lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Windows 7

Doğrusu yeni bir sisteme geçince işletim sisitemimi de değiştireyim dedim..Ve windows 7 nin önce deneme sürümünü kullandım...Ve gerçekten sitemi harika yapmışlar..

windosun 3.1 ni 95 ni 98 ni 2000 nini , xp sini ve vistasını kullandım.:Ancak 3.1 98 ve xp den gayrısını sevmedim.Ama win 7 hepsinden başka..Öyle bir görselliği var ki insan masaüstüne bakıp durası geliyor..

Kurulumu yaptıktan sonra o driver bu dirver aramanıza hiç gerek kalmıyor..Yapmanız gereken tek şey lan hattı ile nete bağlı olarak win 7 yi kurmak..Gerisini o hallediyor..Ve ondan sonmra da kullanım kolaylığı..Her şey elinizin altında..Dosyalarınıza açtığınız sayfalara vs ulaşmak çok kolay..

Eee tabi bu deneme sürümünü gördükten sonra gittim win 7 ye 240 kaymeyi bayıldım..Bu ayıptır söylemesi 98 den sonra işletim sisitemine para verdiğim ikinci olay..Kesinlikle deneyin derim..Ve göreceksiniz ki ondan vaz geçemeyeceksiniz..

Bu reklamı niye yaptım ben de bilmiyorum ama sezarın hakkını sezara vermek lazım..

#lazut' tarafından 05.11.2009 17:27:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2009, 17:26 - İp: 88.***.**2.96
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Vindovz 7 aldım bozuk çıktı.Yİhohahahohohaha

Tarih: 6 Kasım 2009, 00:39 - İp: 88.***.**0.220
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Vindovz 7

isme bakarmısnız

skandall

Tarih: 6 Kasım 2009, 00:56 - İp: 88.***.**6.170
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

maykrosoft bu adamı asar ..

Eray gerçekten öyle ..pazaremmi bi yakmna topiği de açarsın şimcik..Hem kitap koymamışlar hem win 7 bozuk çıktı..

Remi ispariş verdim amma gelir mi gelmez mi bilemem.:En iyisi mi sen bana bi tane ayır..Kargoylan gönderirsin..

Tarih: 6 Kasım 2009, 10:10 - İp: 212.***.**2.139
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hocam onlar size ulaştırırlar büyük ihtimalle. Onlar ulaştıramazsa ben nasıl ulaştıracağım?
onlarda yurtiçikargo bendekide yurtiçi kargo

hiç olmazsa güvercinlerle gönderirim.

Tarih: 6 Kasım 2009, 10:40 - İp: 88.***.**8.68
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

sefer hoca ben cahalım...

cahal olmayanları gördükce dahada cahallaşıyorum..
bak sana annatıverem beni cahal yapan bir hadiseyi.. hadise dediysem şarkıcı değil.. o beni cahal yapamaz.. yapsa yapsa.. aman.. az daha konuyu yine sapıtıyordum..

neysem..
bundan birkaç teknoloji yılı önceydi..
bir şirket vardı.. şirketin adı sun mikrosistem.. gerçi halen var ama içi boşaltılmış aynı bizim bankalar kibin.. mikrozort hortumladı bu şirketi.. sende bilirsin bu şirketin halen piyasada olan bir dolu yazılımı vardır.. mesela java.. javada aslında bir işletim sistemidir.. bu işletim sistemi internet üzerinde bir servera bağlandığın zaman gerekli olan programı çalıştırıp kullanmanı sağlar.. küçük bir sistem olduğu için adına konsol diyorlar. eski tarihlerdeki sun mikrosistem şirketi bu javanın zebellahını yapalım dediler.. adınada jivi dediler.. çok komik dimi.. javanın zebellahı jivi.. neyse efenim bu yeni çıkacak jivi ile güclü bilgisayarlara hiç ihtiyacınız olmayacaktı.. bilgisayarınızın tek güclü olması gereken kısmı ramler olacaktı.. yani gecici bellek yada diğer bir değişle elektronik harddisk... sun microsistem bunu duyurunca bazılarının eteği tutuştu.. niye.. çünkü insanlar ucuz bilgisayar ile düşük konfigrasyon ile daha hızlı işlemler yapıp daha gelişkin programlar kullanabilecekti.. buda bağlanılan ana bilgisayarın gücü olacaktıki bu çok daha az maliyetli bir sistem demek oluyor.. ama donanım üreticilerinin işine gelmedi.. bazı uyanıklarda bunun birgün mutlaka olacağını düşünüp bu yönde yatırımlar yapmaya başladılar..
bir ara ramlerin karaborsaya düşmesi ardından da çok ucuzlaması bu sebepledir.. hatta şu ara piyasadaki bol miktarda USB belleğin sebebide budur. neyse efenim uzatmayım.. bu donanım üreticilerinin ağababası bil gates amcamda tuttu bu sun mikrosistemin içini boşalttı.. jivi olayını rafa kaldırdı..
önce macostan arak xp yi çaldı ağzına.. sonra vistayı gakaladı.. şimdide yedi.. winzort yedi...
winzort yedinin en büyük özelliği nedir diye bir bak...
yeni donanım mimarisi istiyor..
esas gücünü 64 bit ile gösteriyor..
yüksek ram istiyor
yüksek işlemci hızı istiyor..
ısınmayan işlemci istiyor..
yeni bi özellik olarak dokunmatik ekranı destekliyor..

