lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Kuş Çıkarken Yakalananlar..

Eskiden fotografçı amca fotografımızı çekerken hep böyle derdi?"Bak bak kuş çıkacak..Şrak çruk.aha da çıktııı" Onun için kuş ile fotograf arasında çok sıkkı bir ilişki vardır..Ama benim asıl yaklaşmak istediğim yön kuş çıkarken makinemizin yakaladığı kareler..

Bazen olur ya istenmeden yakalanan kareler.Ya da hiç özenilmeden çekilen kareler.. Sonuçta onlar da fotograflar.

Ama onları değersiz kılan ne? Ya da DEĞERLİ KILAN?

Bir kere baştan söyleyeyim bu topik benim buradki üyeliğimin sonu olabilir.Çünkü kılıçımı kuşandım ve kendilerini yeldeğirmenlerine benzetmiş "düşmanlara(!)" karşı bir savaş açtım.

Kendi fotograflarım dahil rasgele çekilmiş karelerin siteden fotograf sahiplerinin kendi arzuları dahilinde silinmesi savaşı bu..................

Başlıyorum

Tarih: 5 Nisan 2007, 00:31 - İp: 88.***.**2.83
mucahid-i
mucahid-i (üye)
Bursa / Amatör

Lazut Bey Ben sizin açtığınız konuya destek veriyorum.
Eleştirim size değil yalnış anlamayın.
İadei ziyaret tarzındaki karşılıklı yorumlar ve iyi foto seçiciliği...
Eğer fotoya ve amatörlere değer veriliyorsa bu sitede bu forumdaki bu konunuza ilgi göstermeli üyeler.
Anlatmak istediğim bu.Herkezde heves var bişeyleri paylaşmak için.
Ama ne oluyor 1-2-3 foto ekliyorsun yorum bile almıyor eleştirsel bir durumda yok üyede bu işten soğuyor doğal olarak..
Amatörlere destek versin buradaki kıdemli üyelerimiz.
Yalnış anlamayın ama o Dslr makinayla benim çocuğumda foto çeker.Makinanın katesi asıl etken....Saygılar

#mucahid-i' tarafından 04.08.2007 21:09:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Ağustos 2007, 20:15 - İp: 88.***.**2.211
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

çok güzel ve geniş kapsamlı bir başlık ve de gerçekten çok ciddi umarım amacına ulaşır...

Tarih: 4 Ağustos 2007, 20:32 - İp: 88.***.**0.8
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

SEvgili mücahidi hemen hemne tüm görüşlerinize katılııyoruma anacak "Yalnış anlamayın ama o Dslr makinayla benim çocuğumda foto çeker.Makinanın katesi asıl etken." ifadeniz çok tartışılası bir konu..

Hiç kimseden değil önce kendimden örnek vereyim..Dslr makinemi henüz 4 ay önce aldım.Ondan önce Canon S2 vardı.ani compakt bir slr.Öte yandan sitede pazarbeyi bilmeyen yoktur..Onda da s2 var.Bir de fuji 9500..Yani onlar da slr like..Ve daha bir çok örnek vermek mümkün.

Diyeceğim o ki makineniz kalitesi tabi ki önemli ama bir fotoğraf için en önemli -bence- unsur KONU ve bunu yansıtacak olan KOMPOZİSYON..Bu iki unsur da makneye değil size bağlıdır..Elinizdeki makine kötü olabilir ama siz iyi bir konu yakalyabiliyorsanız ve bu konuyu iyi bir kompozisyonla kareye dökebiliyorsanız inanın makinenin kalitesizliğinden kaynaklanan sorunlar ikinci planda kalacaktır..

Ve uzatmayacağım çocuğunuz kaç yaşında bilmiyorum ama inanın kazın ayağı öyle değil..İterseniz bir deneyin ve çektiğini buraya gönderin.

Tarih: 5 Ağustos 2007, 01:51 - İp: 195.***.**7.109
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

o objektifi bana dogru tutup durma baaaaaaaaaaaaaaaaa

Tarih: 5 Ağustos 2007, 02:08 - İp: 88.***.**0.242
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sen de şöyle adam gibi bi poz ver de çekek dimi Makine kolumu ağrıttı

Tarih: 5 Ağustos 2007, 02:23 - İp: 195.***.**7.109
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

teeee

Tarih: 5 Ağustos 2007, 02:24 - İp: 88.***.**3.166
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

senin topigi bi geyiye ceviremde gör sende...benim bildigim lazut namı deger sefer hocam atletik bir yapıya sahip o yorulmazz..degil bir makina on makina bile tutar saatlerce...en en en en ennnn

Tarih: 5 Ağustos 2007, 02:25 - İp: 88.***.**0.242
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Buna izin veremem.. Sus bakaım liebbsssterrrrr

Tarih: 5 Ağustos 2007, 02:33 - İp: 195.***.**7.109
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

1 2 3 tıp ögretmenim sus dedi..

Tarih: 5 Ağustos 2007, 02:35 - İp: 88.***.**0.242