buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Sigarama Dokunma!!!

Yeter artık ,sıktın .*

Otobüste,uçakta,metroda ,vapurda içecek kadar hayvan değiliz. Bu zıkkımın içmeyenlerde yarattığı rahatsızlığın farkındayız zaten. Sinemada,tiyatroda perde arasında içmeyi bırakalı da uzun zaman oldu.

Eee,derdin ne?
Beni neden rahatszı ediyorsun?
Evet,ben bağımlıyım, uzun zamandır 2 paket içiyorum. İçmeyince strese giriyorum,sıkılıyorum,bunalıyorum.
Evimdeki perdeler sarardı, 200 metre koşsam tıkanıyorum. İyi de bundan sana ne?
Ben senin süt içmene karışıyor muyum?
Ben işyerimde sigara içiyorsam bundan sana ne?
İşten bunalmışım, kafamdan tramvaylar geçiyor, gidip biraz stres atayım demişim, bir iki biraz içerken sigaramı yakmışım. Yasak! barda sigara yasak!
Kahvede sigara yasak, tüm kapalı mekanlarda da yasak. Dahası var, devlet dairelerinde çalışanların kendi odalarında içmeleri bile yasak!

Esrar çekmiyoruz, kimseye zararı dokunan bir şey de yapmıyoruz.

E kardeşim derdin ne? Sana ne benim sigaramdan. Sigara içmeyen birinin leş gibi alkol kokan bir barda ne işi var?
Sigara içenler için özel odalar yapılacakmış....Bak bak bak....

Bana hayvan muamelesi yapma hakkını nereden buluyorsun?
Sana ne, içerim ya da içmem.

Sigara izmaritinden ormanlar yanıyormuş . Yapma yahu? Sen kendin inanıyor musun bu yalana? Otel yapmak için biz yakıyoruz ormanları desene kısa yoldan...

Otobüse binersin, 12 saat yol. Sen içmezsin. Ama aracı kullanan şoförün içmesi sen dahil kimseyi rahatsız etmez. Adamcağız camı da açmış zaten, kokusu bile gelmiyor. Ama yan taraftaki ''gıcık'' şey(20 yaşlarında bir bayan yolcu) muavini çağırır ''söyle o kaptana sigarasını söndürsün, rahatsız oluyoruz''...
O otobüs benim olsa seni seni gecenin bir yarısı o buz gibi havada kıçına bir tekme vurarak yola atarım ama kaptan ağırbaşlı.
İlk molada otobüse polisi neden sokuyorsun be salak kız?
Hiç düşünmüyor musun o bünye 30 senedir sigara sayesinde günde 20 saat direksiyon sallıyor...

Yolda yürürsün, elinde sigara. Yanına 2 kişi gelir, biz sigarayla bilmem ne yapanlar derneğindeniz. İçtiğiniz sigara size ve çevrenize zarar veriyor, lütfen söndürün onu.

Sen dua et, bu gün Karadenizli günümde değilim. yoksa o elindeki çantayı kafanda parçalamayı da bilirim geri zekalı....

Bir kurumda çalışan arkadaşını ziyaret edersin, adamcağızın önünde dosyalar tavana yükseliyor. 30 yaşında saçları ağarmış. Bunalmış...
Bir çay söylüyor. Sohbet ederken o çok bilmiş sağlıklı nesilden bir zevzek odaya girer. İşini yapar arkadaşın. ''Burada sigara içemezsiniz, insanları rahatsız ediyorsunuz ''....Ya sabır....

Siz o Televizyondaki saçma sağan sigarayı karalayan saçma programların bizde en ufak etkisi olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Bu pisliğin ne derece kötü olduğunu zaten biliyoruz ama içiyoruz, bundan size ne?
Gelip odanda mı içiyoruz? Yoksa evine mi girip içiyoruz? Bak otobüste,vapurda,sinemada,lokantada kimse içmiyor. E daha ne istiyorsunuz?

Dünyanın dört bir yanında biz tiryakileri neden rahatsız ediyorsunuz?

