buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Sigarama Dokunma!!!

Yeter artık ,sıktın .*

Otobüste,uçakta,metroda ,vapurda içecek kadar hayvan değiliz. Bu zıkkımın içmeyenlerde yarattığı rahatsızlığın farkındayız zaten. Sinemada,tiyatroda perde arasında içmeyi bırakalı da uzun zaman oldu.

Eee,derdin ne?
Beni neden rahatszı ediyorsun?
Evet,ben bağımlıyım, uzun zamandır 2 paket içiyorum. İçmeyince strese giriyorum,sıkılıyorum,bunalıyorum.
Evimdeki perdeler sarardı, 200 metre koşsam tıkanıyorum. İyi de bundan sana ne?
Ben senin süt içmene karışıyor muyum?
Ben işyerimde sigara içiyorsam bundan sana ne?
İşten bunalmışım, kafamdan tramvaylar geçiyor, gidip biraz stres atayım demişim, bir iki biraz içerken sigaramı yakmışım. Yasak! barda sigara yasak!
Kahvede sigara yasak, tüm kapalı mekanlarda da yasak. Dahası var, devlet dairelerinde çalışanların kendi odalarında içmeleri bile yasak!

Esrar çekmiyoruz, kimseye zararı dokunan bir şey de yapmıyoruz.

E kardeşim derdin ne? Sana ne benim sigaramdan. Sigara içmeyen birinin leş gibi alkol kokan bir barda ne işi var?
Sigara içenler için özel odalar yapılacakmış....Bak bak bak....

Bana hayvan muamelesi yapma hakkını nereden buluyorsun?
Sana ne, içerim ya da içmem.

Sigara izmaritinden ormanlar yanıyormuş . Yapma yahu? Sen kendin inanıyor musun bu yalana? Otel yapmak için biz yakıyoruz ormanları desene kısa yoldan...

Otobüse binersin, 12 saat yol. Sen içmezsin. Ama aracı kullanan şoförün içmesi sen dahil kimseyi rahatsız etmez. Adamcağız camı da açmış zaten, kokusu bile gelmiyor. Ama yan taraftaki ''gıcık'' şey(20 yaşlarında bir bayan yolcu) muavini çağırır ''söyle o kaptana sigarasını söndürsün, rahatsız oluyoruz''...
O otobüs benim olsa seni seni gecenin bir yarısı o buz gibi havada kıçına bir tekme vurarak yola atarım ama kaptan ağırbaşlı.
İlk molada otobüse polisi neden sokuyorsun be salak kız?
Hiç düşünmüyor musun o bünye 30 senedir sigara sayesinde günde 20 saat direksiyon sallıyor...

Yolda yürürsün, elinde sigara. Yanına 2 kişi gelir, biz sigarayla bilmem ne yapanlar derneğindeniz. İçtiğiniz sigara size ve çevrenize zarar veriyor, lütfen söndürün onu.

Sen dua et, bu gün Karadenizli günümde değilim. yoksa o elindeki çantayı kafanda parçalamayı da bilirim geri zekalı....

Bir kurumda çalışan arkadaşını ziyaret edersin, adamcağızın önünde dosyalar tavana yükseliyor. 30 yaşında saçları ağarmış. Bunalmış...
Bir çay söylüyor. Sohbet ederken o çok bilmiş sağlıklı nesilden bir zevzek odaya girer. İşini yapar arkadaşın. ''Burada sigara içemezsiniz, insanları rahatsız ediyorsunuz ''....Ya sabır....

Siz o Televizyondaki saçma sağan sigarayı karalayan saçma programların bizde en ufak etkisi olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Bu pisliğin ne derece kötü olduğunu zaten biliyoruz ama içiyoruz, bundan size ne?
Gelip odanda mı içiyoruz? Yoksa evine mi girip içiyoruz? Bak otobüste,vapurda,sinemada,lokantada kimse içmiyor. E daha ne istiyorsunuz?

Dünyanın dört bir yanında biz tiryakileri neden rahatsız ediyorsunuz?

Tarih: 1 Ocak 2008, 14:06 - İp: 85.***.**2.74
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Sana ne be kardeşim,suyunu çıkardın iyice,sana ne benim sigaramdan.
Hakkını helal etmiyormuş,etmezsen etme,yeter be!

Tarih: 29 Mart 2008, 15:30 - İp: 88.***.**7.220
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

sigaraya değil bana saygı göstereceksin

oturduğun yerinle düşünmeyi bırak.

anlaman için üslubu iyice sertleştirip seviyeyi düşürmem mi gerekiyor..

buradaki takma isminde M G İ R G İ N harflerini birarada kullanmak aptallıktır. Kullananlar salaktır desem sana saygısızlık etmiş olmaz mıyım.. yanlış anlama ben sana demiyorum o harfleri nikinde kullananlara diyorum..
azbuçuk anlayabilmeye başladın mı?
Eğer sana sigarasıyla rahatsızlık veren varsa git bunu yüzüne söyle.. yiyorsa o ortamdan uzaklaştır.. yemiyorsa kendin uzaklaş..
ama yok gelip burada sigara içenlere sallamak kolay geliyor değil mi?

