alitutun
alitutun (üye)
İzmir / Amatör

Fujifilm Finepix S5800 Lcd Ekran Kırılma

arkadaşlar merhaba

fujifilm finepix s5800 lcd ekran kırılması oldu firma bunun garantiye girmediğini söylüyor
ben makineyi ne düşürdüm nede çarptım dışarı çıktıp arabam ile arka koltuğa koymuştum eve geldim çantası ile birlikte masanın üzerine bıraktım.

çıkardığımda bir sorun yoktu açtığmda ekranın nbeyaz olduğunu gördüm .

makine hem kendi çantası hemde sırt çantamın içinde taşıyorum

ne gibi yol izlemeliyim

Tarih: 11 Haziran 2009, 15:11 - İp: 78.***.**8.180
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba alitutun,
ben Fuji Merkezden yazıyorum. Hak verirsinki düşme, kırılma, çarpma gibi konular genel olarak garanti kapsamına girmiyor. Ama senin bu konuyu burada açman elbette bir soru işareti bırakıyor bizde. Burada yaptığın yoruma göre şayet makine düşmemişse sanırım arabanın arkasına bu sıcak günlerde makinenin LCD ekranı sıcaktan etkilenmiş olabilir diye düşünüyorum. Bu konuda emin olmak için ltf. makineyi benim dikkatime Fujifilm genel merkezine korgo ile gönder ve makineyi tamamen incelemeye alalım. Mustafa Hoşbakan / FUJIFILM - Filmat A.Ş. Dereboyu Cad. Çalışkan Sk. No.11 Halkalı - İST.
Makineyi ltf. benim dikkatime gönder !!!
Sevgilerle...

Tarih: 12 Haziran 2009, 08:47 - İp: 88.***.**8.35
alitutun
alitutun (üye)
İzmir / Amatör

mustafa bey ilginiz için teşekkür ederim.
şu anda makina filmat aş. de zafer bey de geri gönderecekti

Tarih: 12 Haziran 2009, 08:55 - İp: 88.***.**8.145
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba,
makinenin bizim bünyemizde olduğunu bilmiyordum ama biraz önce Teknik servisden bir yorum aldım.
Makinenin ekranının bozulması kesinlikle bir çarpma sonucu olarak yorumluyorlar.
Yapacak pek bir şey görünmüyor benim içinde... Üzgünüm

Tarih: 12 Haziran 2009, 15:29 - İp: 88.***.**8.35
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Merhaba,
bu makine ile ilgili olarak şikayet yazınızı www.sikayetvar.com sitesinde de okumuştum. Orada cevabi yazıda ekranda bariz bir kırıktan/çatlamadan bahsediliyordu....
Size zahmet olmazsa makinenin ekran fotoğrafını buraya ekler misiniz? Ekranı ben de görmek istiyorum.

Tarih: 20 Haziran 2009, 02:43 - İp: 94.***.**7.243
alitutun
alitutun (üye)
İzmir / Amatör

resmi nasıl koyacağımı bulamadım. burkay bey

mustafa bey sizin teknik serviste ki arkadaşların söylediklerini biliyorum ama bende çarpmadığımı idda ettim ama yetkili merci sizin servis olduğu için yapabilecek birşey kalmadı yani türk filmini andırıyor (pardon yani)

resimleri nasıl ekleyeceğimi söylerseniz hemen koyarım
teşekküreler

Tarih: 20 Haziran 2009, 14:38 - İp: 88.***.**1.253
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

ali bey,
fotoğrafları bana yollayabilirsiniz ben eklerim... mail adresim : [email protected]

ben de ankarada tse belgeli yetkili servisim ve Filmat (eski fuji film ) servisi çalışanları ile benimde çok ciddi sıkıntılarım oldu pazartesi günü bu çalışanların iş ahlakı hakkında bilgi sahibi olacağınız bir yazıyı "açık mektup" olarak burada kaleme alacağım. (.ancak sizin ekran sorununuzun benim yazacağım yazı ile ilgisi yok ..)

Tarih: 20 Haziran 2009, 19:19 - İp: 86.***.**8.159
alitutun
alitutun (üye)
İzmir / Amatör

resimleri adresinize gönderdim

Tarih: 20 Haziran 2009, 20:16 - İp: 78.***.**3.211
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Ali bey merhaba,
Fotoğrafları inceledim.Ekranın kullanıcı hatasından kaynaklanan arızası var.Ekran bir baskıya maruz kalmış ve çatlayarak içerisindeki sıvı kristalin basınç yapısının bozulmasına neden olmuş.Bu da "mürekkep dağılması" şeklinde kendini belli etmiş.

Şimdi: Ne gibi bir yol izlemeliyim sorunuza yanıt olarak. Filmat servisi size ne ücret teklif etti bilmiyorum ama ---burayı tıklayın----

Gördüğünüz gibi makinenizin ekranı 40 dolardır siz satın alırsanız ben size ücretsiz takarım.

(Ben burdan yüzlerce ekran satın aldım hiç bir sorun yaşamazsınız.)

Murat Özdemir www.burukay.com)

#burkay' tarafından 21.06.2009 12:03:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Haziran 2009, 11:58 - İp: 213.***.**7.89
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Bir şeyi üzülerek hatırlatmak isterim ama bu makine YETKİLİ OLMAYAN bir servis tarafından açılırsa Garanti süreniz biter.
Ali Bey ltf. bana [email protected] den mail atın.

Tarih: 24 Haziran 2009, 20:19 - İp: 88.***.**8.35
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili Ali TÜTÜN ,
Gelişmeleri bize de bildirirsen sevinirim.

Madem başka çözüm yollarıda vardı bu yollar neden benim önerimden sonra uygulamaya konuluyor merak ettim doğrusu.

#burkay' tarafından 25.06.2009 04:17:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Haziran 2009, 03:37 - İp: 94.***.**7.243