flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

Siyaset

geçmiş dönemlerde falarca uyarılar yapmamıza rağmen hala sitemizde siyasi dini forumlar açılmaktadır. Bu tip açılan büyün konular ayırd edilmeksizin silinecektir. Konuyu acna üylerimize konuya yazan arkadaşlarımızn emeklerinede yazık olmasın

bu site foğraf sitesi siyasi yada dini propagan sitesi değil.

Tarih: 23 Temmuz 2007, 20:11 - İp: 81.***.**6.136
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

afiyet olsun pazarbey,
benim tezim şu: yüzyüze görüştüğümüz ve şahsen tanıştığımız hiç bir arkadaşla artık kırıcı tartışma yapamayız ve en nihayeteninde birbirimizle anlaşırız.
Bu sanal platformlarda, birbirlerinin yüzüne bakma ihtimali bulunmaması sebebi ile insanlar aşırı sertleşiyor ve normal hayatta sarfetmeyecekleri şeyleri rahatça söylüyorlar.

Gördüğüm kadarı bu sitede yazışanlar bir gün gelip görüşüyor ve tanışıyorlar.Bir foto gezide olabiliyor, gelip geçerken yapılan ziyaretlerde oluyor ve bu tanışmalar oldukça sık oluyor!

O halde günün birinde yüz yüze gelebileceğimiz insanları kırmamaya çalışalım. Asgari müştereklerimizin ihtilaflı konulardan çok çok çok fazla olduğunu hatırlayalım.

Tarih: 24 Temmuz 2007, 00:28 - İp: 88.***.**1.214
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

diyalo diyorsun yani.Ben o kadar çok kişi ile karşılıştım ki artık buraktım tartışmayı. dediğin gbi hiçte hoş olmuyor karşılışmak.en iyisi dost dost geçirmek.

Tarih: 24 Temmuz 2007, 00:36 - İp: 88.***.**1.170
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

biologus neden güldün? dalga geçtiğimi mi sanıyorsun?
bilmiyorsan ben de yazayım, ben de bir avukatım, geyik yapmıyoruz burada. seni adam bildik uyardık, başın belaya girmesin diye...
kuduz köpek lafından sonra bu site benim olsa seni üyelikten bile atardım....terbiyesizliğin bir haddi hududu var.

Tarih: 24 Temmuz 2007, 01:43 - İp: 88.***.**8.109
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yok BUffalo estagfurullah ne hattime

yalniz Pazarbey hatirlar benim bir fotografim calinmisti ve bunu herkes gordu NTV calmisti ve hic bir sey yapamadik, yapamiyacgaimizi belirtti pazarbey, durum boyle iken bu gibi
durumda da cok bisey yapamiyacaklarini dusundum. yanlis dusunmus olabilirim kusura bakma. o aklima geldi onun icin gulumsedim.

Tarih: 24 Temmuz 2007, 01:58 - İp: 192.***.**9.70
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

sen nasıl gülersin yaa.seni mahkemeye verir sürüm sürüm süründürürüm haa...geyige bak...

Tarih: 24 Temmuz 2007, 02:01 - İp: 88.***.**5.57
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

o halde kusura bakma biologus, yanlış anladım Amacım sadece dostça bir uyarıydı ve kafamdan uydurmadım. En son memurlar.net isimli sitede bir kaç kişi yargılanıyor...

fotoğrafın çalıdıysa elbette hakkını arayabilirsin.
mesela;
http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=551282
''adalet yavaştır,ağır aksak yürür,ama sonuçta varacağı yere varır'' demiş eskilerden bir filozof.
http://www.fotokritik.com/forum/46066

Ben sadece gereksiz alınganlık gösterildiğini düşünüyorum. Forumda AKP yi çok ağır eleştiren onlarca sayfaya ulaşmış konular da silindi. Ben hatırlıyorum, çünkü konuyu ben açmıştım. Neredeyse 1 seneden fazla oluyor. Gereksiz bir konuydu,amacını çok aşmıştı. Ve silindi.İyi de edildi. O günden beri siyasi konulara bulaaşmamaya çalışıyorum. Ama konu politika ve spor olunca Türk erkeği kantarın topuzunu kaçırır Karşılıklı hakaretler başlar.
Sefer Hocama da katılmıyorum Foks konusunda. FDiker in hiç kullanmadığı bir üslupla Foks ile tartıştığını forumda gördük.
flassv ve As da mod luk görevlerini hep nazik
kırıcı olmadan yerine getirdiler şimdiye dek.

Politika yüzünden insanların birbirini kırması yanlış. İnanın değmez. Ben yakın çevreme, aileme ,arkadaşlarıma bakıyorum. AKP,CHP,MHP ye oy verenler var. Şimdi yakın çevrem birbirine mi girsin? Elbette hayır. Herkes işine bakıyor. Dedem koyu bir halk partilidir, rahmetli büyükbabam çok ama çok koyu bir adalet partiliydi...Ama birbirlerine girdiklerini görmedim hiç.

