flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

Kurtlar Vadisi Terör

Dün akşama Yayınlanması gerken kurtlarvadis terör disinin sansürlenerek yayından kadırıldığını öğrendim.

Geçmişte yaşanan sansür lerin türkiye'ye bir fayda gerimediğini yaslaknana ne olursa olsun popüleritesinin artığını gördük.

Benim şahsi düşüncem dizini yasklanmamasıdır. Eğer bu dizi yasaklanıyorsa şuanda yayında olan 100 küsürdizinin en az 25 i yasaklanması gerek.

Selam ve sevgilerimle.

(Vadideki Kurtların bazısı diziyi istmerdiyor millet tabi vadi dizideki değil gerçek vadi)

#flassv' tarafından 16.02.2007 11:34:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Şubat 2007, 11:28 - İp: 81.***.**6.136
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

o diziden nefret ediyorum flassv. o nedenle izlemiyorum da.
fakat size katılıyorum. kesinlikle yasaklanmamalıydı. yayın saati gece geç saatlere alınır sakıncalıysa, ya da diziden önce uyarı mesajı geçilir.bu yeterlidir.
insanlar özgür birer bireyse neyi izleyip izlemeyeceklerini onlara bırakmak lazım.birileri neyi izleyip neyi izlemeyeceğimize bizim yerimize karar vermemeli....

Tarih: 16 Şubat 2007, 11:37 - İp: 88.***.**2.145
ayg
ayg (üye)
İstanbul / Meraklı

KİMDEN NE YASAKLANIYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM...

ÇEVREMDE, BU DİZİYE KARŞI OLANLARIN ÇOĞU, BİR KEZ BİLE SEYRETMEDEN, KENDİ İZLENİMLERİ SONUCUNDA BİR FİKİR EDİNMEDEN, BAŞKALARININ SÖYLEDİKLERİNE GÖRE DİZİYE DAİR KARAR VEREN KİŞİLER. TELEFON AÇTIĞI VE KAMU OYUNU OLUŞTURDUĞUNU İDDİA EDİLEN KESİMİN DURUMUNUN DA ÇOK FARKLI OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM...

HER GÜN IRAK' TA YAŞANANLARIN ANA HABER BÜLTENLERİNDE YAYINLANMASI YASAĞI NE ZAMAN GÜNDEME GELECEK, MERAK EDİYORUM...

#AYG' tarafından 16.02.2007 11:57:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Şubat 2007, 11:43 - İp: 88.***.**6.46
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

diziyi izleyip izlememk kesinlikle elimizdesevgili buffalo bahsettiği gibi atarsın saat 12 den sonraya çocuklar yatmış gençler uyumuş olur. Ama yasklarsan 3 günsonra avrupadna bir kanl üzerinden yına başlar bu defa kontrolde edmessin rtük de devredışı kalır. Günümüz iletişim teknolojisi ile birşeyin engellenmesi okadarda kolay değil. Yasklamak yerine kontrol atında tutmak lazım.

Öteyandna Şuanda Yayınlana bir diziyi seyren arkadaşımın 5 yaşında kız bana bir soru sordu cevap veremedim.

"ahmet amca yengemle ilk gece için kaç dolar verdin"

Tarih: 16 Şubat 2007, 11:48 - İp: 81.***.**6.136
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

iyi olmus iyi berbat bi diziydi zaten..ne o her dakıkasında silah siddet..

Tarih: 16 Şubat 2007, 12:21 - İp: 88.***.**9.156
fokss
fokss (üye)
Muğla / Firma

iyiki yayından kaldırılmış. soner yalçının konsept danışmanlığını yaptığı bu dizi yazdığı kitaplarla ( reis, bay pipo )çelişiyo. Okuyanlar bilir.Ben bu şahsın Ülkemizin huzurunu bozmaya çalışan biri olarak görüyorum. Bunun için bu kadar şiddet içeren ( yavrukurt olması gereken gençler bu dizi sayesinde aç kurt olmuşlardır ) dizinin kaldırılması için geç bile kalınmıştır netekim...

