lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Windows 7

Doğrusu yeni bir sisteme geçince işletim sisitemimi de değiştireyim dedim..Ve windows 7 nin önce deneme sürümünü kullandım...Ve gerçekten sitemi harika yapmışlar..

windosun 3.1 ni 95 ni 98 ni 2000 nini , xp sini ve vistasını kullandım.:Ancak 3.1 98 ve xp den gayrısını sevmedim.Ama win 7 hepsinden başka..Öyle bir görselliği var ki insan masaüstüne bakıp durası geliyor..

Kurulumu yaptıktan sonra o driver bu dirver aramanıza hiç gerek kalmıyor..Yapmanız gereken tek şey lan hattı ile nete bağlı olarak win 7 yi kurmak..Gerisini o hallediyor..Ve ondan sonmra da kullanım kolaylığı..Her şey elinizin altında..Dosyalarınıza açtığınız sayfalara vs ulaşmak çok kolay..

Eee tabi bu deneme sürümünü gördükten sonra gittim win 7 ye 240 kaymeyi bayıldım..Bu ayıptır söylemesi 98 den sonra işletim sisitemine para verdiğim ikinci olay..Kesinlikle deneyin derim..Ve göreceksiniz ki ondan vaz geçemeyeceksiniz..

Bu reklamı niye yaptım ben de bilmiyorum ama sezarın hakkını sezara vermek lazım..

#lazut' tarafından 05.11.2009 17:27:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2009, 17:26 - İp: 88.***.**2.96
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

64bit sorun çıkartmadı yazılımsal konuda henüz bende. 4 gb ramle birlikte 64bit windows 7 ultimate var laptopta

ayrıca windows 7'yi oem degil de box lisans olarak alırsanız içinden hem 32 hem 64bit dvd çıkıyor. professional ya da ultimate ürün alırsanız xp mode kurarak arka planda sanal bilgisayar olarak ücretsiz xp'yi kullanabilirsiniz.(tabi işlemcinizin sanallaştırmayı destekliyor olması lazım anakartla beraber)

Tarih: 7 Kasım 2009, 11:43 - İp: 88.***.**2.83
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

optimizasyon ve hız isteyenler için açıklamalarda gelmeye başladı bile.

http://forum.netfotograf.com/cevap.asp?rep_id=478086

Tarih: 16 Kasım 2009, 13:37 - İp: 88.***.**3.32
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Remi bahsettiğin kitapcık bugün bana ulaştı.Ama dergiyi arabada unutmuşum..Şimdi bu soğukta aşağı inicem arabayaı açaçacam vs. amman boş ver..en iyisi yarın bakarım..

Artı bahsettiğin linke baktım ama bir şey anlamadım..İngilizcem gittikçe kötülşeiyor..Sen adam akıllı türkçe bir şeyler de de onu yapak..

Tarih: 16 Kasım 2009, 18:52 - İp: 88.***.**2.201
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Arabayıda nereye parkettim ben deme de gene lazutemmi,bursadaki gibi..

