lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Pazarbeyin Lcd Monitör Alım Sorunu

Ya arkadaşlar bu dslr alamktan bile zor. Neye dikkat etcem . NEler önemli. Örnekler ve fiyatlarla neyin ne olduğnu bi zahmet açıklasanız. Hani param falan yokta öğreneyim bi.

#lazut' tarafından 12.02.2008 16:51:42 tarihinde düzenlendi.

#lazut' tarafından 30.10.2008 12:33:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Şubat 2008, 22:50 - İp: 88.***.**8.90
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

valal ben cok ölü piksel gördüm kabak gibi de belli oluyo hele beyaz olanlar mühaberek kefen giymiş gibi. morkta adam teşhisi yapıyoz sanki ya

firmaların ölü pikselleri değişiyo ya bulmaca gibi.yok şurda şu kadar şu miktarda olursa falan diye. bi de ölü piksel gibi görünen parmakla ovuldugunda düzelen pikseller var ona da şahit oldum,ben piksele ölü demem tamemen ölmedikçe komik ama gerçek. salla lcd'yi abi al crt kurtul gitsin. ayrıca tn panel olmayan lcd 800-900den baslıyor.filipisin modeline hepsiburadadan bak o fiyatta olan tn panel değildir.

Tarih: 13 Şubat 2008, 20:53 - İp: 88.***.**9.66
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ovalayınca duzeldiklerini bende duymustum..
bayılanın elleri kolları ovusturuluda ayılır ya aynı oyle bi durum

Tarih: 13 Şubat 2008, 20:55 - İp: 78.***.**6.91
ghost
ghost (üye)
İstanbul / Amatör

bir tane beyaz nokta var ve bu noktaya yakından yani büyüteç ile bakıldığında üçü'nünde aynı yerde toplanmış olması gerekir. Herkez çıplak göz ile baktığında sadece birini görür ve bunun adına ölü piksel denir. Ve buna yakından büyüteç ile bakılır ancak bilmem şimdi anlatabildim mi ekranda bembeyaz kabak gibi bir nokta nasıl rahatsız etmez. ya kısacası abicim sen bırak lcd yi al tüplü . . . herkez kafasına göre takılyor lcd artislikden başka birsey degıl. moda ya yerim modasını ya bende uydum bu modaya pişmanım sadece bu okkkk :::

Not1: Evet acele ile yazdığım ve kontrol etmediğimden dolayı kelime hataları yapıyorum ama şuanda konu bu değil birşey bulamayınca bunlara takılmayalım derim ben. Hani bazen muhabbet tıkanırveya söyleyecek bir şeyi olmaz, sen şunu demiştin, yok sen bunu demiştin gibi gereksiz konu dışı ve muhabbeti küçültecek, cocukca muhabetlere girmeyelim bende şimdi kalkıp sizin tüm yazdıklarınızı kontrol edipde hatalarınızımı yazım. Konuya baksak daha iyi bence. Burada bir konuyu açıklığa kavuşturmayı ve başımıza gelen bir olayı anlatıyoruz. Siz benim kelime hatalarımı bulmaya çalışıyorsunuz.

Not2: Noktadan sonra kelimenin başındaki harf büyük yazılır ve ayrıca paragraf başı yapıldığında da aynı şey geçerlidir. Nokta, virgülden sonrada bir boşluk birakılır yazılır.

#ghost' tarafından 13.02.2008 23:46:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Şubat 2008, 21:23 - İp: 85.***.**3.22
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Philips 190P7Es..Bunu kullanan arkadaş var mı?.. Tepki süresi 8 ms..Bu çok değil mi?..

Tarih: 5 Eylül 2008, 16:16 - İp: 88.***.**8.75
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Gelirken Bursa'ya bir getir gari,bagajda..

Tarih: 7 Eylül 2008, 01:21 - İp: 195.***.**2.221
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

mustafa mudanya olayından haberin olmuş..espriyide patlattın bu arada..mutlaka gelmek isteyeceğini biliyorumda..gelişmeler ne gösterecek bakalım..aman sefer hocamın yükünü ağırlaştırma..bize kendisi lazım..ekranı görmeyede biz gideriz artık..

Tarih: 7 Eylül 2008, 08:51 - İp: 78.***.**7.203
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

reklam kokan topikler bunlar.

Tarih: 7 Eylül 2008, 12:45 - İp: 88.***.**9.120
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Mustafa abi ekranı daha almadım....İnşallah almaya çalışıyorum..

Ama gelirken fındık getireceğim..Hepinize nasip olursa halis muhlis bahçemizin fındığını yedireceğim..Şaban abi siz geliyorsunuz değil mi?..Aman aman..

Pazar emmi sena fındık mındık yok..Sen kötahyada fındık namına yediğiniz dağ bademlerini getir..

Tarih: 7 Eylül 2008, 15:04 - İp: 88.***.**1.76
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Ben philips 170X6 kullanıyorum yaklaşık iki yıldır falan. Alırken sıfır ölü piksel garantisi ve dvi çıkışı olması sebebiyle bunu almıştım. dvi çıkış olmayan modeli daha ucuzdu. 8 ms olayının da pek önemli olduğunu sanmam. Benimki kac ms haberim bile yok.

Tarih: 7 Eylül 2008, 18:20 - İp: 85.***.**7.87
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

olmazmı okaynus. ben lcd alırken filipisin 5 ms tepki süreli olanını alcem. diğerleri hep 8 ms.
lazut hoca onlar fındık.

Tarih: 7 Eylül 2008, 20:00 - İp: 88.***.**9.120