mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Saat Alma Sorunsalı

Emmiler kendime bir tane kol saati (kimse konuyu sağa sola çekip sulandırmaya kalkmasın) almayı düşünüyorum. Lakin saat sektöründe faliyet yürüten onlarca marka ve bu markalarında onlarca modeli olduğunu dikkate alırsak bunların arasından tercih yapmanın pek kolay olmadığını tahmin edersiniz. İlk tercih olarak seıko dan yana olmasına rağmen görüştüğüm bir iki saatçinin seıko nun bugünkü üretim kalitesinin düştüğünü söylemesi farklı markaları düşünmeye zorladı. Sizce hangi markayı ve hangi özelliklerde bir saati tercih etmeliyim?

#mechul75' tarafından 12.09.2011 12:09:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Eylül 2011, 12:05 - İp: 31.***.**4.230
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

HAramzadeleri savunacak değilim. Bİr kürt devşirmesi olan kılıştaroğluda müdürken nasıl oluyorda havızlı bir sitada oturabiliyor anlamak zor. Etro mu idi o 400 tl lik gömlekinin markası. Gözlükleride çok pahalı imiş. Sonra gidiyor yırtık ayakkabı ile milleti kandırıyor.
Bu siyasetçilerin hepisi aynı. Tayyip emmide oğlu pırlanta işine girende kdv sini sıfırlamış idi. Ayıptır günahtır.

Tarih: 18 Eylül 2011, 12:04 - İp: 88.***.**0.242
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Pazarbey hemşehrim, sen bunları bizi gaza getirmek için mi yazıyorsun???
yoksa jeton gerçekten köşeli mi?

Kılıçdaroğlu havuzlu villa olayını TV lerde, seçim meydanlarında yüz kere anlattı.

Kılıçdaroğlu'nun havuzlu villasındaki havuz, kooperatif sitesinin ortasındaki havuz.

Villası dediğin yer de kooperatif dairesi.

Ben de havuzlu bir sitede oturuyorum. Hem de emekliyim. Ne yapacağız şimdi?

Ama sen Tayyipinkini gel de gör. İstanbul Üsküdar'da etrafı yüksek duvarlarla çevrili 4-5 villalık ortasında lüks havuzu olan bir özel site. Sitenin bütün villaları kendi aile bireylerine tahsis edilmiş. Sitenin bugünkü değeri milyon dolarlarla ifade ediliyor...

Sen pazar sabahı bizlerle kafa buluyorsun herhalde...

Sen şu son sorumu düşün de sana da bir çay ısmarlayayım...

#ercan43' tarafından 18.09.2011 12:37:24 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 18.09.2011 12:37:45 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 18.09.2011 20:54:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Eylül 2011, 12:36 - İp: 217.***.**3.100
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Emmiler Kılıçtaroğlu'da mit pukaka görüşmesini olağanlaştırmak için hükümete "neden görüştünüz demiyoruz neden yalan söylediniz diyoruz ” diyerek dün söylediğini bugün inkar edip pukaka ile hükümet arasıdaki diyalogu sıradan bir olay gibi gösterip kamuoyu oluşturmaya çalışıyor.

Memleket sathında dün söylediğini bugün inkar etmeyen eğilmeden dik durabilen Türk'çe düşünen, Türk'çe yaşayan ve Türk'çe konuşan ilkeli beyinlere ihtiyaç vardır.

Tarih: 18 Eylül 2011, 14:39 - İp: 78.***.**8.133
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Beyler konu yine sapmış. Başka mecralara gitmiş...

Aya giden ilk saati sormuştum. Cevap yok.

Tekrar soruyorum...

Aya ilk giden saatin markası ve modeli neydi?

Not: Bu işin Tayyip'le veya saatiyle ilgisi yok...

Tarih: 18 Eylül 2011, 16:28 - İp: 217.***.**3.100
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi tayyip 10 bin dolarlık saati takmaz.
en az 40 bin dolardır o saat.

Tarih: 18 Eylül 2011, 18:35 - İp: 85.***.**5.80
ei421
ei421 (üye)
İstanbul / Meraklı

tayyip in gözlüğü olay olmuştu bi ara..
Kaç kuruştu o hatırlayamadım şimdi..

Tarih: 18 Eylül 2011, 18:44 - İp: 46.***.**8.5
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

aldığı üç kuruşla yarı aç yarı tok ay sonunu zor getiren tayyip tapınıcılarına sor emmi
onlar bilir pahalı gözlüklerin fiyatını
biz bilecek değiliz zira

Tarih: 18 Eylül 2011, 18:49 - İp: 85.***.**5.80
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bunlar hep olan işler. zenginin malı züğürtün çenesini yorar keza. size ne elin sahatinden. kim ne takarsa taksın. ercan ağbi havuzlu villada oturuyomuşun ni iş. bak okyanus susuz sitede oturmakta kürtlerle.

Tarih: 18 Eylül 2011, 22:04 - İp: 88.***.**0.242
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Beyler aya giden ilk saat markası ve modelini sormuştum. İlgilenmediniz. Teşekkürler...
Halbuki bu defaki ödül öyle bir bardak çay filan değildi.
Helâlinden Sony 37 ekran LCD televizyondu.
Google'saydınız bile bulabilirdiniz...

Neyse ben yazayım.
Marka : Omega,
Model : Speedmaster

Yapılan yüzlerce arasından sadece bu marka ve modeli testi geçebildi.

Şimdi Türkiye'de bazı saat ithalatçıları gazetelere verdikleri paralı röportajlarda aya kendi ithal ettikleri marka saatin gittiği yalanını söylüyorlar...

Tarih: 19 Eylül 2011, 14:12 - İp: 217.***.**3.100
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

dün bi tane casio sahat gördüm. çok beğendim. siyah zemin üzerine beyaz akrep ve yel kovanlı idi. acaba kaça idi. bilen varmı.

Tarih: 19 Eylül 2011, 20:02 - İp: 78.***.**5.168