Tarih: 16 Kasım 2009, 18:59 - İp: 78.***.**9.111
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Bidahaki ay bunları dergide türkçeleştirlmiş olarak bulabilirsiniz hocam. Çünkü ben bu dergileri az çok tanırım. ellerindeki toplu bilgiyi öyle hemen hepsini bir anda vermezler. Ben tahmin ediyorumki önümüzdeki aylarda detaylı olarak windows 7 nasıl jet hızında uçurulur diye başlıkla yazılar yazarlar.
Çünkü daha önce vistada bu şekilde yapmışlardı.
Aslında adamın anlattığını bende tam anlamadım. Çünkü bende şuan 32 bit xp sp3 var. Bende alırsam galiba sizin gibi lisanslı alacağım. Manisa merkez paris gibi, heran heryerden bsacılar çıkabilir durumları var yani (ciddiyim. şikayet üzerine gelir zaten bsacılar)
velhasıl, bende windoows 7 şuan kurulu değil. Kendim bizzat denemediğim şeyleri size anlatmak istemiyorum. Zira yeni bir işletim sistemiyle karşı karşıyayız. 2 farklı sürümü aynı firmada yapsada kod yapıları ve işletim sisteminin çalışma stili farklılaşıyor.
Benzer gibi görünen şeylerin altından çok karöaşık zincirleme olaylar çıkabiliyor.
Bunuda nerden anladım?
verdiğim linkte bir özelliği devredışı bırakmak için başlat çalıştıra küt diye kod yazamıyorsunuz. Virüsler işletim sistemi üzerinde etkisi azalsın diye olaylar yetkilendirilmiş, herkes herşeyi yapamaz olmuş, kullanıcı hesaplarına ağırlık verilmiş. ve en sarmalıda güvenlik olayları artırılmış.
Bütün bunları okuduğum kaynaklardan ve çevremden duyduklarımdan edindim. Yarın windows 7 kursam bu düşüncelerimde şaşırmayacağıma eminim.

Hız ve optimizasyon işi için henüz çok erken ve riskli biraz beklemenizi tavsiye ederim. (3-6 ay gibi)
Bu süre içinde herkes doğru yanlış ne varsa deneyecek işletim sistemlerini havaya uçuracak, hatta birazdaha ileri gidenler pcyi yakacak(bunu abarttım) ve en son artık xpdeki gibi en sağlam bilgiler ve hız-optimize araçları(programları-yöntemleri) ortaya çıkacaktır. buda 5 aydan erken olmayacak benim görüşüm budur.
en son arkanıza yaslanıp sitelerde yazan yöntemleri uygulayacaksınız ve hiçbir sorun olmayacak.

sıfır risk

Tarih: 16 Kasım 2009, 19:28 - İp: 88.***.**3.32
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bu kadar uzun uzadıya yazmaya hiç gerek yok, açın mikrosofta sorun müşteri hizm aydınlatıyor zira,işleri o..Senin beğendiği diğer kişi beğenmez oluyor kulak dolması ile güncelleme olanlı ve olmayanlı olaraktan,..Yok top çizgiyi geçti geçmedi hesabı kimse muallakta kalmasın, açın sorun resmi yetkililere..Kitap için sorun sorunsalınızı istek edin onlara,hakkınız zira lisanlı kullanan olaraktan.

MikrosoftTR= 444 67 87
212 370 55 55
212 336 69 99

BSA yola çıktı bile ona göre..

Tarih: 16 Kasım 2009, 19:39 - İp: 78.***.**9.111
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Evet remi teşekkür ediyorum..Aynen kafamdakişleri demişsizn..Biraz beklewmekte fayda var..Zaten ben sevmiyorum böyle uydurma hız artırnayı..

bu arada win 7 de son iki gündür bir şey canımı sıkmaya başladı..Her biligsayarı açtığımda ağ bağdaştırıcısını önce etkisizleştiriyor sonra yeniden etkinleştirmek zorunda kalıyoprum..Yoksa nete bağlanmıyor..gerçi modemimi (robotic) kurmadım driverlerini de sanırım yüklemedi ama gene de neden böyle yapr ki..

belki son zamnalrda yüklediğim bir kaç programdan kaynaklanıyordur bilmiyorum ama yapıyor böyle bir şey işte..

..................................................

Mustafa abi bugün az kalsın seni arayacaktım..Bu sefer arabamı kaybetmedim ama diploma yerine geçen kıydırık kağıtımı bulamadım..Tam 4 saat evin aramadığım köşesini bırakmadım..İçine bakmadığım kitp defter kalmadı..Ama Allahtan bu kriz mideme attırdığım hortumun uçundaki kmranın çektiği mide içi fotoarımın yanında çıktı..