Tarih: 16 Şubat 2007, 13:17 - İp: 88.***.**4.175
cemak
cemak (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Türkiye Cumhuriyeti üzerinde, bu gün, oynanan oyunlar cumhuriyet tarihimizin en tehditkar oyunlarıdır.Yazılı ve Görsel medyada buna çanak tutmaktadır.Hepimizin duyarlı olduğu konular minimize edilip kutuplara ayrılmakta sen-ben tartışmalarına çanak tutulmaktadır. Daha ilkokula başladığımızda üzerine her gün and içtiğimiz o ülkümüzü hatırlamayan yoktur.Eğitim kurumlarımız ,istina da olsa, hala belirli tartışmaların içinde, apolitik olmuş gençlik popülerist tartışmalarla vakit kaybetmekte ve dünyanın tam ortasında yaşadığı ülkesinin sorunlarına uzak bırakılmış yada duyarsız kalması sağlanmıştır.Oysa ki Büyük Önder gençliğe bıraktığı öğütlerinde bu günlere hitap etmiyor mu? okumayan üretmeyen çeşitli nedenlerle kutuplaşma yaratılan bir neslin bu tv dizisini seyrederek, içlerinde yaşattıkları duyguları dışa vurması hatta hayal dünyaları ile gerçek yaşamları arasında gel gitler yaşaması ve bunu da bahse konu tv dizisinin tetiklemesi doğal değil mi? ilk bölümde ki görüntülerin çoğu gerçek değil mi? neden bunları bir kurgu içinde görünce tepki doğuyor? Şehit cenazelerinde Ağlayan eşlerin annelerin babaların kardeşlerin ve çocukların gözyaşlarını hafızalarının en derin yerlerine hapsediyorbir dizi film bu gençlik de sadece tetiklediğinde isyan ediyor. Neyi unutmak istiyor yada görmek istemiyor? Bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesi; bu topraklar üzerinde yaşayan insanların benimseyebileceği bir felsefe değildir. Kendine güvenen, ilim ve fen de ileri, sanatkar , üretken ve çalışan bir toplum bizim milli davamız değil de nedir? Tv dizisinde ki kahramanlar( dizi içinde) başarılı olunca o sorun bitecek mi gerçektende bitecek mi? Cumhuriyet tarihimizin en tehtitkar günlerini yaşadığımız bu günler de hafızamızda olması gereken Atamızın gösterdiği yoldur. Bundan da korkanlar ,unutanlar ve utananlar varsa ümitlerini tv dizisini seyrederken aramasınlar.Arayacakları yer kendileridir.ümidi kalmamış umutları tükenmişse bitmiş demektir.Televolelerde ki hayatları umut ederek yıpratılmış ve dünya gerçeklerinden soyutlanmış dostlarım bir tv dizisiyle ilgilenmez zaten zamanları yoktur.Asıl önemlisi milliyetçilik duygusundan başka elinde hiç bir şeyi olmayan çalışamayan,okumayan,üretmeyen sanki sanal olarak var olan dostlarımdır.onların ümitleride bir diziye kaldıysa...

Ey Türk istikbalinin evladı! bu ahval şerait içinde dahi vazifen;Türk İstiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır.
Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
Ne Mutlu Türküm Diyene.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK.

Tarih: 16 Şubat 2007, 15:37 - İp: 85.***.**1.172
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cuval olayının intikamını layıkıyla alan,mafyayı bitirmek için mafya olan,bolum bası 20 adam oldurup 3 kafa kesen,bu ulkede polisin boslugunu dolduran,istanbulu turkiyeyi ele geciren guc odaklarını yokeden,dunyanın baronuna kafa tutan,sharon stoneu open milli gururumuz polatımız alemdarımız şimdide askerin yıllardır cozemedigi teroru uc bes adamıyla kendi usuluyle cozmek istiyor nesi var bunun????

adam mafya diye,adam katil diye,kafaya sıkmayı,bogaz kesmeyi kan akıtmayı seviyor diye memleketini sevemezmi?? terore kafa tutamazmı???
bolum bası mılyon dolar alıp vergi listesine girmiyor olabilir,reinada lailada eglencelere yine dizideki fedaileriyle dizi setinden cıkmıs haliyle racon keserek giriyor cıkıyorsa,dizisine karsı cıkan yazarı televızyoncuyu,envai cesit insanı tehdit etmeyi hatta dizisi uzerinden mesaj yollamayı kendine dert etmiyorsa varsın okadarıda helal olsun yahu..yahu adam kendisi inanmıs dızıdeki rolunun gercek olduguna,seyirci inanmıs cokmu????????????

