flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

Kurtlar Vadisi Terör

Dün akşama Yayınlanması gerken kurtlarvadis terör disinin sansürlenerek yayından kadırıldığını öğrendim.

Geçmişte yaşanan sansür lerin türkiye'ye bir fayda gerimediğini yaslaknana ne olursa olsun popüleritesinin artığını gördük.

Benim şahsi düşüncem dizini yasklanmamasıdır. Eğer bu dizi yasaklanıyorsa şuanda yayında olan 100 küsürdizinin en az 25 i yasaklanması gerek.

Selam ve sevgilerimle.

(Vadideki Kurtların bazısı diziyi istmerdiyor millet tabi vadi dizideki değil gerçek vadi)

#flassv' tarafından 16.02.2007 11:34:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Şubat 2007, 11:28 - İp: 81.***.**6.136
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

BUDUR İŞTE PKK SİTELERİNDE YAYINDAN KALDIRTTIK denmesi bu şu anlama gelir yaptırım gücümüz var demektir ben sitelerine girmedim asla girmemde tatarbeyin açıklamasını okudum nerelere çekildigini siz hesaplayın kaldırılmasını isteyen ve alet olan arkadaşlara duyurulur

Tarih: 17 Şubat 2007, 02:31 - İp: 88.***.**8.238
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Selam flassv
Güzel bir konu acmissin tebrikler
Fotograftaki sony camerayi görünce Tv icinde dönen tezgahlari oyunlari sen benden daha iyi biliyorsun sanirim
diziyi RTUK kapatsa bile bir sekilde yine yayina girer ve girecektirde ben Almanyadamünihte kaliyorum ve TGRTEU ya 26 bölümlük bir program yaptik ekip olarak Bir Baska Avrupa adi altinda 26 hafta bangir bangir buradaki türk genclerinin düstügü tuzaklari uyusturucu batakligini diskoteklerdeki rezaleti bir sekilde görüntüledik ve yayina verdik Su an burasi icler acisi 1835 tane 18-35 yas arasi gencimiz bu uyusturu yüzünden yasamina vede etmis resmi kayitlara göre ve burada bir tük yeri var bagimlilar icin ve bizi arayipta yardim isteyen binlerce insan ve biz programa sponsor olarak kime gittiysek bu programin masraflari icin hava aldik bir bardakta soguk su ama firmalar sunu dedi bana konuyu onun icin uzattim kusura bakmayin
ya kardesim sen beni magazin bölümüne koy kim kimi aldatiyor kimin eli kimin cebinde bu manken sunula kiristirmis su oyuncu su cay bahcesinde su yönetmenle yakalanmis gibi abuk subuk sadece yayin saatlerini doldurmak gayesi ile yapilan bu programlara adamlar hemen sponsor olmaya hazir yada diskotek sahipleri baba sen beni su benim istedigimprograma koy para sorun degil gibi ibareli sözler
sunu demek istiyorum tek dizilermi insanlarimizi yozlastiriyor yada abuk subuk magazin programlarimi yada sabahlari cikan kaynanam beni aldatiyormu banu alkan niye salak kocasinla evlenemedi kocasi banuyu boynuzluyormu acaba bunlarmi cok iyi ?????????????????????????????????

Tarih: 17 Şubat 2007, 03:01 - İp: 85.***.**2.193
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

bir sey söylemeyi daha unuttum yazamadan gecemeyecegim diziyi TGRTEU alsin nasilsa Almanya kanunlarina göre yayin haklarina sahip rütükü rütüsler burda ama onuda sanmam onuda coniler satin aldi 18 subattan sonra adi fox olacak bush yanlisi oldugu söylenen bir patronu oludugu söyleniyor

Tarih: 17 Şubat 2007, 03:08 - İp: 85.***.**2.193
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

oncelikle dizinin yayından kaldırılmasına karsıyım..ilk yazımda yazmayı unuttugum bir ayrıntı oldugu için yanlıs anlayan olabilir..
birkac kişi evet kaldırılmasını istiyor ama soyle birşey varki,rekorlar kıran bir dizi olduguna gore bircoguda istemiyor..ozaman kaldırılması demokratık olarak zaten yanlış..nufusun yuzde 60 ının mecliste temsil edilmedigi bir ulke bile olsak bu konuda bıraz demokrası arayısı olmalıydı diyede dusunuyorum...cok cok daha kotu kanlı dusunceler var televizyonlarda,cok daha ahlaksız seviyesiz seyler var..

