kkaank
kkaank
üye
(Amatör)
Istanbul

Nikon D40 Lcd Ekranda Beyaz Patlamaları

İlk olarak herkese merhabalar, siteye yeni üye oldum. fotografcılıga meraklı olmama rağmen daha yeni bir D40 sahibi olabildim.
benim 2 adet sorum olacak;
1- Makinamla forograf çektikten sonra LCD ekrandan fotoğraflara bakarken beyaz yerler patlama yapıyor, yanıp sönüyor. Resimleri bilgisayara attığımda ise sorun yok normal şekilde görüntülüyebiliyorum. Bunun bir ayarı varmıdır? bir arkadaşım ben kurcalarken düzelttim ama nasıl yapılıyor bilmiyorum falan dedi doğrumudur...
2- Fotograf çekerken Flash ı açık olarak ayarlıyorum. ve denklanşöre yarım bastığımda ilk başta flashı acmasına rağmen flash ı patlatmıyor. ve elimi çekip tekrar bastıgımda flash acık olmasına ragmen flashın mandalı açmak için tık tık ses çıkarıyor. ama gene flashı patlatmıyor neden olabilir...
Şimdiden yardımcı olacak herkese çok teşekkürler.

Tarih: 29 Ocak 2014, 13:50 - İp: 78.***.**5.182
hvb0101
hvb0101
üye
(Meraklı)
Istanbul

Birinci sorunun cevabı, resmeaçtığında aşağ veya yukarı tuşuna iki kere bas yanıp yanıp sönmesi gider, ikinci sorun ise sanırım mekanik bi sorun var açık olarak algılamıyor flashı ondan patlamayıp, açmaya çalışıyordur tık tık.

Tarih: 29 Ocak 2014, 15:30 - İp: 95.***.**1.214
kkaank
kkaank
üye
(Amatör)
Istanbul

Çok teşekkürler
ilk sorumun cevabı dediğiniz gibi oldu düzeldi
ikinci soru galiba öyle bu arada ekranda sağ alt köşede flash işaretinin yanında soru işareti yanıp sönüyor. o neden olabilir? bilginiz varmı acaba?

Tarih: 29 Ocak 2014, 16:03 - İp: 78.***.**5.182
atilla61
atilla61
üye
(Amatör)
Istanbul

Birinci sorununu hallettin kapatarak belki ama asıl soruyu sormadın; neden yanıp sönüyor? Sormuş olduğunu kabul ederek soruyu cevaplandırayım. Fotoğrafı az veya fazla pozlandırdığın zaman o yanıp sönen ışıklar seni uyarır, sende aydınlık veya karanlık bölgelere göre pozlandırmanı yeniden düzeltirsin.Düzelene kadar diyafram veya enstantane değerlerini düzeltme şansın olur.Bu yüzden açık bırakmanı tavsiye ederim.

#atilla61' tarafından 29.01.2014 20:33:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ocak 2014, 20:31 - İp: 92.***.**5.2
kkaank
kkaank
üye
(Amatör)
Istanbul

Valla o kadar yeniyim ki mevzunun o kısmını hiç düşünmemiştim bile. bir müsibet bin nasihat durumu oldu bana teşekkürler. dikkate alıcağım.

Tarih: 30 Ocak 2014, 08:23 - İp: 78.***.**5.182
papriko
papriko
üye
(Amatör)
Istanbul

