mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Saat Alma Sorunsalı

Emmiler kendime bir tane kol saati (kimse konuyu sağa sola çekip sulandırmaya kalkmasın) almayı düşünüyorum. Lakin saat sektöründe faliyet yürüten onlarca marka ve bu markalarında onlarca modeli olduğunu dikkate alırsak bunların arasından tercih yapmanın pek kolay olmadığını tahmin edersiniz. İlk tercih olarak seıko dan yana olmasına rağmen görüştüğüm bir iki saatçinin seıko nun bugünkü üretim kalitesinin düştüğünü söylemesi farklı markaları düşünmeye zorladı. Sizce hangi markayı ve hangi özelliklerde bir saati tercih etmeliyim?

#mechul75' tarafından 12.09.2011 12:09:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Eylül 2011, 12:05 - İp: 31.***.**4.230
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

sattesidir. o fiyata efdoksanbirmi olur hiç. ütmüşler seni.
monster ev filimindede çocuğun golunda f91 var. speed filmindede kenu rivs in kolundada ef doksanbir var idi. efsanedir kendileri.

Tarih: 21 Eylül 2011, 16:38 - İp: 88.***.**1.62
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Hakkaten yapmışlar. 20.000 liraliık Rolex'in çakmasını anlarım da orijinali 20 lira olan saatin de çakmasını yapmış adamlar. Şimdi baktım. CASIQ f-91w yazıyor.

Tarih: 21 Eylül 2011, 21:53 - İp: 94.***.**5.3
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

yapmazlarmı emmi. casio f91 belkie dünyada satılan tüm sahatlaren cirosu kadar ciro yapmakta. bildiğin toyoto korolla yani.

Tarih: 21 Eylül 2011, 23:43 - İp: 78.***.**4.38
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

pazarbey yok ortalıkta..o zaman bu işi hakkıyla bilen okyanusa ünleyeyim..çocukluğumuzda nacar,hislon,wialux vardı..birde azdaha yukarılarda duran cortebert....önceki saatin iki defa cam değişiminden ücret talep etmeyen mehmet bey kardeşimden cortebert aldım....kendisi içine baktı..original swıss mış ve içinde iyi bir makina varmış....önceki saatin orijinal tarafı pek kalmamış olsada,bir-iki atlattığı tehlikeden sonra derdest ettik koyduk bir kenara...

Tarih: 29 Aralık 2011, 10:07 - İp: 78.***.**7.154
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

wialüks ü bilir idim emmi.
keza renkli kadrajları olur idi. mavi laciveret yahut bordoya çalar fişne çürüğü renkleri ile öne çıkar ve farklılığını yaşatır iken kendimizi şımartır idik kolumuzda vialüks saati olanda.

binaleyen nacak saatleri wialüks kadar renkli bir profil çizmez idi. mamafih daha ağırbaşlı bir profil çizer idi. genelde kum beji renginde kadrajları var idi. benimde var idi emmi bir nacak saati. keza ormana dal kesmeye gittiğimde olmuş idi nacak ile.

hislon ise wialükse benzemez idi lakin sanki nacak saatin emmisinin oğlu gibi idi. hislon marka olarak bende denişik hisler uyandırır lakin tarifi zor idi. genelde ayrılık ve dönülmeyen gitmeler kapsamında bir saat idi.

cörtlekberti duymadım emmi. bilekbörü de yok idi ben gençkene.

Tarih: 29 Aralık 2011, 22:12 - İp: 81.***.**4.66
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

okyanus senin bu saat kültürüne hayranım..vialüx ün boyalısını alamayanlar,boyatırlardı saatlerin içini.....daha önce yeni versiyon hislon kullandım..neyse..şu kazaları tamamlarken temaşa edersin o görmediğin markayı..

Tarih: 29 Aralık 2011, 23:20 - İp: 88.***.**5.133
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi bu sefer harbi rolekis almak niyetindeyim
siparişi verdim bile zira
bir ay içinde kapımda olmasını bekliyorum
gelince ilk izleşimlerimi yazacam
millet bilsin rolekis aldığımı

Tarih: 24 Ocak 2012, 20:34 - İp: 81.***.**4.66
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

rolekis lere aklım ermez-yetmez....sipariş verme şekline ermediği-yetmediği gibi.....

Tarih: 24 Ocak 2012, 22:51 - İp: 88.***.**2.249