mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Saat Alma Sorunsalı

Emmiler kendime bir tane kol saati (kimse konuyu sağa sola çekip sulandırmaya kalkmasın) almayı düşünüyorum. Lakin saat sektöründe faliyet yürüten onlarca marka ve bu markalarında onlarca modeli olduğunu dikkate alırsak bunların arasından tercih yapmanın pek kolay olmadığını tahmin edersiniz. İlk tercih olarak seıko dan yana olmasına rağmen görüştüğüm bir iki saatçinin seıko nun bugünkü üretim kalitesinin düştüğünü söylemesi farklı markaları düşünmeye zorladı. Sizce hangi markayı ve hangi özelliklerde bir saati tercih etmeliyim?

#mechul75' tarafından 12.09.2011 12:09:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Eylül 2011, 12:05 - İp: 31.***.**4.230
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

http://www.finestwatches.com/patek-philippe-sky-moon-tourbillon-5002g-13762.htm boyle bir saat olabilir'

Tarih: 16 Eylül 2011, 20:16 - İp: 69.***.**4.188
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

roko emmi bizde eşşeğin aklına sıpa getirmek diye bir tabir vardır.

Tarih: 16 Eylül 2011, 20:27 - İp: 78.***.**3.225
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

rokomet bu dediğin burada olacak gibi değil....atlan taş ürkütülen kurbağa mertebesine baliğ olamaz mukabili...pazarbey o aklına "karpuz kabuğu" olacak..kendimden biliyorum...gelir benim aklıma..d3x ve bi dolu 2.8 lens....

Tarih: 16 Eylül 2011, 22:52 - İp: 88.***.**0.214
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Almış olduğum saat sertifikalı seiko yetkili satış noktasından aldım. Seiko yeni kasalarda alt kısma şeffaf kapak kullanıyor bu yüzden kapak açmadan içindeki tüm parçaları görmek mümkün.

Başvekilin saatinin frank muller marka olduğunu biliyorum. Fiyatı konusunda bilgim yok lakin sıradan vatandaşın alamıycağı kadar pahalıdır diye düşünüyorum. Haksızlık etmeyelim o başvekil vatandaşla arasında fark olmalı

Tarih: 16 Eylül 2011, 23:09 - İp: 78.***.**8.133
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

pazar emmi.. sıpa değil o benim bildiğim.. karpız kabığıydı..
==============
şaban abi.. 250-300 liralık kasiyolarda bile bunu yapılorlar yaygınca..
ebay, gidigidiveriyo.kom, gibi bireysel satış siteleri sahte saatlen dolu
atılan taşın niteliği kadar niceliğinide hesaplayıveriyo bu sahteciler.
================
mechul sahte olmadığını gösteren pek çok belirti olmasına sevindim..
başbakan koluna taktığı saate cebinden para ödemediğini tahmin ediyorum..
bu, bize yapılmış bi kol saatide sayılmaz.
ben değil başbakan, kıçbakan bile olsam eğer oturduğum yer hasebiyle iyi bi saat hedaye gelmiyosa yemişim o melmeketi..
hep "gider" yapıyoruzda.. birazda kendinden menkul düşünmek ilazım..
kim yapmazki bi kol saati mukabili indiragandi..
peygamber yada melake mertebesi ilazım..
öyle değilmi ercan abi..

Tarih: 17 Eylül 2011, 10:26 - İp: 88.***.**0.209
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

vatan memleket bizi yiyo siyasetçiler. piçbirini ayırmıyom. hepsi aynı. halkçı kılıştaroğlu bilem 400 tl lik göynek geymekte. ben o fiyata takım bilem almadım deha.
ikinci örnek önümüzde aha meçul. yarım milyarlık sahat aldı. gariban siyasetçi bu. bunlar türk halkının 10 yılda standardının ni gıda yükseldiğini göstertmekte.

Tarih: 17 Eylül 2011, 11:19 - İp: 88.***.**3.26
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Haccı almış olduğum saat 225 TL taksitle aldım hemide 12 ay mukabilinden. 225 TL bölü 12 ay eşittir 18,75 kr ne diyeyim Allah ödeme kolaylığı versin.

Tarih: 17 Eylül 2011, 12:13 - İp: 86.***.**2.217
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hayırlı olsun..seiko aldın sanırım gule gule kullan..
konuya biraz gec girdim ama yazayım..

okadar parayı casio ya vermem şahsen.casio tamamen degerlendirme dışı..

isviçre saatleri yanında japon saatleri onermeyide anlamsız buldum acıkcası..
fiyat performans olarak evet japon saatleri daha uygun olabilir ama honda accord ile bmw 7.50 karsılastırmak gibi olmus.

sirkeci işine gelirsek;
3500 liralık tag heuer leri sirkecide 250 liraya bulabiliyorsunuz birebir. ama iş dslr lerde oldugu gibi degil. bunların replikaları sahteleri cok kolay yapılıyor. aldıktan iki ay sonra duran bir tag heuer isteyecegini sanmam kimsenin. ustelik 250 liraya..
20 liraya rolex cakması almak bile daha mantıklı.
sirkeci piyasası saat gozluk vesaire konusunda dslr de oldugu kadar guvenilir degil.

tavsiye vermeye gelirse sıra nautica cok iyi bir markadır. fiyatları da uygundur.
tissot, fossil,esprit bu fiyat aralıgında gayet sık saatler uretir.

zamanı ogrenmek için okadar para verilirmi sorusuna gelirsek, cep telefonu kullanmaya basladıgımdan beri saat takmıyorum. benim için olabildigince az sey tasımak oncelik cunku.
ancak bir kadın neden 30-40 tane ayakkabısı olsa da 41. yi alıyorsa, bir erkek de işte o nedenle saat alıyor.

ayrıca malum erkek için fazla aksesuar yok.
saat kullanılabilecek en şık ve yaygın aksesuar, hal boyleyken bir veya birkac saate bu fiyatları vermek normal karsılanabilir.
ayakkabı ibi 2-3 senelik de degil bazen ömürlük olabilecek bir aksesuar.

#gaijin' tarafından 17.09.2011 21:49:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Eylül 2011, 13:08 - İp: 88.***.**8.140
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

225 e seyiko olmaz ütmüşler seni.

Tarih: 17 Eylül 2011, 13:57 - İp: 88.***.**3.71
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Beyler sorumu yineliyorum.
Ödülü de büyüttüm.

Tayyip'in saati ne marka ve kaç para???