lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Pazarbeyin Lcd Monitör Alım Sorunu

Ya arkadaşlar bu dslr alamktan bile zor. Neye dikkat etcem . NEler önemli. Örnekler ve fiyatlarla neyin ne olduğnu bi zahmet açıklasanız. Hani param falan yokta öğreneyim bi.

#lazut' tarafından 12.02.2008 16:51:42 tarihinde düzenlendi.

#lazut' tarafından 30.10.2008 12:33:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Şubat 2008, 22:50 - İp: 88.***.**8.90
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

o nokta gibi şey olu piksel.firmanın uc olu piksele kadar degiştirme garantisi vermesi normal.
onudamı vermeseydiler
olu piksel can sıkıcı bir olay ama her teknolojinin bir kusuru var.
olu piksel garantisi veren modeller alınabilir bu durumda.

Tarih: 12 Şubat 2008, 20:14 - İp: 78.***.**6.91
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Roko senin iyi bir şeyler yaptığuını anlamıştım zaten..Konu başka bir yere varmasın ama Konyada idarecilik yaparken okulumdan video çalan birsini yakalmıştım.Videoyu başka birine kepek parasına satmıştı.O çocuğu sorgularken babası ona alması için parayı ben verdim demişti..ve bu itirafı ile okulun videosunu geri almayı bşarmıştık..Yani çalıntı bir malı almak ta suç..

neyse konumuza dönelim..

Sevgili ghost senin düştüğün duruma düşmemek en büyük dileğimiz.İnşallah izim başımıza böyle bir şey gelmez..Onun için garanti verenlerden almak istiyorum.

Tarih: 12 Şubat 2008, 20:44 - İp: 88.***.**5.82
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bıktık senin bu konularından hoca ya. Zırt pırt onu alcem bunu alcem diyo konumu açılır.
Bunuda kopy pest yap hadi.

Tarih: 12 Şubat 2008, 23:13 - İp: 78.***.**8.141
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tüplü al Lazut tüplü.

Yarın LCD gitti çöpe deme..Ampul düşün belli zaman sonra ömrü bitecek.

İST'da misafir olduğun yerlerde gördün herhalde kullananları,değil mi.

Tarih: 12 Şubat 2008, 23:16 - İp: 85.***.**9.249
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Pazarbey abicim baksana ne kadar ortak noktamız varmış be!
Ama bir yönümüz var ki hiç mi hiç benzer değil?

Birisi 9 milyarlık LCD TV arar diğeri 400 YTL lik LCD monitör Ne diyeyim Allah daha çok versin.

Kumköy abi sorma ..İstnabul Beykoza gittim.Planıma göre ertesi gün Kadıköy sirkeci gezmekti.Ancak sabah kaltığımızda her yerin sizle kaplı olduğunu gördük.Hiç bir tarafa gidilecek gibi değildi.Zaten cep te delik olunca hiç bir şey yapamadan tıpış tıpış geri geldik..

Yani anlayacan bu ekranları İstanbulda görmedim.Ama bir kafede gördüm

Tarih: 13 Şubat 2008, 00:38 - İp: 88.***.**5.82
ghost
ghost (üye)
İstanbul / Amatör

evettt ceset piksel bir türlü aklıma gelmemşiti şimdi hatırladım neyse benım kınınde garantisi vardı. Hemde bayagı iyi bir marka ama olay artık ölü pikselinden geçtin LCD monitörü adamlar vida yerinden degıl hiç alakası olmayan biryerden tornavıda ile kanırtma yöntem ile açmaya kalkmaları şimdi gülüyorum ama o zaman o ekranı yere koli leyip bana verdikelrinden cevabın yere atarak oldu. Heee ne mi oldu hiçbirsey olan bana oldu. LCD yeee hayırrr !!!!
not: Ayrıc bir insanın 3 noktayı bulması göz olmayacagına göre herhangıbır bunu nasıl bulucak evde acında elımde büyüteçle ona mı bakıcam bence bu olay saçma sen para ver la sonra elinde patlasın. Ayrıca bu ekran yawww ekrannn resmen gözünün içine bakıyor ben burdayım der gibi bunu kım kabul eder. SORU : Acaba 500 VEYA DAHA YÜKSEK BİR FİYATTA BİR LCD EKRAN ALAN BİRİ KİM AAA ÖLÜ PİKSEL VAR DEYİPDE SİNİYE ÇEKER. Birde olabilir demeyın bana. Hemen satıcıya gitmezmisiniz. İnsanın başına gelince anlar.