Siteye yüklenen fotoğraflar oldu, farkındayım bazı arkadaşlar incindi. O fotoğrafların altında da tatsız tartışmalar oldu. Fotokritik bu fotoğrafları bir süre sonra puana kapatmak zorunda kaldı. O zaman da diğer cephe o site yönetimini ağır dille eleştirdi. Yani orta bir yol bulmak gerçekten zor.

Her şeye rağmen netfotograf yönetimini nasıl bilirsiniz deseler demokrat bilirim derim. Üst galeriyi bile kullanıcılara seçtiren bir site. Daha ne olsun?

Bunlar gereksiz tartışmalar. Sokakta yürüyen iki kişiden biri AKP ye oy vermiş. Yani iki arkadaşımızdan biri AKP li.

Tarih: 24 Temmuz 2007, 03:20 - İp: 88.***.**8.109
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Evet uygarca tartışamadığımız için işin kolayına kaçtık bir kez daha.
Kafamızı kuma sokuyoruz bir kez daha.

Muhalefetin iktidara ahlak düşkünü, ahlaksız dediği,
iktidarın aynaya baksın dediği,
Seçim meydanlarında liderlerin idam ipi salladığı bir toplumda tartışmalar elbette belden aşağı olur

LİNK!

#ahmetçiçek' tarafından 24.07.2007 10:40:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Temmuz 2007, 10:38 - İp: 85.***.**7.25
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Fipar haklısın burası tartışma ve diyalog platformu. İnsanların birbirini aşağılama ve hakaret etme platformu değil.

Birbirimizin fikirlerine tamamen karşı olabiliriz. Ama bu hiçbir zaman karşıdaki insana hakaret etme ya da aşağılama hakkı vermez.

Tarih: 24 Temmuz 2007, 13:46 - İp: 85.***.**7.36
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

hepinizde yazdığınız konularda az yada çok haklısınız. Fikret ve ben yetemiyoruz. tamiyle siteyi kontrol etmekte ama geçmişte farklı farkılı arkadaşlara adminlik yetkisi verdik malesef ipn ucunu kaçırdılar kişiler polemik konusu oldu. bu nedenle yük tmamen ikimizin omzunda.

Hangi akadaşımızın cevabında okudum bilmiyorum. Adalet yavaş olsa işler. sizlerden isteğim, yardımcı olmak isterseniz mesaj servisi yada [email protected] yada forumda sorun olan forumların linklerini kısa bir açıklma ile bana göndermeniz
mutlaka geğini yapcağız. gün 10 bine akın kişini cevap verdiği kunların hepsini okumak gerçekten zor .

biraz yardım biraz anlayış

hepinize teşkkür ederim sevgili ailem.

Tarih: 24 Temmuz 2007, 15:42 - İp: 81.***.**6.136
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Buffalo olay kesinlikle parti meselesi degil. Zaten partizan hic degilim. Kotulerin icinden en kotu olmayini arayip duruyoruz. neyse bu konu baska konu. isteyen istedigini tutar kimseyide alakadar etmez.

Sorun: bu sitede, benim kulturume, yasayis tarzima, annemin anneannemin giysilerine agir hakaretler ediliyor. ve sen bunlari yapmayin dediginde otomatik olarak DINCI, cemaatten, ve antilaik ilan ediliyorsun. Yani birisi dur boyle yapmayin ayip oluyo dese o gecen mitinglerdeki kufurlu yorumlara. Seni hemen iste buda onlardan deniliyor.

Onlar dedigi kim? bu ulkenin evladi degil mi onlarda? bunu anlatamiyorsun? anlamiyorlar veya anlamak istemiyorlar.

Laiklik, cumhuriyet konularinda o kadar hassas olmama karsin ki www.tasno.org yonetim kurulundayim, her turlu bilgim gorulebilir ve yaptigimiz aktivitelere bakin Amerkadaki. Cumhuriyet bayrami balolari, 23 nisan senlikleri. Iste netfotodaki bir grub kendini bilmez bu kadar calismalar yaptigimiz halde beni bile cumhuriyet karsiti ilan ettiler dusunebiliyor musun?
Ben Cumhuriyetime ve laiklige sonuna kadar sahip cikarim. Ama bu demek degil ki AT gozlugu takarim.

Iste durum bundan ibaret. Haa bu arada o fotograflar ve altindaki yorumlar duruyor sanirim. istersen onlarin linkinide vereyim lakin mide bulandirir.

Durum bundan ibaret,
Haa diyeceksin ki buraya yazinca duzelir mi? yok tabii oyle bir umidim, benimkisi stress atmaca baska bisey degil.

merak edersen al bitanesi fotografin ozellikle foto_sel isimli uyeyi takip et.

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=150510
yonetim bunu silmeidgi gibi, ust panoya kodurttu.

neyse bos veer dedimya stress atiyorum. beni bilenler biliyor zaten. Ama ADALET li olmak gerek.

Sunuda belirteyim yarin bi gun bu yapilan hakaretler ters donse yani sahislar degisse ben de o taraftan bagirmaya baslarim zira Hak nerde biz orada.

Tarih: 24 Temmuz 2007, 15:57 - İp: 192.***.**9.70