asker cozemedi mafya cozer bu işi..gerekirse kafaya sıkar,bogaz keser cuvalın ıntıkamını nasıl aldıysa terorun intikamınıda oyle alır...

o sırada guneydoguda yine insanlarımız olur,sehitlerimizin cenazesi memleketlerine gelir,kan gozyası kargasa devam eder belki ama,polat cozdu onu dizide...nede olsa dizilerde yasayan,dizilere inanan tek toplum degilmiyiz..gercek hayattan kime ne...

bugun mail kutuma gelen mailden hatırladıgım kadarıyla...

444lü bir numarayı arayın damarınızda bir damla turk kanı varsa kurtlar vadısının tekrar yayınlanmasını isteyin..meydanı pkk ya bırakmayalım vs vs..bukadar salak insanlar oldugu surece,sorunların cozumunu dizide masalda filmde arayan insanlar oldugu surece bı bok olmaz olmayacak...444 1 178miş numara..arayında ulkemizi kurtaralım..pkk ya meydanı dar edelim..

#gaijin' tarafından 16.02.2007 16:15:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Şubat 2007, 16:11 - İp: 193.***.**3.145
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

GAİJİN SEN Kİ OKUMUS INSANSIN BUNA ALET OLUYORSUN YA NE DİYİM SANA..BU KADAR CAHILLIK OLAMAZ YAA İNANAMIYORUM..

Tarih: 16 Şubat 2007, 17:27 - İp: 88.***.**9.156
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Olay şu veya bu değil....

Herhangi bir dizinin birilerinin işine gelmediği için yayınlanması yasaklanıyor.

Demek ki birilerinin beğendiği diziyi beğenmek yada birinin beğenmediği diziyi beğenmemek durumundayız...

RTÜK'e 13-14 bin telefon gelmiş dizi kaldırılsın diye...

Komediye bakın.....

Türkiye'de sadece bu 14 bin insan mı yaşıyor???

Demek ki birileri istediği an bir diziyi kaldırabilir oynattırmaz, bu mu olay?

Şimdi Kurtlar Vadisi olmamalı konu ...

Olayı hep ters tarafından alıyorsunuz...

Asıl olay daha vahim...Birileri bizim yaşama şeklimize keyfimize veya beğenilerimize müdahale edebileceğini gösteriyor...Başarıyorda...

Neymiş efendim...Gençlerin çocukların ruhsal yapısını bozuyormuş muş muş...

Bir çok kanalda boy gösteren magazin programlarında al takke ver külah durumları,sosyetenin yaşam tarzı,şarkıcı ve mankenlerin aşk hayatları,sevgilileri,diskolar, eğlence yerleri,yüksek kültür(!) yozlaşmasının binbir türlüsü çocukların ve gençlerin ruh yapısını bozmuyor da bu dizi mi bozuyormuş...

Tamam o zaman magazin programları da kaldırılsın yayından...

Cevap hazır...Efendim elinde kumanda var açmazsan izlemezsin,çok basit bir çözüm...

Yok yaa ciddi mi???

Öyleyse yasaklanan dizi için yine aynı basit çözüm neden uygulanmıyor...

Farketmiyor....

Yıllardır seçilmişleri seçmeye zaten alıştık..

Dizilerden de bizim için en iyisini seçip bizi düşünenler var sağolsunlar...

Varsın bu da böyle olsun....

Sıra neye gelecek merak ediyorum

Uyusunda büyüsün ninni......

Tarih: 16 Şubat 2007, 18:55 - İp: 88.***.**0.247
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Yasaklandığı iyi olmuş. Gerçi izlerdim. 1. bölümü itina ile kaçırdım ama farketmez..
Bence TRT 1 kalsın gerisi kapatılsın.
onda da sadece necefli maşrapa yayınlansın.
akşam bi kamyon işim var oof bu kadar fotoğraf dekupe falan.. zor işler
TV bozar bizi gelin sadece radyo dinleyelim. aynı zamanda işleride hallederiz.
aha render bitti valla hadi bana eyvallah..

Tarih: 16 Şubat 2007, 19:00 - İp: 81.***.**8.98