ancak kimse aksini iddia etmesin bu dizi mafyayı oven ve zaten bu bir mafya dizisidir baslıgıyla yayınlanan bir dizidir..şimdi terorude mafya cozecek mantıgıyla dayatılan,ve diziye karsı cıkanı vatan haini ilan eden,ama bariz tek amacı bolum bası mılyon doları cep etmek olan adamlardan bahsediyoruz..milliyetcilik sosunu katıp mafyayı guzel gostermek milliyetciliğe enbuyuk saygısızlık degilde nedir??? milliyetcileri katil gostermeye calısıyorlar diye yakınanlar buna neden ses cıkarmıyor???ne oldu cuvalın intikamını alınca filmde?? cuvalcı komutan ırakın basında şimdi..ne olacak teroristlerin basındakinin kafasını kesince?? artık sehit cenazesi gelmeyecekmi,kan gozyası akmayacakmı???
bu diziyi savunmak baska sey,bu dizinin için yayından kaldırılmamasını ıstemek,sansure karsı olmak baska sey..ben derimki dizi kaldırılmasın ama cocuklara yada bunun sadece bir dizi bir senaryo oldugunu anlayamayacak salaklara izletilmesin...

şimdi 10000 kişi cıksa magazin programları kaldırılsın dese kaldırılacakmı??? hayır..bız yıne onun bunun poposunu,baskasının ex askını anlatan ve bunu memleket meselesi yapan sacmalıkları izliycez...e hani cocukların gelişimi???

Tarih: 17 Şubat 2007, 03:18 - İp: 88.***.**2.198
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

halka bazı yalanları bazı duyulmayan olayları ince bir şekilde anlatmaya calışan bir dizi nesi kötü bazı olayları halkın bilmesimi.yazık.kurtlar vadisi terör de asıl konu pkkk ile olan gercek müçadele anlatılıyor.binlerce sehit verdik onların kemikleri sızlıyor sayenizde.binlerce sehitin kac tanesinden haberiniz oldu.sorarım 33 askerimizi hunharca kurşuna tutular haberler 3 sehit haberi verdi diger 30 tanesi sehit degilmi simdi.her neyse en yakın arkadaşımı şırnakta sehit verdik biz.ne oldu degmezmiş ama.biz gencecik evlatlarımızı yarınlarımızı sehit verelim onların elebaşısına paşalar gibi bakalım.ben böyle demokrasiyede....
demiş liebster

duyulmamış olayları soylemek kotu degil,o ozelliği (ki komplo teorisi boyutlarına vardıgıda olmustur) gercekten iyidir..enazından bak boylede olabilir dedirtmesi acısından...ancak mafyayı ozendirme,işini silahla cozme,kafa kesme vs..şeyler dizinin konseptinde olmasada bu dizi bu mesajları verebilirdi..katil bunlar yahu katil...
şimdi pkkyı dizide cokertecekmi bunlar??gercek hayatta ne olacak??olen bir karakter için namaz kılan gazeteye ilan veren insanların oldugunu dusunursek,askerin cozemedigini bir grup mafya tetikçisinin cozegeci izlenimine kapılmayacaklarını nereden kestirebiliriz???

