lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Pazarbeyin Lcd Monitör Alım Sorunu

Ya arkadaşlar bu dslr alamktan bile zor. Neye dikkat etcem . NEler önemli. Örnekler ve fiyatlarla neyin ne olduğnu bi zahmet açıklasanız. Hani param falan yokta öğreneyim bi.

#lazut' tarafından 12.02.2008 16:51:42 tarihinde düzenlendi.

#lazut' tarafından 30.10.2008 12:33:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Şubat 2008, 22:50 - İp: 88.***.**8.90
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili okan gerçekten güzel bilgiler bunlar..Ancak sanırım çağdaşın dediği gibi bizim için o kadar pahalı "göstergeçlere" gerek yok sanırım..500 ytl nin altı ve 19 inçlik bir göstergeç yeterli benim için..

Sevgili gaijin baktım.Tabi burdan iyi görünüyor.Sanırım senin ordan da .19 inçliği de varmış.1950 diye...Üstelik 388 dolarcık..Acaba okanın bahsettiği gibi şu anlık crt alıp şu sony abinin piyasaya süreceği veledleri mi beklesem..

üfff..Amma sıkıcı bir durum.

Aaa burkay hocam..Merhaba abi..He sorayım bakam..ne var sende..fotoğraflarını nasıl görüyorsun o 21 inçlik göstergeçten..Alırken neye dikkat etmeliyim..Hangi marka almalıyım..

Tarih: 11 Şubat 2008, 21:11 - İp: 88.***.**0.161
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

1999 yılından bu yana pilipiz monitörlerim oldu.bombeli ekran flat ekran derken LCD..Hiç birinden en ufak bir şikayetim olmadı.Gerek renklerin canlılığı gerek en doğru renk olsun.Hele fotoğraf işine bulaşalı bu bir zaruret biliyorsun...

Genelde zamsong monitörler hep övülür ama genel tonlaması sarıya doğru kaçıyor dikkatli baktığında.Hele ucuz modellere yönelirsen beyaz renk diye bişey yok

Kendim bizzat Fiyat/performans olarak yine pilipizde karar kıldım...Burada dikkat etmen gereken şey ölü pixel olayı..Şans işi ama pilipizlerde bu olay olmuyor...

geniş geniş izleyim internet alemini diyosan sana bizzat kullandığım ve çok memnun olduğum LCD'yi tavsiye edeyim.

pilipiz 200WS wide screen 16:9..fiyatlarıda 440-460 arası gibi bişey(hatta peşin 415 YTL ye veren yeri biliyom)...birde DVI kablo al 3 YTL ye bak cam gibi çektiğin fotolara.İnan CRT monitörlerde görmediğin ayrıntıyı bu monitörde rahatça izliyorsun...Benden söylemesi..

Tarih: 11 Şubat 2008, 23:59 - İp: 81.***.**2.44
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

valla ben de crt kullanıyorum radyasyon haricinde cok güzel memnunum. ayrıca foto ayarlarını kendim yapıyorm fotocuya gittiğimde o da kendi prof bilgisayarında bakıyor parlaklık kontrast ayarlarını yapıyor sonra da alıyorum cıktıyı

lazut alacaksan ya o sıfır piksel garantili ve paneli tn panel olmayanı al ya da crt al

Tarih: 12 Şubat 2008, 00:23 - İp: 88.***.**9.66
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

bu arada en iyi monitör markası dell demek çok acımasız bir karar olmuş

lg philips ortaklasa panel üretip hp dell lg ve philips monitörlerde kullanıyor
samsung paneller yine dell hyundai marka monitörlerde kullanılıyor
apple kendi lcdsini kendisi üretiyor
au optronics paneller Acer, Benq, Viewsonic, Hitachi gibi markalarda kullanılıyor
yine sony'nin panellerini lg üretiyor,sony'in lcd tv panelleri yine lg philips ortaklasa üretiminden cıkıyor

Chi Mei diye bir markayla karsılasmıssınızdır lcd monitörlerde chi mei de panel üreticisi

lcd tv'de içlerinde en iyi markaların başını pazar payı ve kalitesi itibariyle sharp sürdürüyor hatta monitör olarak kullanmak istediğim 32 inch full hd sharp tv hayallerimi süslüyor o kadar pahalı da değil aslında.

kıssadan hisse herkes birbirine bir şey veriyo alıyo satıyo vsvs.. fakat her sey panellerde bitmiyor firmaların kendi teknolojileri devreleri çipleri panellerin kullanımını daha avantajlı kılıyor. bu da fiyata etki ediyor.