Tarih: 13 Şubat 2008, 00:44 - İp: 85.***.**2.54
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ayrıc bir insanın 3 noktayı bulması göz olmayacagına göre herhangıbır bunu nasıl bulucak evde acında elımde büyüteçle ona mı bakıcam

---------------------------------
buyutecle arıyacak kadar gozden uzaksa zaten neden rahatsız oluyorsunuz.
---------------------------------

ben kimseyi savunmuyorum,banane elin lcd ureticisinden babamın oglumu..ama lcd de olu piksel olur,markasının ne oldugu onemli degil.
bazı markalar sıfır olu piksel garantısı verir bazısı uc olu piksele kadar garantı verir.ama buda olu piksel olmayacak demek degildir.
olursa garanti kapsamında tamır edilir yada degiştrilir demektir.
fotograf makinelerindede olu piksel,hot piksel vs durumlar var.her elektronık aletın bir bozulma olasılıgı vardır bu ınsan yapısı sonucta.crt monıtorlerde bozulabılır ozaman crtdemı almamak lazım???
lcd hakkında bunları bilmeden aldıysanız zaten sorun bilincsiz kullanıcı oldugunuz için sizde.
serviste yapılan tabırı caizse okuzluk,lcd almanın onunde bir engel degildir.
benım basıma gelmemiş olması sizi anlamayacagım anlamınada gelmez.

lazut hocam,bnm dedigi monıtoru dusun,hatta varsa imkanın gıt gor bı magazada,teknosada falan oluyor ama pahalı bıraz orada,vatan bilgisayar gibi bir yerden yada oralardaki iyi bir bilgisayarcıdan bulabilirsin.inan aradaki farkı anlamazsın bıle goruntu acısından.

Tarih: 13 Şubat 2008, 01:02 - İp: 78.***.**6.91
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

ÇAğdaş yazdım bir köşeye.

Okan sen nerelerdesin..Sen de bana TN olmayan bir monitör önerir misin?

Tarih: 13 Şubat 2008, 08:39 - İp: 212.***.**2.142
ghost
ghost (üye)
İstanbul / Amatör

ölü piksel bir tanedir göz ile görebilmek için ama 3 ünde görebilmek için evet büyüteç lazım çunku sizin de dediğin zve umarım bılıyorsunuzda aynı yerde olmalı bir nokta gözüküyor ama 3 aynı yerde ise büyüteç gereklidir...

Tarih: 13 Şubat 2008, 20:16 - İp: 85.***.**3.22
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ölü piksel bir tanedir göz ile görebilmek için ama 3 ünde görebilmek için evet büyüteç lazım çunku sizin de dediğin zve umarım bılıyorsunuzda aynı yerde olmalı bir nokta gözüküyor ama 3 aynı yerde ise büyüteç gereklidir...

bu cumleyı tdkya gonderinde bır duzeltsinler diyecegim hakaret algılayacaksınız.
madem buyutecle bakacak kadar gozden uzak ve gorunmeyen birşey neden bukadar sorun ettınız dıyorum ben verdiginiz cevap kendi dediginizi bile curutur nitelikte.

uc tane olu piksel = monıtor degişimi.
bu kadar basıt bir denklem işte.

Tarih: 13 Şubat 2008, 20:20 - İp: 78.***.**6.91