lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Kuş Çıkarken Yakalananlar..

Eskiden fotografçı amca fotografımızı çekerken hep böyle derdi?"Bak bak kuş çıkacak..Şrak çruk.aha da çıktııı" Onun için kuş ile fotograf arasında çok sıkkı bir ilişki vardır..Ama benim asıl yaklaşmak istediğim yön kuş çıkarken makinemizin yakaladığı kareler..

Bazen olur ya istenmeden yakalanan kareler.Ya da hiç özenilmeden çekilen kareler.. Sonuçta onlar da fotograflar.

Ama onları değersiz kılan ne? Ya da DEĞERLİ KILAN?

Bir kere baştan söyleyeyim bu topik benim buradki üyeliğimin sonu olabilir.Çünkü kılıçımı kuşandım ve kendilerini yeldeğirmenlerine benzetmiş "düşmanlara(!)" karşı bir savaş açtım.

Kendi fotograflarım dahil rasgele çekilmiş karelerin siteden fotograf sahiplerinin kendi arzuları dahilinde silinmesi savaşı bu..................

Başlıyorum

Tarih: 5 Nisan 2007, 00:31 - İp: 88.***.**2.83
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

emeğe saygı

Tarih: 6 Nisan 2007, 12:11 - İp: 88.***.**0.241
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili rokomet kendimi anlatmak için çok yıprandım ama beni sanırım siz de anlayamadınız ya da ben kendimi bir türlü anlatamıyorum..Lütfen gaijine söylediğim şu cümleleri siz de bir okuyunuz ve birbi5rimizi kırmadan ikimiz de susalım.

"Bu tepkimizi fotografların altına yapmadığımızdan dolayı haberi olmuyor demek istediniz ama o kişileri uyarmaktansa fotografa ilgi duyan forumlarda zaman harcayan, emek sahibi, fotograf bilgisine sahip kişleri uyarmaktı bir amacım da.Bak siz bu tepkimi burada gördünüz.Ve bir başkası da.Ve örnek olarak verilen fotoğraflara da baktınız.Ve umarım bundan sonra hiç kimsenin şakşakçılığını yapmadan -şahsınız için demiyorum estağfurullah- adam akıllı yorum yapasınız. Gayretim işte bu sevgili gaijin.."

m

Burda atıp tuttuğumuzu da düşünmüyorum.Ve fotografını eleştirdiğim kişiler de genelde bu topiğe bakanlar..

Amaan neyse..Ben fotografına ağır eleştiri getirdiklerimi gaza getirip benim fotolarımı da onların eleştirmesini istemiştim ama bunu bir türlü anlatamadı

Kim ne yaparsa yapsın

Tarih: 6 Nisan 2007, 14:53 - İp: 88.***.**1.231
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

lazut yaptıgın cok dogru abicigim..

Tarih: 6 Nisan 2007, 15:44 - İp: 88.***.**9.121
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam lazut amca ben düşündüm senin resimleri eleştirecem ama hocam dogru dürüst eleştirecek resimleriniz yokki.
birisinde saldırıya maruz kalmışsınız hatırlatıp korkularınızı yeniden yaşamanızı istemedim digerleride hepsi sizin bugdaylıkların resimleri.

ahada eleştiriyorum : kardeşim bugday gelişmemiş biraz gübre atman lazım.öyle sadece tarlaya bugdayı atıp üzerini örtünce olmuyor gidip ilacını gübresini suyunu atacaksın.
olmamış yeniden ek tarlayı.

seyredin şimdi gelecek yorumu. hocam bence devam edin eleştirmeye mutlaka kızanda olacaktır sevinende olumlu ve hakaret etmeden en sert eleştirileri yapmak bence bizi daha ileri götürür.eksiklerimizi görmemizi saglar. saygılarımla.

Tarih: 6 Nisan 2007, 17:22 - İp: 88.***.**6.99
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar hochadan haberi olan varmıııııııııııııııııı
adam kayboldu başına bişeymi geldi acaba. allah korusun.
4 gündür yok bak sitede hareket azaldı.hocha olmayınca.

Tarih: 6 Nisan 2007, 17:31 - İp: 88.***.**6.99
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

hocha yok ama veliahtı geldi nedyy oda burnundan sokup gözünden cıkartıyor parmagını........

Tarih: 6 Nisan 2007, 18:41 - İp: 88.***.**8.104
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Tarih: 6 Nisan 2007, 19:23 - İp: 212.***.**2.137
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

http://galeri.netfotograf.com/photo.asp?foto=37A734E9379E277A.jpg

Şimdi birileri yine kızacak ama yukarıdaki fotografa bakınız arkadaşalar.Haydarpaşa güzeldir ama Haydarpaşanın olduğu her kare güzel değildir..Bu fotografa bakalım şimdi.Kadraj sağa yatık, sol üst köşede gözü yoran ışık patlaması var, sağ alt köşede konuyu dağıtan bir parça var,netlikte sorun var hiç özenilmeden tamamen rasgele çekilmiş bir kare..

http://galeri.netfotograf.com/photo.asp?foto=1353AA4B134F2627.jpg

Yoldan araba ile giderken çekilmiş bir fotograf sanırım.Yahu konu ne burda anlayamadım.Bir gecekondu var.Ama onun haricinde başka her şey de var.Bir karmaşa, bir karmaşa.. kanalizasyon borusu bile yarım.Netsizlik ise tamamen fotografı değersiz kılmış.Hiç bir özen kadraj gözetilemden çekilmiş sıradan bir fotograf.

Saygı ve sevgilerimle

Tarih: 6 Nisan 2007, 20:35 - İp: 88.***.**2.176
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hocam bunlarda seni protesto ediyor olmasın
ikinci harbı kotuymus yahu..birinci kurtarılabılır belki ama ikincide kurtarılacak seyde yok..

haydarpaşa guzeldir ama her haydarpaşa fotografı guzel degildir..
bende bunu sanatsal bolumu için soyylemiştim,sanat guzeldir ama her sanatsal aktivitenin fotografı sanatsalmıs yanılgısına dusmemek lazım diye...

adam heykel cekiyor,heykel sanatsal diye fotografta oyle sanıyor mesela..

Tarih: 6 Nisan 2007, 20:40 - İp: 88.***.**0.194
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili gaijin ahtettim ben bu siteden kovulana dek buradan yorumlarımı paylaşacağım.Ya da kovulana kadar demiyeyim de sıkılana kadar diyeyim.Ama şöyle bir karar da aldım buraya yazdığım yorumu aynen fotonun altına da yazıyorum artık..Hani siz diyordunuz ya fotografın yorum bölümü var

Tarih: 6 Nisan 2007, 20:45 - İp: 88.***.**2.176