alitutun
alitutun (üye)
İzmir / Amatör

Fujifilm Finepix S5800 Lcd Ekran Kırılma

arkadaşlar merhaba

fujifilm finepix s5800 lcd ekran kırılması oldu firma bunun garantiye girmediğini söylüyor
ben makineyi ne düşürdüm nede çarptım dışarı çıktıp arabam ile arka koltuğa koymuştum eve geldim çantası ile birlikte masanın üzerine bıraktım.

çıkardığımda bir sorun yoktu açtığmda ekranın nbeyaz olduğunu gördüm .

makine hem kendi çantası hemde sırt çantamın içinde taşıyorum

ne gibi yol izlemeliyim

Tarih: 11 Haziran 2009, 15:11 - İp: 78.***.**8.180
alitutun
alitutun (üye)
İzmir / Amatör

merhaba mustafa bey

ürünün ekran sorunu hallolmadığı gibi şimdiide resimlerde horizantel renkli cizgiler oluşuyor

gariplikler servisi fuji diyorki (bana saçma gelen şeyler)
ekrandan geçtim servisin bunu kabul etmek istemediğinin farkındayım ilk boş vaktimde tüketici hakem heyetine gideceğim bu konuyla ilgili.

resimlerin bu şekilde çıkması ile ilgili olarak servisinizin teknosaya bildirdikleri

ekran kırılmasından dolayı resimlerin bu şekilde çıktığı ve 160 tl ücreti olduğu.
teknosaya bunu kabul etmediğimi ekranın çekmeye değil bakmaya yarayan birşey olduğunu bildirdim
ve teknosa bana ürünü garanti dahili yapacağınızı bildirdi.

27,07,2009 daürün onarılmış diye gönderildi

alıp kontrol ettğimde arızanın devam ettiğini teslim alamayacağımı söyleyip bıraktım
diğer gün teknosa sorunu hafıza kartını formatlayınca düzeldiğini ve hafıza kartı kaynaklı olduğunu söyledi
ve ben aldım . aldığımda sorun gözükmüyordu.

fakat?

hafıza kartı kaynaklı arıza için neden 160 ytl ücret istediniz.

madem hafıza kartı arızalı idi nenden 15 gün tuttunuz değişim süresi dolmaması içinmi

ürün dahili bellektede aynı sorunu yapmaktadır ?

onudamı değiştireyim.

fujifilm servisi yapmış olduğu hiçbir işlemi sözlü söymiş olduğunu yazılı olarak geçmemektedir farklı şeyler yazmaktadır..

Tarih: 5 Ağustos 2009, 23:58 - İp: 78.***.**7.18
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Konuyu inceletiyorum Ali Bey...

Tarih: 6 Ağustos 2009, 08:25 - İp: 88.***.**0.181
senerakbulak36
senerakbulak36 (üye)
Antalya / Amatör

slm mustafa hoşbakan bende finepik S5800makine aldım birsüre sonra çekim yapmak istedim fakat ekranın gözükmediyini gördüm birazda sinirlenerek sonykamera aldım şimdi neyapmalıyım kullanıcı hatasıysa şayet ekran nekadardır beni bilgilendirirsen sevinirim antalyadan şener 2005ten önce halkalıda oturyodum bilgilerinize.

Tarih: 28 Ocak 2012, 19:36 - İp: 78.***.**3.173
ygzphotography
ygzphotography (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Ali Bey bahsettiğinizin benzeri bir durum da dün benim başıma geldi,fuji hs 28 kullanıcısıyım,teknosadan ocak 2014 de aldım,dün plaja götürdüm oğlumun fotoğrafını çekerim diye,tabi araba da sıcaktı,plajda 3 saat falan güneşlendik,kendi orjinal kutusundaydı,açtığımda lcd ekran kırılmış,görüntü bulanık,zaten zerre kadar darbe almadı ve darbe izi yok,kırılma içten dışa doğru yani lcd ekran dışa patlamış,servisde yaşadığınız süreci anlatır mısınız,verim alabildiniz mi

Tarih: 16 Temmuz 2014, 10:47 - İp: 176.***.**3.169
cuneytmuzaffer
cuneytmuzaffer (üye)
Aydın / Amatör

arkadaşlar merhaba
fotoğraf merakım olduğundan TEKNOSA'dan 2013 yılında FUJİFİLM X-S1 aldım, acemi olduğumuzdan vizör yerine ekrandan bakarak çekim yaptım yaklaşık 20 gün sanıyorum,
Bir ara vizör'e baktığımda yeşil lekeler gördüm aldığım arkadaşa sorduğumda bana sen makineyi bir yere çarpmış olabilirsin dedi ve garanti kapsamına girmediğini söyledi.
Sizlerden ricam,nasıl bir yol izlemeliyim.
Uzun yazdığım için kusuruma bakmayın.
Şimdiden Teşekkür ederim

Tarih: 18 Temmuz 2014, 21:29 - İp: 85.***.**8.79