Konu sigarayı savunmak, yararları zararları falan değil..
konu senin sigara içenlere karşı takındığın tavır.
Kavgacı ve hakaretvari tartışmacı üslup bu forumda pek çok kez kullanıldı.. kullananlar bir şekilde forumdan uzaklaştı.. eğer bu sitede bu tavrı devam ettirirsen sende hoşnut kalmayacaksın

Tarih: 29 Mart 2008, 15:46 - İp: 88.***.**0.20
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Bak rokomet,mgirgin örneğin yersiz.Yanlış kıyas yapıyorsunuz.Bakın kimsenin şahsına bir hakaret yapmadımı defalarca söylememe rağmen hala işi hakeret ettiye getiriyorsunuz.Benim kastetmek istediğim sigara içmenin doğru bir davranış olmadığıdır.Ben sigayı içme eyleminin aptalca olduğunu savunuyorum.Kesinlikle hakaret değil niyetim.

Yazımın hoş olmadığını, kavgacı vs. olduğunu söylüyorsunuz ama buffalo bu konuyu açarken hiç de ona böyle bir tavır takınmadınız. Halbuki o orada apaçık gerizekalı demesine rağmen.

Biraz tarafsız olun lütfen.Gerçekleri bu şekilde saptırıp da beni aşağılayarak elinize birşey geçmez.Hele hele bu tehditkar davranışlarınız hiç hoş değil.Lütfen kendi üslubunuza dikkat edin.

Tarih: 29 Mart 2008, 16:13 - İp: 88.***.**5.125
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bak güzel kardeşim..
adam zaten sigara içenlere yapılan müdahaleden bunalmış buraya düşüncesini dile getiren bir başlık açmış..

sen gelip sigara içemek aptallıktır diyosun.. sonra benim örneğimin ucu kendine dokununca yersiz diyorsun.
foruma mesaj yazmak aptallıktır desem ne olacak...
biz tiryakiliği ve sigaranın ne olduğunu bilmiyormuyuzda gelip burada tanım yapıp teşhis yapıyorsun.
etki-tepki meselesinide yanlış öğrenmişsin..
o örnekte etki pufaloya tepkide gerizekalıya..

kaç kez söylendi ama anlamıyorsun çünkü .. neyse yazmayacam.
biri gelip suratına sigara dumanını üflerse bu etkidir.. tepki olarak ona gerizekalı diyerek tepki gösterirsin..
senin bulunduğun ortamda ve çevrende sigara içenlere karşı gelip burada sigara tiryakilerinin yaptığını aptallık salaklır olarak tepkilendiriyorsun..

Sigarayı bırakamama sebeplerimden biride günlük hayatımdaki senin gibi düzgün düşünce biçimine sahip olamayanlardır.

Adama ya sille tokat girişecem yada bi sigara yakıp ya sabır çekip sakinleşecem.. sille tokat girişince beni savunmak için pufalo gelecek oda karşımda tüttürecek.. gelde içme.. ama anlamazsın.. kapalı çünkü..

Tarih: 29 Mart 2008, 16:39 - İp: 88.***.**0.20
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

ha unuttum yazmayı..
ne tehditi??
tehdit yok tahrip var.. pardon teklif yok ısrar var. buda değildi.. neyse

neyle tehdit ettim seni? nasıl edeyim ki..

siteden uzaklaşma konusunu tehdit olarak algıladıysa yanlış anlamışsın..
siteden uzaklaşanlar, sitede duracak yer bulamadıkları için kendileri gittiler..
benim aciz üyeliğimle bir ilgisi yok.

#rokomet' tarafından 29.03.2008 16:45:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Mart 2008, 16:44 - İp: 88.***.**0.20
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Hem suçlu,hem güçlü

Tarih: 29 Mart 2008, 16:58 - İp: 88.***.**5.125
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

deneme..
bakalım mesajım 3 kere çıkacak mı?
iş yerinde yazdığım mesajlar 3 kere tekrarlıyor.
patronun bir kıyağımı anlamadım

Tarih: 29 Mart 2008, 17:22 - İp: 81.***.**7.220
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Kadir bey,hiç raw'da çeker misiniz?

Tarih: 29 Mart 2008, 17:29 - İp: 88.***.**5.125
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

genelde kullanmam.
neden sordunuz..