Çıkmasaydı aaçıköğretime kayıt yaptıramayacaktım.:Ama o sıra kendi kendime dedim Mustafa abim ist ise gider alır diplomamı gönderir bana..yoksa cuma günü bitecek olan kayıtları kaçıracaktım..

Tarih: 16 Kasım 2009, 20:22 - İp: 88.***.**2.201
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

İyi gene lazut,endoskopi resimlerinin arasından bulmuşsun onu,, yoksam yandın orada..Ararkende epey kilo da kaybettin zira,kolay değil..
Mikrosofta tilifon aç sor bakam emmi, derdim bu de onlara,ezbere iş yapma..Beğendiğin beğenmediğin yanlarını aktar onlara görüşmeli kayıt altında mahiyetinde,korkma..

Uzaktan bilg girip online bakabilirler istersen yardım altında sana,uzaksın ya onlara keza.Ne yapmış ne etmiş diye..

Diploma ne için lazım,tayin içinmi idi.?

Tarih: 16 Kasım 2009, 21:06 - İp: 78.***.**6.168
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

hocam senin win 7 de hiç sorunla karşılaşmadın mı?

bir dostuma yeni casper notebook aldık.
ve o biçim sorunlar yaşadık, yaşıyoruz.

ilk olarak sanırım hatalı kurulmuş bir win7 vardı üzerinde.. kablosuz ağ kullanmak için hiçbir seceneği yoktu. ve müzik dinlerken çatırtılar geliyordu.
neyse yolladık, win7 yi tekrar yüklemişler. bu sorunlar düzeldi.

ama şimdi..

1- fotoğrafları hangi programla açarsam açayım, yeşile çalıyor fotoğrafların rengi.. yani fotolar bayağı yemyeşil.. benim kendi bilgisayarımdan kendi fotoğraflarımı bu PCye kopyaladım ama felaket..
özelikle photoshop düzenlemesi yaptğm fotoğraflar iğrenç görüntüleniyor.
picasa3, exif pro vs vs hangi prg ile açarsam açayım sonuç aynı..
renk yönetimine girdim, çeşitli ayarları değiştirdim ama nafile..

bir forumda benzer sorunu yaşayan kişiler gördüm. onlara cevaben şöyle denmiş:

Masaüstüne sağ tıklayın>Personalize>Advanced Settings>Color Mangament>Color Mangament>All Profiles>Icc profiles

Altında monitörünüzün (99 Samsung'dur ) marka ve modeli yazan bir profil varsa;

seçin>Remove>Continue.

Bunu da yapamadım. çünkü masaüstüne sağ tıklayınca personalize veya "kişiselleştir" seçeneği çıkmıyor!!!
başka seçenekler var.

2- masaüstündeki temayı ASLA değiştiremiyoruz. o mavi klasik masaüstü temasına mahkumuz.
herhangibir fotoğrafa sağ tıklıyorum ama "masaüstü resmi olarak ayarla" seçeneği çıkmıyor!!

3- Denetim masasından görüntü ayarlarına girdiğimde temlarla ilgili hiçbirşey yok!!

Bunlar şimdilik ilk rezaletler! ben hiç ama hiç sevmedim bu win7 yi..
bilgisayarı hiç yormaması ve pil ömrünü arttırması yönü iyi ama..
nedir bu yahu bir yığın sorun yaşadık şimdiden

ana

şu anda forum sayfasındaki smileylere bakıyorum da, o sarı smlileyler de yeşile çalmış.

yuh be yuh.. başlarım bu win7 ye.. zaten tepem atık

Tarih: 16 Kasım 2009, 23:40 - İp: 88.***.**0.185
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tez geri verin sizde o laptıpu madem,,hakkı vardır herhalde faturalı da..
Win renkleri niye bozsun belki ekran kartı ayarlarında sorun var veya güncelleme yapılmamıştır..Kespırın müşt hizm arayıp anlatın olayı..
En güzeli xp home veya profs valla..

Tarih: 16 Kasım 2009, 23:45 - İp: 78.***.**6.168