ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Kimin Parası?

Bugün size medyada yer almayan bir olaydan bahsedeceğim.

Yandaş medyada yer almaz. Holding medyası da korkudan yazamaz...

Aynı şeyi iktidar yerine, CHP veya MHP yapsa aynı şekilde eleştiririm, karşı çıkarım.

Olay şu ;
Geçenlerde Kırgızistan Cumhurbaşkanı Türkiye’ye gelir ve Başbakan ile görüşür. Görüşme esnasında sayın Başbakandan para ister. Sayın başbakan da Kırgızistan’dan olan 50 milyon dolar alacağımızı bir kalemde siler... (Haber Sözcü yazarı Mehmet Türker’den alınmıştır...)

Şimdi düşünelim;

Milletin parası, yani benim sizlerin parası olan bu parayı ne hakla ve hangi yetkiyle siler?

500 milyar dolar dış ve iç borç altında inleyen, her doğan bebeğin 9.000 TL borçlu doğduğu bu ülke başbakanının böyle bir şey yapma hakkı varmıdır.

Unutmayalım ki, bu ülkede anne kucağında açlıktan ölen Kübra bebekler var.

Oğlunun dersane parasını ödeyemediği için hapse giren anneler, annesi hapse girdiği için intihar eden 18 yaşında oğullar var...

İşten eve geldiğinde eşine “bugün ne pişirdin” diye sorduğunda “bir şey yok ki pişireyim” cevabı karşısında yan odaya geçip hayatına son veren işsiz, emekçi kardeşlerimiz var...

50 milyon dolar, 76 milyon TL yapar. (eski parayla 76 trilyon törkiş lira)
Bu parayla memlekette kaç tane köy yolu, kaç tane sağlık ocağı, kaç tane hastane yapılır.

Örnekler daha fazla uzatmak istemiyorum.

Bugün bir mayıs. Tüm emekçi ve işçi kardeşlerime selam olsun diyorum...

Tarih: 1 Mayıs 2011, 12:34 - İp: 217.***.**5.201
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

dolikosefal

Tarih: 1 Mayıs 2011, 21:09 - İp: 88.***.**3.3
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi bence Türkiye ermenistanı ilhak ederek azerbeycanla birleşip doğrudan hazar denizine kara bağlantısı kurmalıdır.
keza ötesi zati Kazakistan Türkmenistan ta çin settine kadar.
ermenistan Türkiye ile orta asya Türk yurdu arasına batılıların soktuğu bir hançerdir.

Ermenistanı ilhak edemez isek ermenistanla toprak takası yapmalıyız. Hakkari yi verip ermenistanı alalım. Ermenilerin taşınma masraflarınıda karşılayalım. ( tuzcuoğlu nakliyat vs gibi sikortalı ev taşıyan firmalar var )

hatta yanında puro mosyon olarak şırnak vs yi de versek olur.
( takas kampanyası = eski memleketini getir yeni iki tane memleket virelim size )

Tarih: 1 Mayıs 2011, 21:16 - İp: 85.***.**1.94
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Zikrettiğiniz sözcüğü görünce size ''Dervişin fikri ne ise zikride odur'' sözünü hatırlatmak istedim

Tarih: 1 Mayıs 2011, 21:17 - İp: 78.***.**7.59
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

göksungökhan,
207 milyon doları veren ülke Almanya.
Almanya verir. Bizi Almanya ile nasıl karşılaştırırsın anlamıyorum. Almanya AB de ekonomisi en büyük olan lokomotif ülkedir.
GSMH sı Türkiyeyi bir kaç defa katlar...

"Yapılan hibelerin çok geri kalmış Uganda, vb. gibi Afrika ülkelerine yapıldığını gösteriyor. Kirigizistan cok mu ileri bir ulke???? " demişsin.
Peki biz çok mu ileriyiz?, çok mu refah içindeyiz de bu kadar büyük parayı Kırgızlara hibe ediyoruz.???

Tarih: 1 Mayıs 2011, 21:48 - İp: 217.***.**5.201
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

Kiyaslama?

Ben bedava verilen hibeler oldugunu yazdim, kiyaslama yapmadim. Gene okudugunu farkli yonlere cekmissin sen Ercan emmi.

Sandikta gereken cevabi verirsin emmi.
Haydin kal saglicakla.

Makarnalar spagetti mi emmiler?

Tarih: 1 Mayıs 2011, 22:03 - İp: 41.***.**0.34
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Bana kıyaslama yapma demişsin ama sen bal gibi kıyaslama yapmışsın göksungökhan...
Sen yurt dışında yaşadığın için Türkiye'yi de sizin oralar gibi zannediyorsun.

Doğru söylemişsin.
Önümüzde sandık var. Sandık her şeyi belirleyecek...

Tarih: 1 Mayıs 2011, 22:18 - İp: 217.***.**5.201
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

Ercan bey,
Bana yazdiklarimda bir kiyaslama gostersene Allah askina...

Tarih: 1 Mayıs 2011, 22:30 - İp: 41.***.**0.34
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

Bana kıyaslama yapma demişsin.

Bunu ima ettigimi nasil cikardin bunuda yaz Allah askina.

Tarih: 1 Mayıs 2011, 22:35 - İp: 41.***.**0.34
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Neyse baktım dememişsin. Haklısın göksungökhan...
Ama bana almanya örneğini verirsen benim kıyaslama yapmam da normal değil mi? Örnek vermekle sen de yapmış olmuyor musun?

#ercan43' tarafından 01.05.2011 22:40:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mayıs 2011, 22:38 - İp: 217.***.**5.201
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

Ercan agabey,

Konunun ozu can SIKAN cinsten evet. Benim bahsettigim bedava hibelerin oldugunu soylemem. Kiyaslama yapmaniz gayet normal.

Kimin parasi derseniz evet hepinizin parasi ile verilen bir hibedir bu (ben ulkede vergi odemedigim icin hepinizin dedim). Kizmakta hakkiniz var fakat Kirgizistan'in dogal kaynaklari gozardi edilecek sekilde degil.
Edit: Ben ornegi bedava hibe verildigini anlatmak icin verdim. Bu kiyaslamadir derseniz Eyvallah.
Ayni haberi siz okursunuz benim parami nasil verir kardesim dersiniz. Hakkiniz var. Ben okurum bende bu iste bir is var der, bolgede dogalgaz kaynaklari oldugunu dusunup arastirma yaparim. Arastirma sonucunda Kirgizistan'in dogal kaynaklar acisindan aslinda zengin bir ulke oldugunu gorunce Remi arkadasimizin dedigi gibi kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diye dusunurum.
Inanin altinda vardir birseyler, bosuna verilen bir hibe degildir diye dusunuyorum.

Allah'a sukur guzel vatanimi yasadigim yer gibi dusunmem, dusunmekte istemem. Insallah hayirlisi olur ulke icin.
Saygilarimla.

Ek bilgi: haber dun gozume carpti ilk gordugumde NASIL YANI! dedim.

#goksungokhan' tarafından 01.05.2011 22:53:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mayıs 2011, 22:50 - İp: 41.***.**0.34