bu dizi gelişmiş bir toplumda cekilse ve yayınlansa hiçbirşekilde boyle tartısmalar bile olmazdı..ama burası malesef gercek hayatla dizileri filmleri ayırt edemeyenler ulkesi..burada dizide gordugunu gercek sananlar,istanbulda bir polat alemdarın kendisini koruduguna inananlar var...bukadar salak olunurmu yahu???burası gelişmiş bir ulke olsa ozaman diziyede karsı olmazdım ben..sophranos diye bir dizi var mesela onlarca odullu bir mafya dizisi..ama encok izlenen ve hiçbir tartısma yaratmayan bir dizi..peki neden bukadar dusunulmuyor konusulmuyor..cunku izleyenin seviyesi ve idrak kabiliyeti var..kurtlar vadısı gibi bir dizi turkiyeye zararlıdır,cunku insanlar her bolumun basına bu kafadan uydurulmuş bir hikayedir yazsanızda polatı,laz ziyayı bilmem kimle denk tutar,kesin bu budur diye yaklasırlar,daha dun mafya dedikleri adama bugun polatım canım benım derler...
burada milliyetcilik diye yutturup mafyayı yuceltmekten baska birşey yapılmıyor..daha ilk bolumunde eski uyusturucu kacakcısı "halo" yanında degilmiydi polatın??onuda babacan bir tip yapıp eklediler yanına..alın size hikaye..ilk seride polis yoktu neredeyse memlekette bundada asker olmaz..ilk seride polisi sanki memlekette hiç yokmuş gibi,sanki polis hiç işe yaramaz,iş yapmaz gibi gosterdiler, bu ulkenin mafyanın elinde oldugunu gostermek için..şimdi daha kotusu askeri yetersiz gosterme gibi bir hata işleyebilirki bukadar seyi dusunen adamlar onu yapmazlar sanırım...ama dizinin gercek olduguna inanan insan sanki asker yetersizmişte bu iş ancak bu yolla cozulurmus izlenimine kapılırsa ya ozaman ne olacak???

bu dizi baslı basına zarardır,cunku sen akıllısın ben akıllıyım bunun dizi oldugunu anlayacak kadar ama gazetelerden haberlerdende gordukki herkes aynı zeka pırıltısını gostermiyor malesef...

dizinin yayından kalkması apayrı bir konu ki ben sansure girdigini dusundugum için karsıyım..enazından rtukun boyle bir gorevi olmadıgı halde buna karısması yanlıstır..

#gaijin' tarafından 17.02.2007 03:50:04 tarihinde düzenlendi.

#gaijin' tarafından 17.02.2007 04:19:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Şubat 2007, 03:49 - İp: 88.***.**2.198
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

şunuda yazayım bu diziye karsı olmayı pkk yandası olmakla bir tutan,ulkenin birligini,dirliğini,bekasını bu diziye baglamak gibi bir düşüncesi olan kişi zaten ve malesef diziyi izledim bende kafa kestim diyen yada cakıra cenaze namazı kılanlar kadar bu dizinin gercekligine inanıyor demektir..yazık...

sanıyoruzki bir seyin karsısında olmak digerinin yanında olmak demek..bu siyah beyaz dunyalarında zaten daha baska dusunmeleri beklenemez...

neden bu kadar rahatsız olunuyorki bu diziden yoksa birşeylerin iç yüzü ortaya çıkar sempati duydugumuz örgütün ne halt oldugu anlaşılır diyemi korkulur anlamadım

evet bu dizide mafyanın ovulmesi,askerin işinin mafyaya havale edilmesi beni rahatsız ediyor... ve kucuk dunyanda sen sanıyorsunki bu beni pkk sempatızanı yapıyor...elmayla armutu karıstırma yanlısına sık sık dusenler nedense diziyi eleştiriyorsunuzda neden pkkyı eleştirmiyorsunuz diye bir garabet atıyor ortaya..bu ulkede yasayıpta pkknın binlerce askerimizi sivilimizi sehit eden,insanlarımızı memleketlerinden evlerinden eden,anaları cocukları eşleri gozuyaslı koyan,aslında dost gorunen bazı ulkelerden yardım alan şerefsiz kanlı bir orgut olmadıgını bilmeyenmi var???

nedir ozaman bu diziye karsıysan pkk yanlısısın sacmalıgı???

elmayla armudu karıstırmayın..mafyayı övmek baska memleketini sevmek baska..bu ulke için calısmak baska,bu ulkenin insanının duygularından reyting ve dolayısıyla para saglamak baska...diziye karsı olunca pkkya yandasmı olunuyor???kaldıkı bukadar zararına ragmen dizinin kaldırılmasına karsıyım,bu sadece sansürdür..ve hem diziyi eleştirip,hem sansurdur kaldırılmasın demeyi celişki olarak gorenlere soylenebilecek fazla birşey yok...

not:şimdi yine sorarsınız sen ne mutlu turkum diyebiliyormusun?? sempatızan oldugun orgutun elciliginimi yapıyorsun diye..şükür ben kendimden eminim...zekanıza gore konusuyorsunuz nede olsa cok takılmamak lazım...