Tarih: 1 Ocak 2008, 14:06 - İp: 85.***.**2.74
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

mgirgin,
sigara içmeyip de bu kadar holiganca davrananlara gerçekten çok kızıyorum.
söylediğiniz kelimeler milyonlarca insana gidiyor farkındamısınız.
sigara içen içmeyen bölücülüğüne dönecek neredeyse,amaç bölmek olunca konu da bir şekilde bulunur nasıl olsa..

Ben 10 gündür ,sadece günde 1 tane içiyorum.belki sigarayı savunacağım en kötü günlerdeyim.

Buffalo sakın şu -bu adamlar içiyor gibi bir muhabbete girme bence,kimse kimseye bir şey ispatlamak zorunda değil...

Tarih: 28 Mart 2008, 23:06 - İp: 81.***.**7.220
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Kadir bey,

Üzdünüz beni.Bir de bölücü yaptınız.Sizden beklemezdim..

Tarih: 28 Mart 2008, 23:18 - İp: 85.***.**3.192
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)

mgirgin açıkcası sizde beni üzdünüz.
daha önce de başka forumlarda belirtmiştim,fotograf konusundaki bilginiz ve fotograflarınızı çok beğeniyorum ama bu tip diaologlarınızdan dolayı negatif düşünmeme sebep oluyor demiştim.
yani bu kadar ateşli bir şekilde saldırmanız hoş değildi.

Buffalonun yazıları bir gazetenin hafta sonu çıkan köşe yazıları gibidir.okumaktan zevk alıyoruz hepimiz.
Ama bu yazılar içinde tartışmaların ve saldırıların olması hoş değil.
Şimdiye kadar kimseyi kırıcı bir şey yazmamıştım.
Bu noktaya geldiğim için herkesten Özür dilerim..

Tarih: 28 Mart 2008, 23:24 - İp: 81.***.**7.220
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Sigarama Dokunma!!!
Yeter artık ,sıktın .*

Otobüste,uçakta,metroda ,vapurda içecek kadar hayvan değiliz. Bu zıkkımın içmeyenlerde yarattığı rahatsızlığın farkındayız zaten. Sinemada,tiyatroda perde arasında içmeyi bırakalı da uzun zaman oldu.

Eee,derdin ne?
Beni neden rahatszı ediyorsun?
Evet,ben bağımlıyım, uzun zamandır 2 paket içiyorum. İçmeyince strese giriyorum,sıkılıyorum,bunalıyorum.
Evimdeki perdeler sarardı, 200 metre koşsam tıkanıyorum. İyi de bundan sana ne?
Ben senin süt içmene karışıyor muyum?
Ben işyerimde sigara içiyorsam bundan sana ne?
İşten bunalmışım, kafamdan tramvaylar geçiyor, gidip biraz stres atayım demişim, bir iki biraz içerken sigaramı yakmışım. Yasak! barda sigara yasak!
Kahvede sigara yasak, tüm kapalı mekanlarda da yasak. Dahası var, devlet dairelerinde çalışanların kendi odalarında içmeleri bile yasak!

Esrar çekmiyoruz, kimseye zararı dokunan bir şey de yapmıyoruz.

E kardeşim derdin ne? Sana ne benim sigaramdan. Sigara içmeyen birinin leş gibi alkol kokan bir barda ne işi var?
Sigara içenler için özel odalar yapılacakmış....Bak bak bak....

Bana hayvan muamelesi yapma hakkını nereden buluyorsun?
Sana ne, içerim ya da içmem.

Sigara izmaritinden ormanlar yanıyormuş . Yapma yahu? Sen kendin inanıyor musun bu yalana? Otel yapmak için biz yakıyoruz ormanları desene kısa yoldan...

Otobüse binersin, 12 saat yol. Sen içmezsin. Ama aracı kullanan şoförün içmesi sen dahil kimseyi rahatsız etmez. Adamcağız camı da açmış zaten, kokusu bile gelmiyor. Ama yan taraftaki ''gıcık'' şey(20 yaşlarında bir bayan yolcu) muavini çağırır ''söyle o kaptana sigarasını söndürsün, rahatsız oluyoruz''...
O otobüs benim olsa seni seni gecenin bir yarısı o buz gibi havada kıçına bir tekme vurarak yola atarım ama kaptan ağırbaşlı.
İlk molada otobüse polisi neden sokuyorsun be salak kız?
Hiç düşünmüyor musun o bünye 30 senedir sigara sayesinde günde 20 saat direksiyon sallıyor...

