lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Windows 7

Doğrusu yeni bir sisteme geçince işletim sisitemimi de değiştireyim dedim..Ve windows 7 nin önce deneme sürümünü kullandım...Ve gerçekten sitemi harika yapmışlar..

windosun 3.1 ni 95 ni 98 ni 2000 nini , xp sini ve vistasını kullandım.:Ancak 3.1 98 ve xp den gayrısını sevmedim.Ama win 7 hepsinden başka..Öyle bir görselliği var ki insan masaüstüne bakıp durası geliyor..

Kurulumu yaptıktan sonra o driver bu dirver aramanıza hiç gerek kalmıyor..Yapmanız gereken tek şey lan hattı ile nete bağlı olarak win 7 yi kurmak..Gerisini o hallediyor..Ve ondan sonmra da kullanım kolaylığı..Her şey elinizin altında..Dosyalarınıza açtığınız sayfalara vs ulaşmak çok kolay..

Eee tabi bu deneme sürümünü gördükten sonra gittim win 7 ye 240 kaymeyi bayıldım..Bu ayıptır söylemesi 98 den sonra işletim sisitemine para verdiğim ikinci olay..Kesinlikle deneyin derim..Ve göreceksiniz ki ondan vaz geçemeyeceksiniz..

Bu reklamı niye yaptım ben de bilmiyorum ama sezarın hakkını sezara vermek lazım..

#lazut' tarafından 05.11.2009 17:27:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2009, 17:26 - İp: 88.***.**2.96
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

helal hocam

Dergilerdeki editörler şunu diyorlar bu 7 için;

Gerçektende windows 7 ile bir süre çalıştıktan sonra diğer işletim sistemleri biraz "ilkel kalıyor"
demiş.
bana mı bu taş yoksa
ben ilkelmiyem oysa ben xpyi seviyordum be ..
Lazut hocam bunun 64bitini kuracaksınız bakın ozaman sistem neler yapabiliyor..
zaten pek yakında 32bit tarihe karışacak bak buraya yazıyorum şincik..
alın size bu dediğimin belirtilerini işte...

Adobe video ekibinden Simon Hayhurst’un yaptığı açıklamaya göre Adobe After Effects ve Premiere Pro’nun bir sonraki sürümleri sadece 64-bit olacakmış. Adobe After Effects ve Premiere Pro’nun yeni sürümüne geçmeyi planlayan Mac ve Windows kullanıcılarının 64-bit işlemciye ve 64-bit işletim sistemine geçmeleri gerekecek.

unutmadan lazut hocam bu ay chip dergisi almanızı tavsiye ederim windows 7 hakkında doyurucu kitapcık vermişler.

hayırlı olsun. deneyimlerinizi bekliyoruz..

pazaremmide windowsu yakarsa reklam tam olur kanıca

Tarih: 5 Kasım 2009, 17:56 - İp: 88.***.**9.177
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

sefer hoca saol varolda..
bence henüz rüştünü ispatlamış bir sistem değil..
görselliğinden ziyade yoğun trafikte ne gibi manevralar yaptığı daha önemlidir.

yani hacı murata mercedes kasası geçirmiş olabilirler..
misal yüzyirmiyle giderken frene basınca takla atarsa yandı gülüm keten helva..
yada cırt pırt donanım arızası çıkartırsa windoz yedi derim.. yani donanımı yedi.. katur kutur yedi sindirdi..

şöyle bi poşotop, otokek, ulead, 3D Mad Max gibi, ram ve işlemci canavarlarını çalıştırıp bi bakmak lazım.. hatta bunların bikaçını aynı anda açmak lazım..
keza ben en az üç programla aynı anda çalışıyorum..

sen bilmezsin işletim sisteminin kralı MacOS 8,6 tır.. ben onda iki bilgisayar çürütmüşüm.. onlarda macintosh mertebesi..

şimdi bana bu windoz yedi de yedi diye tuttursan
hani bakayım neyi yemiş derim..

Tarih: 5 Kasım 2009, 18:00 - İp: 88.***.**1.206
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

hakkat remi sen bilin...
ben şimdi bilgisayarımdaki işlemcinin 64 bit olup olmadığını nerden anlarım..
dahası 64 bit değilse 64 bitlik sistemi kursam çalışır mı..
hadi onada dahası dedik çalıştı dedik..
eldeki eski programlar misal poşotop cs felam 64 bitte çalışır mı..