dokunmatik ekran yeni mi çıktı.. valla ben 98-99 yıllarında kullanmıştım..

peki bu yedi en çok kimin işine yarıyor..
donanım üreticilerinin tabiki..

hiç düşündünmü bu kadar kafası çalışan yazılımcılar mühendisler niye acaba daha az masraf gerektiren yada daha mütevazi sistemler gerektiren işletim sistemleri ve yazılımlar üzerine çalışmazlarda hep sürekli daha fazla donanım ihtiyacı duyan programlar ve işletim sistemleri çıkar piyasaya..

işte ben bu yüzden cahalım...

ha bide bişey daha söyleyim.. ben biraz daha cahalım be hocam..
reminin eklediği fotoğraflardaki kitapçığın yazı düzenine bak..
mikrozort ve aplenin dez avantajları diyo..
yani her ne demek istiyorsa bi başlık sayfanın dibinde olurmu yav..
bu nası bi bilmişlik.. bu nası bi aydın zihniyet..
cahalım ben vallaha...

Tarih: 6 Kasım 2009, 11:08 - İp: 88.***.**1.206
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ya roko sen bu yazıyı nerden arakladın ..

Cahalım cahalım deyip bir sürü bilmişlik taslıyorsun...

Aman neyse..Sen boş ver ramı.Vindovs yedi eyi bir istem..Fotoğrafçı olarak görseliliğini renkerin uyumunu kompozisyonunu ben çok sevdim..

Sen gerisini boş ver.Amcalar accık para kazansınlar..

remi inşallah ulaştırıılar..Yoğsam ben sağa sorarım..

Tarih: 6 Kasım 2009, 11:38 - İp: 212.***.**2.145
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

yapmadığım bişey değil lazut hocam, her sayfasının fotoğrafını çeker nete koyarım.

korsanmış emekmiş hepsi hikaye..bu ülkede kimin kime gücü yeterse..

sorun değil yani

he, birde adobe blogcularından jnack 64 bit ile psden çok bişey beklemeyin demiş.

http://forum.netfotograf.com/cevap.asp?rep_id=476479

Tarih: 6 Kasım 2009, 17:01 - İp: 88.***.**8.68
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ozaman yatar bizim vidovs 7 işi

Tarih: 6 Kasım 2009, 17:02 - İp: 88.***.**8.68
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Dün ps de baya bir çAlıştım..E benim ölçü aletim yok ama önceye göre gayet hızlı..Bence win 7 başka da bir şey demem..

Tarih: 6 Kasım 2009, 19:06 - İp: 88.***.**8.187
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

-bimekste kampanya var kespır P yedibin üçyüz mü ne,, bin lira [binellidokuzlira], dahil vergisi de algısı da, sonrası ücretsiz vin yedi yükseltme mıukabili zataliniz gereği..Kitaplı felam içerikli adresine gönderiyorlar..
Bir bir buçuk tribatylı eksternal hdd alsan ikiyüzelli lira zati, bilgs almak daha mantıklı,ekran kartıda iyi zira..

Tarih: 7 Kasım 2009, 00:22 - İp: 88.***.**9.243