Yolda yürürsün, elinde sigara. Yanına 2 kişi gelir, biz sigarayla bilmem ne yapanlar derneğindeniz. İçtiğiniz sigara size ve çevrenize zarar veriyor, lütfen söndürün onu.

Sen dua et, bu gün Karadenizli günümde değilim. yoksa o elindeki çantayı kafanda parçalamayı da bilirim geri zekalı....

Bir kurumda çalışan arkadaşını ziyaret edersin, adamcağızın önünde dosyalar tavana yükseliyor. 30 yaşında saçları ağarmış. Bunalmış...
Bir çay söylüyor. Sohbet ederken o çok bilmiş sağlıklı nesilden bir zevzek odaya girer. İşini yapar arkadaşın. ''Burada sigara içemezsiniz, insanları rahatsız ediyorsunuz ''....Ya sabır....

Siz o Televizyondaki saçma sağan sigarayı karalayan saçma programların bizde en ufak etkisi olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Bu pisliğin ne derece kötü olduğunu zaten biliyoruz ama içiyoruz, bundan size ne?
Gelip odanda mı içiyoruz? Yoksa evine mi girip içiyoruz? Bak otobüste,vapurda,sinemada,lokantada kimse içmiyor. E daha ne istiyorsunuz?

Dünyanın dört bir yanında biz tiryakileri neden rahatsız ediyorsunuz?

Tarih: 28 Mart 2008, 23:27 - İp: 85.***.**3.192
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

O zaman böyle bir topik hiç açılmamalıydı.Madem ki açıldı,aynı derece tepki almasından doğal hiçbirşey yok.

Tarih: 28 Mart 2008, 23:29 - İp: 85.***.**3.192
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Kadir bey,

Somut bir örnek ile hangi söylediğim kelime yanlış?

Tarih: 28 Mart 2008, 23:30 - İp: 85.***.**3.192
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)

Hala söylüyorum.Sigara içmek aptallıktır ve ben bu aptallığı yaparak beni ve çocuklarımı zehirleyen ve onlara kötü örnek olan tüm tiryakilere hakkımı haram ediyorum.(Nikotinli aklın sana aptal dediğimi falan düşünmesin.Öyle demiyorum.Burada hakaret değil,sitem var)

Tarih: 28 Mart 2008, 23:33 - İp: 81.***.**7.220
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)

O sigaraya verdiğiniz parayı bulamayanlar var ama siz bencilce o paraları sigaraya veriyorsunuz.Yazıklar olsun size..Sizin gibiler yüzünden pasif içici olarak sağlığım tehlikede.Belki evladım da size özenip sigara içmeye başlayacak.Haram olsun size..

Tarih: 28 Mart 2008, 23:35 - İp: 81.***.**7.220
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Aslında o yazdıklarımın hepsi tiryakilerin yapması gereken öz eleştiriler. Farkında mısınz peki?

Tarih: 28 Mart 2008, 23:36 - İp: 85.***.**3.192
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Mgirgin tartışmayı,forum kavgalarını çok mu seviyorsunuz ? sanırım evet.
ben pek hoşlanmam ve forum kavgası denen şeyi sevmem ve bu bahsin içine girmem.

siz bu konuya yazana kadar sigara içsin içmesin bir sürü insan bir sürü şey yazdı. ama siz salaktan girdiniz, aptaldan çıktınız.

mesela arka sayfalarda kalan kansukara nın yazısı nefistir.
şaban ersan en son çok kısa ama öz bir ieklide özetlemiş olayı.

ve güzel bir konu oldu dün geceye kadar .

ve ben aslında tümüyle unutmuştum bu konuyu .

ama 4 ay önce açılan bir ama bir şekilde hortlayan bir konuya hakaret içerikli şeyler yazmanızdaki kastınızı da anlayamadım .ya da yazımın tümünü alıntı yapmanıza da anlam veremedim .
sanırım canınız sıkılıyor ya da kavgadan hakaretten hoşlanıyorsunuz.
ben hoşlanmıyorum . ve karşılık vermeyeceğim .
buyrun siz devam edin salak aptal gibi kelimelere.

Tarih: 28 Mart 2008, 23:41 - İp: 88.***.**8.66