coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Netfoto Bitmiş

Netfotograf bitmiş ama bundan ne site sahibi Fikret Diker'in ne de adminin haberi var?

Zaten Pazaremmi ile kumköy emmi de yok.Tadı kaçmış artık buraların...

Tarih: 7 Şubat 2012, 22:20 - İp: 95.***.**7.49
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bitince gittiler demek ki

Tarih: 7 Şubat 2012, 22:27 - İp: 78.***.**3.82
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

fikret bey in haberi vardır..her bir şeyi yeteri kadar en ince ayrıntısıyla biliyor.....esiyor değişik rüzgarlar..

Tarih: 7 Şubat 2012, 22:46 - İp: 78.***.**2.16
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Şaban ağabey bir sen bir de Çağdaş var zaten.Sefer Hocam da aldı başını facebook a gitti

Tarih: 7 Şubat 2012, 23:02 - İp: 95.***.**7.49
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

" mazi kalbimde bir yaradır " gülter kardeşim ..... taa Kütahya lara,Bursa lara,Ankara lara vd. gönül rahatlığıyla gittin....şimdilerde münkünmü böyle bir şey...gelgelelim bütün olarak zor bir süreç yaşanıyor..gönül bam teli titreyenler,biribirlerini pek unutmuyor-bulabiliyorda.......

Tarih: 8 Şubat 2012, 10:14 - İp: 78.***.**2.16
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

#lazut' tarafından 10.02.2012 00:36:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Şubat 2012, 13:30 - İp: 88.***.**0.8
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

#baberti' tarafından 16.04.2012 17:21:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Şubat 2012, 13:40 - İp: 46.***.**3.195
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

"Netfotograf bitmiş ama bundan ne site sahibi Fikret Diker'in ne de adminin haberi var?"

"Arada sırada buraya da bakıyorum ama dediğin gibi maalesef eski NF yok burda."

Olmaz tabi, canınız sıkıldı diye ilk başladığınız yeri boşlayıp başka yerlere kaçarsanız

NF'yi , NF yapan üyeleri ve üyelerinin katılımı . Fikret Bey ne yapsın sizin keyfiniz yok da fotoğraf yüklemiyorsanız ? Davetiye mi yollasın lütfen fotoğraf ekleyin diye ?

Kalan bir takım eski üyeler müthiş bir çaba içinde katılım ve yorumlarıyla ; hevesli olduğu anlaşılan her yeni üyenin fotoğrafına yorum yapılmaya gayret ediliyor . Bir ara 6-7 sayfaya düşen toplam fotoğraf katılımları aylarca aradan sonra bugünlerde tekrar 9-10 sayfaları görmeye başladı ( zaten alıştığımız normali 12 sayfa civarında )

Eskisi gibi yeni gelenler kaçıp gitmiyor - sırf eski/bilindik kişiler yorum alıyor diye . Bakıyorlar ki ilgi var , kalıyorlar.

Forum kısmı NF kadar zengin tek bir site gösterin .

İğneyi kendimize , çuvaldızı başkalarına ..... kusura bakmayın

Yerinizde olsam , arşive dalar 1-2 fotoğraf eklerdim . 3-5 de yorum yazardım - sitenin havası yok diye yakınacağıma . Havayı yaratan zaten bizleriz/sizlersiniz ...

Tarih: 8 Şubat 2012, 22:28 - İp: 96.***.**5.17
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

#lazut' tarafından 10.02.2012 00:36:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Şubat 2012, 23:08 - İp: 88.***.**0.8
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ben sadece fotoğraf açısından bakmıştım .

Bir elin parmakları kadardı belki "serbest forum"da sohbet ederek sizin özlediğiniz muhabbet ortamını yaratanlar . Sonrasında - nedendir bilinmez - o 10 kişi önce fotoğraf eklemeyi kestiler , işi sadece muhabbete döktüler . Zamanla "ortak payda" fotoğrafçılık arada olmayınca , sırf sohbet yetmedi , sarmadı. Teker teker sıkıldılar , ayrıldılar ...

Fotoğraf ekleseniz / yorum yapsanız, altına bir dolu insan yazacak - "ortak paydaları" olanlar yine birbirlerini bulacak , muhabbetler oluşacak derim Lazut Emmi ... Sen bu sitede benden eskisin - bunları senin yazıyor olman lazım aslında .

Bir kenardan seyredip bakıp olaya dahil olmayınca, buranın tadının kaçmış gibi gözükmesi doğal . Halbuki kaçan tad filan yok - bizim gibi biraz sabredip takılsanız göreceksiniz .