Tarih: 17 Şubat 2007, 04:10 - İp: 88.***.**2.198
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

iyiki kaldırıldı... komik bir diziydi ve abartılı ..

Tarih: 17 Şubat 2007, 09:33 - İp: 88.***.**1.127
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Gajin yazdıklarında haklı ya da haksız buldugum taraflar var fakat ona değinmeyeceğim, sadece özellikle şu cümlene "halka bazı yalanları bazı duyulmayan olayları ince bir şekilde anlatmaya calışan bir dizi" bir şey söylemek istiyorum..

Bu gün "KÖPRÜ" diye bir dizi var bilmem izledin mi.. İşte o dizi tam senin yukarıdaki belirttiğin cümleyi tüm çıplaklığı ile vurdu kırdıya dökmeden daha GERÇEKÇİ bir şekilde anlatan en iyi dizi diyebilirim.. Bu gün kurtlar vadisi ya da türevleri de böyle olmalı diye düşünüyorum.. İnsanları işlediği konudan ziyade vurdusu kırdısı cezbediyor? Özellikle daha olgunlaşmamış kişiler üzerinde etkili.. Sana yaşadığım bir örneği vereyim

"ÜNİVERSİTE DOLAYISIYLA KÜTAHYADA OKURKEN BİKKAÇ SENE YURTTA KALDIM,BİR GÜN SABAHA DOĞRU BİR AMBÜLANS SESİ DUYDUM,ASLINDA HER HAFTA O SESİ DUYARDIM ZATEN.. MUTLAKA BİRİ BAYILIR BİRİNE Bİ ŞEY OLUR VSVS. SABAH KALKTIGIMDA İSE GERÇEKLERİ DUYDUM...
BİR COCUK BİR KIZA ÇIKMA TEKLİF ETMİŞ O DA DÜŞÜNEYİM DEMİŞ Bİ KAÇ HAFTA FLÖRT ETTİKTEN SONRA KIZ İSTEMİYORUM DEMİŞ,ÇOCUK O GÜNNDEN SONRA İYİCE SAPITMIŞ,HASTA BİR KURTLAR VADİSİ İZLEYİCİYİMİŞ.. ÇOCUGU BEN DE BİR KAÇ KERE GÖRMÜŞTÜM YURTTA,ARKADAŞLARI BUNA DURMADAN ÇAKIR DİYE HİTAP EDİYORLARMIŞ,BU DA GURURLU BİR ŞEKİLDE O SIFATI KENDİNE YAKIŞTIRIYORMUŞŞ, BU AYRILIK OLAYINDAN SONRA KENDİSİNE BİR SİLAH EDİNMİŞ, O GECE SAAT 3TE YURDUN 2.KATINDAN ATLAYARAK KARŞI TARAFTAKİ KIZLAR YURDUNA DALMIŞ,KAPIDAKİ GÜVENLİĞİ DE TEHİT ETMİŞ, TELEFON KABLOLARINI KOPARMIŞ(BUNA DİKKAT!),
SONRA 4.KATA ÇIKMIŞ HERKESİ ÇIKARTMIŞ,ORADA TARTIŞMAYA BAŞLAMIŞLAR,İKİSİ BİRDEN AĞLIYORMUŞ,O ESNADA POLİSLER GELMİŞ İÇERİ GİREMİYORMUŞ ÇÜNKÜ TEHDİT EDİYORMUŞ, İŞİN GARİP TARAFI DA ÇOCUĞA İSMİYLE HİTAP EDİLDİĞİ HALDE SÖYLENENLERİ ANLAMAYIP "ÇAKIR" DİYE HİTAP EDİLDİĞİNDE CEVAP VERMESİ.. BİR SÜRE SONRA BİR SESSİZLİK OLMUŞ.. KIZI DÖVERKEN BAYILTMIŞŞ VE ÖLDÜĞÜNÜ SANARAK COCUK KENDİSİNİ RANZAYA TERS BİR ATLAYIŞ YAPARAK ASMIŞ,BOYNU KIRILARAK ÖLMÜŞ..BUNA DA DİKKAT!