Tarih: 12 Şubat 2008, 00:36 - İp: 88.***.**9.66
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sev gili burkay hocam geniş monitörlerden odum olası nefret ettim ediyorum da..Hatta plazma tvleri de sırf 16:9 oldukları için almıyorum -Evet bu espiriydi-

Öte yandan lisidi göstergeçler için ekran kartımız da önemliş sanırım.Şimdi bir sorun da bu çıktı.Hıı..Ekran kartı demek bir nevi anakart demek.ohooy da hoy..

bana açık açık söyleyin abi.:İmdi lisidi göstergeç için ne diyonuz Ccerete için ne diyonuz.Yani hangi mnarka.

Burkay abi senin marka geniş olduğu için dediğim gibi nbana uymuyor.

Kafdamda iki marka oluştu.LG ve pilipiz..GHadeyin burdan devam edelim.

Tarih: 12 Şubat 2008, 10:44 - İp: 212.***.**2.145
mju800
mju800 (üye)
Balıkesir / Amatör

lcd lerin crt kalitesinde olmadıkları görüşüne katılmıyorum.ben dell kullanıyorum ve gayet de memnunum.yine de fotoğraf görüntülemek için en ideali mac ler...

Tarih: 12 Şubat 2008, 12:02 - İp: 85.***.**2.141
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

lcd lerin crt kalitesinde olmadıklarına bende katılmıyorum.
hatta lcd ler daha kaliteli görüntü verirler..
yalnızca 10 misli daha pahalıdır o kadar..
aman canım paranın ne önemi var.

geçen bi yerde 4 tane ikinci el LCD monitör gördüm. rafta kaplosu sarılı öylece duruyordu.. bunlar satılıkmı dedim evet abi dördüne 160 ytl istiyoruz dedi.. bozuk sağlam onayından sonra 150 ye bağladık.. kes faturamı yükle arabaya dedim..
abi ne faturası ?? diye bi soru geldi..
hayırlı işler bile dilemeden çıktım..
eğer hırsızlık değilse, hurdanın bile faturası olur.

Tarih: 12 Şubat 2008, 14:31 - İp: 85.***.**6.102
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

roko son cümlerlerinin konuyla pek alakası kuramadım ama eminim ki iyi bir şey yapmışındır.Eğer aldıysan onlar birini bana 200 ytl ye göndersene

Tarih: 12 Şubat 2008, 16:49 - İp: 88.***.**5.82
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

valla hocam işin püf noktalarını pek bilmesemde bazıları bunları para vermeden alıyor..
kilit kırmak, hızlı koşmak, kösele derisi gibi bir yüz ve açık olmayan bir alın sahibi olmak gerekiyor..

hala anlamadıysan birşey daha söyleyim.. daha önce çok kereler söyledim bunu
hırsızlık malı olduğunu tahmin ettiğin birşeyi satın almak hırsıza sponsor olup suçu paylaşmaktan başka bişey değildir..

Tarih: 12 Şubat 2008, 19:38 - İp: 85.***.**6.102
ghost
ghost (üye)
İstanbul / Amatör

LCD den bende pek anlamam ama başıma gelen bir olayı anlatım kısacası. Aslında ne varsa hep eskılerde var. Lcd ekran modası çıktı. Eskiden pc lerımıziz ekranları ne guzel tüplü dü ve görüntü kalitesi bakımından Lcd lerden çok daha güzel bence ama işte nesı var yer kaplamıyor taşınması kolay ama ben LCD monnitör sıfır aldım ve ekranda zamanla beyazlamar göruntu kalitesınde düşüş oldu ve değiştirmek için İstanbuldaki merkezlerine başvurdum gelmelerı zaten anca oldu. Geldiler ve getirdiler bu seferde nokta vardı ekranda hemde bayağı dikkat çeken ve rahtsız eden. Dedım de eskisi daha iyi idi onu gerın verın onada kalmışlar tornavida ile kanırtarak LCD monitörü açmaya kalmışlar oda olmadı.ve o nokta gibi şeyden aynı yerde ve gözle göremiyormuşuz ama 3 adet olalı imiş ancak öyle geri alınırmış.neyse yani kısacası elımde patladı. Ben LCD ekrana karşıyım ne varsa tüplülerde var. (Bence)

Tarih: 12 Şubat 2008, 20:05 - İp: 85.***.**2.54