Tarih: 5 Kasım 2009, 18:04 - İp: 88.***.**1.206
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

işte benimde korkum oya emmi
ya çalışmazsa?

64 bit işi gerçekten bizi zora sokacak. ama 6-8-12 gb ram alıp kullanabileceğiz. maçintosa rakip olacağız biz windowscular.

lazut hocam win64 adlı öncü birliğin başı olacak

yeni işlemciler buna ayak uyduracak yakında. çoklu çekirdek+bol ram bunu kaldıracak anakart fan ve 64bitlik sistem..

bu dediklerimin olması en az3 yıl. Yani 3 yıl daha şöyle böyle 32bitte kalacağız demektir.
Ben 32 ile 64ün nerden bakıldığından tam emin değilim. ama şimdi arasam nette bulurum gibime geliyor.
kullanmayacağım için 3 yıl aramayacağım. mac 'ada geçmeyeceğim

Tarih: 5 Kasım 2009, 18:12 - İp: 88.***.**9.177
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

bilgisayar özelliklerinde işlemci markasının yanında yazar 64-bitse.

Tarih: 5 Kasım 2009, 21:00 - İp: 81.***.**7.8
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

benimkinde yazıyor amd 64 bit diye. athlon mukabili.

Tarih: 5 Kasım 2009, 21:14 - İp: 85.***.**6.18
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

"bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak"....okyanus yazınca aklıma geldi..başka türlü yazmış,alamanlar..turion 64x2..ne demekse..ve ne işe yarayacaksa....

Tarih: 5 Kasım 2009, 21:40 - İp: 78.***.**7.57
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Arkadaşlar dedim y yteni sisteme geçtim..

Roko kardeşim sen cahel kalmışsın..Bak ahan da diyom snaa..remi abinin dediği gibi 32 bit tarih oalcak yakında..hemi de çok yakında..Haliyle sen de tarih olanların yanında mı olacan yoksa win 7 gibi 64 bitlilerin ve takılmyanların mı?..

Arkadaşlar windows 7 nin içinden iki dvd çıkıyor..Biri 32 bit diğeri 64 bit..Ben aldığım 1 terabaytlık hard diskimi dört parçaya böçldüm..bunlardan birine xp kurdum..Birine 32 bit win 7 diğerine ise 64 bit win 7..E dörtüncüsü de depom ..

Birzcık sisitemimden de bahsedeyim bari buraya gelmişken.4 çekirdek 2,66 ghz intel aldım..Remim ise 2gb..Şu an 1300 mhz civarında ama 1600 e kadar çıkma meyili var..Yakın bir zamanda 4 gb ye çıkmayı düşünüyorum..

İşletim sistemimi bu adamların omuzana inşa ettim..Ve şu ana kadar uç.malardayım..

Cs 2 photomatiks ve proshovgold aynı anda fıstık gibi çalışıyor..gerçi bunlar basit profgramlar ama gene de işimi gördüklerinden yeterli benim için ölçü almaya..

Bu arada sevgili remi yarın sipariş ediyom bu kitapcığı..Haa kitapcık dedin de...Bu paketin içinden bir de kitapcık çıkıyor..Ama hiç yeterli değil.Kuşe kağıta basılmış 15 cm boyunda ve topu topu 27 sayfalık bir tanıtım kitapcığı..Doğrusu microsoft sitemie bkarsınız demek istemiş sanırım.:Ama bence ayıp etmişler..O kadar para veriyorsun ama içine doğru drüst bir kitap koymuyorsun..İnşallah chip de bu kitapçığı vermiyordur..

Tarih: 5 Kasım 2009, 21:54 - İp: 88.***.**9.114
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

windows 98 ile gelen kitap bildiğin kitaptı 200-300 sayfalık. 240 lira alıp da bi kitap vermeye mi üşenmiş bill amcalar

Tarih: 5 Kasım 2009, 22:08 - İp: 81.***.**7.8
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

lazut hocam benim dergi 6.50 tl
o kitapçık 175 sayfa ve derginin yanında bedava.
adamlar kitapçığa falan sığmamışlar dergidede windows 7 hakkında yazmışlar.
bu ay içim dışım windows 7 oldu valla
kitapçık içeriği

dergi içi haber ve mac olayı

Tarih: 5 Kasım 2009, 22:36 - İp: 88.***.**6.170