dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

Kılıçdaroğlu Kürtlere Özerklik Vaat Etti

Kılıçdaroğlu'nun Avrupa Özerklik Şartı'nın aynen kabul edeceklerini belirtmesi, Kürt sorunu ve özerklik tartışmalarını tekrar gündeme getirdi. Yerel yönetimlerin işleyişiyle ilgili Avrupa'nın temel belgesi olan Avrupa Özerklik Şartı, teknik olarak yerel yönetimlere ya da mahalli yönetimlere siyasal, idari ve finansal olarak bağımsızlık tanıyan güvenceler verilmesini öngörüyor. Ancak bu güvencelerin toprak bütünlüğü ve kanunlar çerçevesinde verilmesi gerekiyor.

Tıkla 1

Tıkla 2

Klıçdaroğlunun devleti suçladığı konuşma metni Tıkla

#lightningman' tarafından 03.06.2011 22:37:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Haziran 2011, 22:29 - İp: 78.***.**5.215
isik17
isik17 (üye)
Hatay / Meraklı

Abiler, arkadaşlar herkes olayı kendi istediği gibi yorumluyor ee kimsede benim yoğurdum ekşi demez tabi. Yok akp kötü yok chp kötü geçmişi çok fazla araştırmadım. Aslında ben kim ne demiş diyede pek dinlemem yapılan icraatlara bakarım. Akp tokiyi çıkardı millete ev yapmaya başladı tabi yine çok ucuz değil ama insanlar bir ev sahibi olmaya başladı , ders kitapları ücretsiz oldu önceden kitap bulamazdık kırtasiyelerde. Başka yaptıkları da sayılabilir ama ben bu 2sini örnek vermek istedim. Kötü yanı tabiki var dinci kimliğini çok öne çıkarıyor. Eşinin kapalı olması filan beni ilgilendirmez sonuçta Başbakan olan Emine Hanım değil Recep Tayip Erdoğandır. Akp'ye oy verenlerin 1/3'ü müslümanlığından 1/3'ü yaptıklarından 1/3'ü de yapacaklarından veya diğer partilere karşı olmak için oy verenlerdir benim görüşüme göre. Her parti iyi ve kötü şeyler yapmıştır fakat halk şimdi akp'yi iyi olarak görüyor ve bu seçimde de akp'nin iktidar olacağını düşünüyorum oyu düşer veya artar bilmem. Chp'ye oy verenlerde Atatürk olduğu için veriyor tamam Atamızın kurduğu partidir bunu kabul ederim ama oy vermek için kriter sadece Atamız olmamalıdır o partinin yapacakları daha önemlidir. Çünkü bu partiyi Atamız kurdu iktidar o olsun dedikten ve iktidar olduktan sonra yapılacak kötü şeyleri (yaparlarsa) Atamızın tekrar iyiye çevirme şansı yoktur. Meclisteki bütün partiler birinin ak dediğine hayır kara diye tezat oluyor. Birlik olup halk için çalışalım demek yok. 2. yazmak istediğim konu ise Recep Tayip Erdoğanın zengin olması olayınadır. Recep Tayip Erdoğan belediye başkanı , milletvekili , başbakan olmuş kişidir. Bu zamana kadar Türkiye ortalamasının üstünde maaş almıştır. Maaş almayı bir yana bırakalım bu statülerinde her şeyi devletten karşılanmıştır (evi,yemeği,arabası filan) yani aldığı maaş nerdeyse hep cebinde kalmıştır. Şimdi bir düşünün bu kadar senedir iyi bir statüde olup ve iyi bir maaşa sahip olsanız sizde zengin olmaz mısınız ? Kemal Kılıçdaroğlu ilk geldiği günlerde halka yakın olmak istiyorum filan diyerek kravat takmıyordu ama 500 tl'lik gömlek giyiyordu halkın ne kadarı 500 tl gömleğe para veriyor acaba ? Buda halka yakın olmak değildir. Bir arada yırtık ayakkabısı haber olmuştu buda kendisini değil bence ülkemizin imajını kötüledi. Dış ülkelerin başkanlarınden birisinin yırtık çorabı objektiflere takılmıştı ve tüm dünyada haber olmuştu. Kemal Kılıçdaroğlunun da yırtık ayakkabısı dünya basınında yer aldıysa bu tüm ülkemizin imajını kötülemiştir. Recep Tayip Erdoğan , Kemal Kılıçdaroğlu , Devlet Bahçeli ve diğer partililer , milletvekilleri hepsi iyi giyinsinler ister 50 tl'lik ister 500 tl'lik yeterki yok halka yakın olmak için yok başka bir şey için böyle kameralar karşısına çıkmaya gerek yok. 3. yazmak istediğim durum ise konuyu açan abimizin anlattığı duruma cevaptır. Ben Kemal Kılıçdaroğlu öyle bir şey demiş mi izlemedim eğer demişse gerçekten kötü ve acemice davranmıştır bana göre. Özerklik verilebilir ama vatana bağlılık varsa ben bunu da doğuda göremiyorum. Aslında insanlarında bir sorun yok (pkk sempatizanlığı yapanlar dışında) ama özerklik verilirse bdp yönetimi eline alacaktır asıl sorun o zaman çıkacaktır. 4 senedir doğudayım burada insanların özerkliği pek düşündüğünü sanmıyorum. İnsanların asıl istediği iş , evine ekmek götürebilmek bu sağlanırsa eğer özerklik ikinci planda kalır.

Belki tam anlamlı yazamamış olabilirim ama düşüncelerimi belirtmek istedim. Saygılar..

#isik17' tarafından 12.06.2011 08:18:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Haziran 2011, 08:13 - İp: 78.***.**8.46
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

he ya.

Tarih: 12 Haziran 2011, 10:34 - İp: 88.***.**1.54
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Yok yok çok eyi anlattın ışık..Bu kadar yorgunluğa rağmen bu kadar uzun yazını da başından sonuna kadar okudum ..Afferim sana.Otur 90...

Tarih: 12 Haziran 2011, 23:57 - İp: 78.***.**8.206
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ne demiş.

Tarih: 13 Haziran 2011, 00:03 - İp: 88.***.**1.54
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Boş ver emmi senin okumana gerek yok..Eyi şeyler demiş..

Tarih: 13 Haziran 2011, 00:30 - İp: 78.***.**8.206
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 13 Haziran 2011, 00:36 - İp: 88.***.**1.54
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi lg ye müşteri buldum gibi donatım haber de

yoksa hanıma verecek idim o zamat 400 liraya yeni nokiayayı nasıl alacak idim ?

demi emmi ?

Tarih: 13 Haziran 2011, 00:48 - İp: 85.***.**0.194
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

mümkün değil emmi. koyalisyon hükmeti zamanı gibi ekonomik darboğazdasın zati. dün yidikleimizi veresiye tevtarına yazdırdın demi emmi.

Tarih: 13 Haziran 2011, 00:52 - İp: 88.***.**1.54
mahmutm.
mahmutm. (üye)
Muğla / Doğa Fotoğrafçısı

isik17 ustam çok iyi yazmışsın normalde bu kadar uzun yazıları okumam ama bu okuttu valla

Tarih: 13 Haziran 2011, 01:20 - İp: 95.***.**5.89
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

özet çıkarıven emmiler.

Tarih: 13 Haziran 2011, 11:21 - İp: 88.***.**1.59