Bir üniversite öğrencisinin bu denli etkilenerek ÇAKIRVARİ bir tarzla hareket etmesi insanların tepkisini çekiyor.. Gerçekleri yansıtmaktan öteye sonuçlar yaşattıgı için istenmiyor.ki bir üniversite öğrencisini bile bu seviyede etkilemiş,ölümünü bile böyle düşünmüş... İnanmıyorum ki şurada herkes kendini assa bir tanesi çıkıp da kendini tersten atarak 2 metre bile olmayan bir ranzada öylece asma fikrine sahip olsun...

o olayla ilgili gazete küpürünü kesmiştim fotosunu çeker koyarım buraya....

Şahsımca,kurtlar vadisi hiçkimseye zarar vermediği sürece gayet güzel ve anlamlı bir dizi.. Ne kadar gerçekleri yansıtsa da bazı gerçeklerin önüne geçemiyor bu ve benzeri olaylardan dolayı...

Tarih: 17 Şubat 2007, 11:00 - İp: 88.***.**8.87
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

neden itiraz ediyorum

1 ilk bölüm yayına girmeden bu engelleme yapılmalıydı.

2 bölücü ögüt yandaşlarının sitelrinde "kadırttık" ibaresinin yeralması düşündürücü. Türkiyetde kimimn ne izleyeceğine halkmı yoksa birileimi karar veriyor.

3 Geçmişte dizideki vahşi sahneler varıd ama yapımcı firma yenidizide bu konuya çokdaha fazla dikkat ettiklerini açıkladı.

4 Birçok arkadşımız mafyamı bu örgütü birecek diyor.
Geçmişte bu devlet mafyayı birçok işte kullndı. Bunun kanıtları deflarca ortda. Öteyandna dizideki karekterleden polat devletin yetiştirdiği bir karekter abdülhey devletin yetiştirdiği karekter.

5 Başımıza ne geliyorsa vurdum duymazlıktan geliyor. Aman gösterilmesin ne olucak eğer toplumun çoğunluğu vurdum duymaz olursa Bunu kaldırmayan kişiler kendilerine görev adledip kanunların üzerine çıkmaya kalkıyor.

eğri oturp doğru konuşalım ben basın sektörüne 16 yıl hizmet verdim bu güne kadar afyonkarahisar ilmerkezinde 20 den fazla çatışmada şehit düşen mehmetciği toprağa verdim. bir okdarda o bölgede görevesnasında trafik kazsı vb şekilde mehmetciği toprağa verdim . Bunları ben çok uzaklarda hissediyorum ya güneydoğuda hergün korku içinde yaşayan halkneyapıyor. Güneydoğuyu kurtarılmış bölge haline getirp sonrada bölmek isteyenlerin oyunları devam ediyor.

Birçoğumuz bu konu ile ilgili basılı materyallerin hiçbirini okumuyoruz okuma özüllü olduğumuz için. Bari izlenmesine karışmayın.

(Afyonkarahisarda gurumuz iha iltemsilcisi atagündüz kurşun ve aa büro müdürü Sait karaduman kuzey ırak afganistan ve en son olarka kdüzte toplamda 9 ay kadar görev yaptılar ve kurtlar vadis iırak filmini beraber seyrettik)

Biz olayı film olarka izledik onlar yaşadıklarını anlattılar ıraktayaşnan ların küçük bir kısmını gördüğümüzü söylediler)

şimdilik bukadar öğleden sonrada reklam pastası hakkında yazcağım .

Tarih: 17 Şubat 2007, 11:56 - İp: 81.***.**6.136
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Dogan grubu ve bazi terorist yandaslarinin cabalari sonuc verdi. KV'den once kaldirilmasi gerekn kac tane dizi var kimbilir? oncelikle cocuklari hepsinden cok etkileyen perili dizileri kaldirmak gerek, gercekleri aciklayanlari degil...

Tarih: 17 Şubat 2007, 13:10 - İp: 81.***.**7.8