lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Kuş Çıkarken Yakalananlar..

Eskiden fotografçı amca fotografımızı çekerken hep böyle derdi?"Bak bak kuş çıkacak..Şrak çruk.aha da çıktııı" Onun için kuş ile fotograf arasında çok sıkkı bir ilişki vardır..Ama benim asıl yaklaşmak istediğim yön kuş çıkarken makinemizin yakaladığı kareler..

Bazen olur ya istenmeden yakalanan kareler.Ya da hiç özenilmeden çekilen kareler.. Sonuçta onlar da fotograflar.

Ama onları değersiz kılan ne? Ya da DEĞERLİ KILAN?

Bir kere baştan söyleyeyim bu topik benim buradki üyeliğimin sonu olabilir.Çünkü kılıçımı kuşandım ve kendilerini yeldeğirmenlerine benzetmiş "düşmanlara(!)" karşı bir savaş açtım.

Kendi fotograflarım dahil rasgele çekilmiş karelerin siteden fotograf sahiplerinin kendi arzuları dahilinde silinmesi savaşı bu..................

Başlıyorum

Tarih: 5 Nisan 2007, 00:31 - İp: 88.***.**2.83
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

evet hocam dogrusuda bu zaten

Tarih: 6 Nisan 2007, 20:48 - İp: 88.***.**0.194
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

http://galeri.netfotograf.com/photo.asp?foto=0E9566DA0E94070D.jpg

İşte bir fotograf daha..Bu fotografın kusura bakmayın ama fotografik sanat açısından bir değeri yok bence.

Çünkü
Konu tam anlamıyla kareye oturtulamamış, daha doğrusu fotografda konuyu dağıtan gereksiz o kadar yan unsurlar var ki..Açı iyi değil.Göz takılacak bir şey arıyor.Derinlik yok..Renkler soluk..Bir uyum yok.Denge yok.Bence sıradan bir kare kusura bakmayın..

http://galeri.netfotograf.com/photo.asp?foto=18716D6D18716D6E.jpg

Ve bu fotoğraf.Sıradan bir fotograf demiyeceğim ama eksikleri çok olan, konusu çok iyi olduğu halde eksikleri çok olan, ustaların fikirlerine ihtiyaç duyan bir fotograf.Haddime değil, usta hiç değilim ama kendimce bu fotografa şöyle bir yorum yapabilirim.İşlemek istediğiniz konu o kadar güzel ki.Ama o konuya da o kadar uzak bir fotograf ki..O kayığı göz çoook sonra fark ediyor.Yolun ise bu kayık ile denizi birbirinden ayırdığını siz söylemeseniz hiç kimse anlayamaz.Oysa fotoğraf bunu kendisi anlatmalıydı.Daha yakın plan ve şu an bulunduğunuz noktaya doğru, denizin görüldüğü bir fotograf olmalıydı.Karenin üst tarafındaki evlerin karlı dağın konunuza hiç bir katkısı yok , bilakis konunuzu dağıtmış.Bakış açınızı geliştiriseniz çok iyi konuları,fotograf ile çok daha güzel dile getirebilirsiniz.

Saygı ve sevgilerimle..

Tarih: 6 Nisan 2007, 21:08 - İp: 88.***.**2.176
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

lazut hocam merhaba..
özellikle gecekondu (gaijin,nin yorum yaptığı)fotograf tam bir içler acısı.bu fotografı gördükten sonra size daha çok hak vermeye başladım..

#merhaz' tarafından 06.04.2007 21:36:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Nisan 2007, 21:30 - İp: 88.***.**2.95
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

SEvgili merhaz kanıma dokunur oldu artık.O kadar emek sarfedilen fotolr bu tür fotolar yüzünden altlarda kalıp yok oluyorlar

Tarih: 6 Nisan 2007, 22:45 - İp: 88.***.**2.176
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

valla hocam az once bir fotograf yukledim ama şerrinden korkuyorum şimdi..al eline tırpanıda goster marifetini..boynum kıldan ıncedir

Tarih: 6 Nisan 2007, 22:49 - İp: 88.***.**0.194
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Ben iyi orak atardım ama. Tırpanıda deneyecektim fotoğrafı bulamadım kurtardın pacayı.

Tarih: 6 Nisan 2007, 23:11 - İp: 85.***.**8.25
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yenı onaylanmıs noel baba
neyse senin hakkın gecti

Tarih: 6 Nisan 2007, 23:21 - İp: 88.***.**0.194
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili gaijin belli bir yükseklikteki çıtadan atlamayı başarabilen sporcular da zamanla çıtayı düşürür.Ama ben ustalardan pazarbey hariç hiç kimseye yorum yapmayacağım.Hele hele tırpanı elime alıp azrail hiç kesilmeyeceğim..Bunu sana havale ediyorum

Sevgili Nazım Baba bak sana noel moel diyor..Ddedktif ya kendileri..Üstelik firması da var..Ekleşmemek lazım ona

Tarih: 6 Nisan 2007, 23:26 - İp: 88.***.**2.176
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ilk cumleden kaptım ben mesajı

Tarih: 6 Nisan 2007, 23:35 - İp: 88.***.**0.194
fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

Tarih: 6 Nisan 2007, 23:44 - İp: 88.***.**0.45