Tütün Kesesinin Geçmişi
Tütün kesesi sigarayı sararak içenlerin vazgeçilmezi olarak kullanılan bir sigara yan ürünüdür. Tütün kesesi genellikle günümüzde hediyelik eşya özelliğine sahip olmasına rağmen Amerikan tarihinde birçok ailenin kurtarıcısı olma özelliğine sahip ilginç bir geçmişe sahiptir. 19. yy'ın sonlarında ve 20. yy'ın başlarında birçok aile geçimlerini tütün kesesi yaparak sağlıyordu. Özellikle tütün üretiminin bol olduğu Kuzey Carolina ve Virginia eyaletlerinde tütün kesesi imalatı birçok ailenin kurtarıcısı olmuştu. Nedeni ise o dönemlerde yaşanan tarihe Büyük Buhran olarak geçen ekonomik bunalım dönemiydi. Tütün kesesi üretiminde o dönemlerde her aileye imal etmeleri için gerekli olan malzemeler verilir ve insanlar evlerinde fabrikaya gitmeye gerek olmadan tütün kesesi yaparlardı. Büyük Buhran'la beraber insanların geçimlerini sağlamaları o kadar zorlaşmıştı ki bütün Amerika'ya yayılan bu evde tütün kesesi imalatı işini artık çocuklar , kadınlar ,erkekler evlerinde yapmaya başlamışlardı.
Hatta bir keresinde Kuzey Carolina'nın Durham bölgesinde boş zamanlarında bu işi yapan bir kadının bir gün içerisinde binden fazla tütün kesesi imal ettiği o dönemlerde bir şehir efsanesi olarak halk arasında kulaktan kulağa dolaşıyordu.
O dönemlerde ekonomik bunalım o kadar şiddetle varlığını hissettiriyordu ki Amerikan halkı bu nedenle evde imalat işine yoğun talep gösteriyordu. İşe olan talep o kadar yoğundu ki ihtiyacın çok üzerinde olmaya başlamıştı.
Tütün Kesesi İmalatına Hükümetin Darbesi
İşler tütün kesesi imalatını evden yapan insanlar için çok iyi gidiyordu ki hükümet işe yoğun talep nedeniyle müdahale etti. Artık imalatta üretilen miktara göre değil saat başına ücretlendirme yapılması gerektiğine dair bir kanun çıkardı. Böylelikle evde tütün kesesi üretenler çok zor duruma düştü. Hükümetin bu kanunu yürürlükten kaldırması için girişimde bulunan siyasetçilerin yaptıkları araştırmalarda çekilen fotoğraflar ve yazılan dökümanlar bugün incelendiğinde tütün kesesi imalatını evde yapanların ne kadar bu ürüne ihtiyacı olduklarını ve nasıl zor şartlarda yaşadıklarını kanıtlar niteliktedir.
Bugün büyük bir ekonomik kriz yok ;şükür ki büyük sefalet içinde yaşanacak bir dönemde de değiliz. Genellikle hediyelik eşya olarak kullandığımız tütün kesesinin aslında pek çok insanın hayatını kurtaran bir ürün olduğunu öğrenmek benim açımdan çok şaşırtıcıydı.

Tarih: 27 Mayıs 2017, 16:30 - İp: 172.***.**6.95
Sayfa(lar): 1

İlgili Olabilecek Konular
Gönderen
Cevap
Okunma
Son Gönderim
magruf
0
1993
28 Kas. 2018, 02:51
magruf
arslan_ahm
9
4393
28 Kas. 2018, 02:40
magruf
emineaslan
1
1535
16 Eki. 2018, 00:04
the_photgrpher
arda191
2
1218
13 Eyl. 2018, 16:24
ercan43
hjkjhy
10
3802
10 Eyl. 2018, 15:36
fanatikfotocu
mavisakal_tr
0
1115
07 Eyl. 2018, 10:17
mavisakal_tr
Fotoğrafçılar İçin Web Sitesi
» Fotoğrafça
Çekim Modları (p, S, A, M)
ocaklilarP (Program) Modu:      Bu modda, perde hızı ve diyafram seçimi makineye bırakılır. Amaç, perde hızı ve diyafram değerlerine çok fazla kafa yormadan çekim yapmaktır. Genellikle, ışığın yeterli olduğu durumlarda ve/veya sözü edilen ayarları değiştirmeye zaman bulunamadığı durumlar...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!
Aktif Üye / Ziyaretçi
avk16, prodersler, sezgin72, fdiker, (4)