Tarih: 8 Şubat 2012, 23:57 - İp: 96.***.**5.17
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

serbest kürsü için konusursak "kendi kafasından olmayan kendi düşündügünü düşünmeyen herkesi" vatan haini, faşist, bölücü, terörist sempatizan ilan ederken bitmişti bir şeyler. ama netfotograf degil.
insanlık.oyle ya neden hergun hakaret işitin ki insan durup dururken?

yukarıdakilerin hepsini duydum. bazılarını aynı kişiden aynı konu içinde bile duydum nasıl olabiliyorsa. bir gün faşist oldum, bir gün terörist, bir gün kafatasçı, oldum öbür gün hain.

etiketlemek fikir üretip varolmaktan kolay cünkü.

bir masada oturup birbiriyle muhabbet etmiş, birbirine fotograflarını hediye etmiş, birbirine saygıda kusur etmeyen, buluşan görüşen insanlar, birbirlerinden farklı düşündükleri için, hayata farklı pencerelerden baktıkları için birbirlerine üzerinde harfler olan silahlarıyla saldırmaya başladıgında bişeyler bitti. ama o netfotograf degil.

empati herkesin yapabildigini sandıgı ama asla beceremedigi şey.
mesela kozmik bir tesadüf sonucu o cok kızdıgınız adamın hayatını yasamıs olabilirdiniz. şimdi sıkı müslümanken ve yahudi düşmanıyken, israilde bir köyde doğmuş ve kotu musevi olabilirdiniz.
sınır köyünde bir kürt aşiretinin dağa çıkan oglu olabilirdiniz.
bir ermeni kasabasında cocuklugundan beri mezalim hikayeleri dinlemiş bir babanın aynı hikayelerle buyumus cocugu olabilirdiniz ve hayata su an baktıgınızın tam tersi bakıyor olabilirdiniz.
ama yok, en dogru yerde zamanda ve kimlikte dogdugunuza inandınız ve siz olmayan herkesi öteki yaptınız..
oysa ınırlar insanların uydurdugu seylerdi.
savaşlar, katliamlar,ırk din dil tartısmaları hep insanların cıkardıgı TAHAMMÜLSÜZLÜK çatışmalarıydı. bile bile. haklı olan benim diye diye.

serbest kürsüde herşeyin tartısılabilmesini savundum her zaman. ama tartışma kültürü olmayan şanslıysa lisede bir iki münazarada fikir yarıstırmış insanların ne sekilde yasadıgını bile bilmedigi insanlara en fena hakaretleri edecegine olasılık vermeyecek kadar iyimser bakıyordum olaya.

ama fotograf hırsızlıgına bile eş dost kayırma, sevmedigini haklı da olsa kötüleme, sevdigini hırsız da olsa savunma gibi tarafgirliklere kadar vardı iş...

netfotograf bitmedi.
hala en cok sorulan en cok cevaplanan yer burası.
hala guzel fotograflar, guzel insanlar, guzel paylasımlar var.
ama açıp bakılmadıgı surece gorulmeyen, acıp paylasmadıgınız surece ilerlemeyen...

paperman dogru demiş. fotograf ekleyeceksiniz ki +1 olsun... yorum yapacaksınız ki +1 olsun...

fazla derin bir yorum oldu.
işin serbest kürsü dısındaki kısmı da var.

misal photoshop bolumu photoshop bilenlerin bilmeyenlere hava attıgı yer yerine bilenlerin bilmeyenlere bir sekilde ogretmeye calıstıgı yer olsaydı hala canlı olurdu.
ama bakın bugun sivilceli kızın yuzune rötuş yaptım diyip takdir bekleyenlerin yeri oldu ve sıkıldı insanlar bitti.

dslr bölümü yazan anlatan ama en onemlisi once okuyan insanların yeri olsa, cok daha etkin bir yer olurdu ama okuyan olmayınca yazanlar yazmaktan bunaldı ve bitti.

cekim teknikleri bolumu, arkayı nasıl flu yaparımcılarla, o halkayı cevir olur diyenlerin yeri olmaktansa oneriler sıralayan insanların konularına ayrılmış ve okuma mecburiyeti olan bir yer olsaydı olurdu ama olmadı ve bitti...

yani herşey üyelerde. bu siteyi şişiren, bu siteden kacıran, bu siteyi harcayan uyelerde bitti.

Tarih: 9 Şubat 2012, 00:58 - İp: 217.***.**7.155