7 yi kurmak..Gerisini o hallediyor..Ve ondan sonmra da kullanım kolaylığı..Her şey elinizin altında..Dosyalarınıza açtığınız sayfalara vs ulaşmak çok kolay..

Eee tabi bu deneme sürümünü gördükten sonra gittim win 7 ye 240 kaymeyi bayıldım..Bu ayıptır söylemesi 98 den sonra işletim sisitemine para verdiğim ikinci olay..Kesinlikle deneyin derim..Ve göreceksiniz ki ondan vaz geçemeyeceksiniz..

Bu reklamı niye yaptım ben de bilmiyorum ama sezarın hakkını sezara vermek lazım..

#lazut' tarafından 05.11.2009 17:27:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2009, 17:26 - İp: 88.***.**2.96
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

buyur burdan yak! yeni farkettim, denetim masasında da "kişiselleştirme" diye bir seçenek yok

işin kötüsü, arkadaşa win7 yüklü bu notebooku ben önerdim de aldık

Tarih: 16 Kasım 2009, 23:55 - İp: 88.***.**0.185
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

kumköy abi, iyi bakınca farkettim ki, sadece fotoğraflarda değil, tüm ekranda genel bir "yeşile çalma sorunu" var. herşey yeşil, yemyeşil

Tarih: 17 Kasım 2009, 00:09 - İp: 88.***.**0.185
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

panctom usta, az bekleyebilirmisin abi.

Tarih: 17 Kasım 2009, 00:16 - İp: 88.***.**3.32
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

hah hızır yetişti galiba
bekliyom efem

Tarih: 17 Kasım 2009, 00:32 - İp: 88.***.**4.100
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Alın Windows7 de yeni WindowsLive Mail programı ile kafayı yiyin

Bildiğiniz gibi bir mail programı yok - sadece web-based olan var .
Neymiş , artık yeni nesiller bunu kullanıyormuş , her yerden ulaşılırmış ...

Eski tip pop-serverlı Outlook Express,Outlook,Windows Mail kullananlar başının çaresine baksın demiş Windows . Eski dosyalar,mailler,addressbooklar - çoğunu aktarmak mümkün değil .

Ben gidip mecburen Mozilla Thunderbird indirdim , kullanıyorum . Allahtan çalışıyor - bir dolu insanda çalışmadığını duydum .

#paperman' tarafından 17.11.2009 00:36:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Kasım 2009, 00:35 - İp: 96.***.**9.175
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hızır değilem sadece komuta merkezi adlı kısmı size fotoğraflıyorum şuan.
bu birincisi 3 tane daha gelecek. işin ne olduğunu bilmeniz için konuyu anlatan kaynaktan alıntı veriyorum hepsi bu.

--------
abi sizin renk yönetim sisteminiz ayarsız ve tanıtılmamaış gibi gözrünüyor. bu yüzden önce kalibre edilmesi sonradabunu windowsa göstermemiz gerekiyor.Dizüstü veya hangi monitör takılıysa onun renk yönetim aracını indirin(resmi siteden yada google de aratarak). yada yetkili servisten isteyin. onu indirin kurun. o inen program, size griyi siyahı tam siyahı ve beyazı soracak ve siz kaydırma çubukları sayesinde bu monitörü kalibre edeceksiniz. yada paraya bayılacaksınız ekran kalibre cijazı alacaksınız. bu kalibre edilmiş profili windowsa bak olum bu renkleri gösteren profil bunu esas alacaksın diyeceksiniz.(bunun için yetkinizin olması gerekebilir(tahmin ettim sadece doğru olmayabilir)) yani az evvel bulamadım dediğiniz profili bulup onu tanıtacaksınız. Ekran doğru renklerde gösterecektir.

yetki kısmı için üste yazdım devamı geliyor.

Tarih: 17 Kasım 2009, 00:39 - İp: 88.***.**3.32
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

windows için renk yönetimi olayı (kısa kısa)>>>

2.bir ihtimal olaraktan ben şunu görüyorum. eğer o pc geldiği günden beri ayarı kaçıksa ozaman ekran sürücüsü windows 7 için hazır değildir daha(sadece bir varsayım).
---------------------------------

bunlar sondu abi.
inşallah işinize yarar.

#remi5861' tarafından 17.11.2009 01:32:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Kasım 2009, 01:00 - İp: 88.***.**3.32
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

remi sağol yine emek vermişsin
hele bir okuyayım bakalım faydası olacak mı

Tarih: 17 Kasım 2009, 02:39 - İp: 88.***.**0.178
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

hmm..

remican, şimdi ben neden servisten yazılım isteyeyim ve bunu windowsa tanıtmaya veya kurmaya uğraşayım yahu

biz parayı bayılıp sıfır ve orjinal ve yasal win7 li bilgisayar almışız!
bu microsoft veya casper neden böyle eksik hizmet sunuyor, ne hakla??

yaw yepyeni bir bilgisayarın renk sapmasıyla kafayı yemek normal mi?
ya da masaüstünü değiştirememek?
ya da denetim masasında eksik öğeler olması??
biz bunlarla uğraşmaya mecbur muyuz?????

Tarih: 17 Kasım 2009, 02:45 - İp: 88.***.**1.109
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

belkide boşuna uğraşıyoruzdur kimbilir abi. belkide sorun donanımdandır. bilemeyiz yani.
ama bence o pcde win.7 kurulu geldiyse, sürümünde de sakatlıklar vardır. Çünkü tek bir sürümde gelmiyor işletim sistemi.denetim masasının farklı olşu belki bu yüzdendir. (sadece tahmin)

diğer olay; ekranın renklerinin tutmaması çok felaket bişeydir. eğer ayar tutmazsa ozaman modeli değiştirmelerini isteyebilirsiniz. Yeni aldığınızda eğer böyleyse ozaman bu modellerde bir sorun var. ben olsam o pcyi kullanmazdım. çünkü renkler farklı görünüyorsa ya ekranda fiziki sorun vardır (donanımsal) yada sürücüsü uyumsuzdur yada yoktur.

yerinizde olmak istemezdim.

Tarih: 17 Kasım 2009, 02:56 - İp: 88.***.**3.32