dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

Kılıçdaroğlu Kürtlere Özerklik Vaat Etti

Kılıçdaroğlu'nun Avrupa Özerklik Şartı'nın aynen kabul edeceklerini belirtmesi, Kürt sorunu ve özerklik tartışmalarını tekrar gündeme getirdi. Yerel yönetimlerin işleyişiyle ilgili Avrupa'nın temel belgesi olan Avrupa Özerklik Şartı, teknik olarak yerel yönetimlere ya da mahalli yönetimlere siyasal, idari ve finansal olarak bağımsızlık tanıyan güvenceler verilmesini öngörüyor. Ancak bu güvencelerin toprak bütünlüğü ve kanunlar çerçevesinde verilmesi gerekiyor.

Tıkla 1

Tıkla 2

Klıçdaroğlunun devleti suçladığı konuşma metni Tıkla

#lightningman' tarafından 03.06.2011 22:37:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Haziran 2011, 22:29 - İp: 78.***.**5.215
selcuk.t
selcuk.t (üye)
İstanbul / Amatör

bazıları hala daha kendini 80'lerde falan zannediyor galiba. belli bir kesimin eğitimli, diğerlerinin cahil olduğu dönemler geçeli çok oldu.

tek taraflı düşünme, sadece kendi medyasını takip etme, kendi yazarlarını okumadan falan bahsediyorsunuz, eyvallah. ama bu her kesim için geçerli. akp'liler diğerlerinin fikirlerine kapalı da chp'liler veya tkp'liler açık mı? eğer karşı tarafı okuyorlarsa bunu sadece eleştirecek malzeme bulmak için yapıyorlar.

bir de hiç okumayıp, düşünmeyip hayatı taklitten ibaret olanlar var ki, onlar da her kesimde fazlasıyla mevcut...

belki de asıl sorun kendini aydın zanneden bazılarının bir yandan karşı tarafı cahillikle, biat kültürüyle, bağnazlıkla, çağ dışılıkla, tabuculukla itham edip, diğer yandan yüzsüzce bu davranışların alasını sergilemesi.

not 1: burada hangi tarafta olursa olsun gerçek aydınları muaf tutuyorum. sözüm aydın taklidi yapanlara.

not 2: benim akp hakkındaki pozisyonum şu: yaptıkları bazı şeylere aklım ermiyor, bazılarını yanlış buluyorum, çoğunu da destekliyorum. 2007'deki o rezil bildiriye kadar da siyasetle hiç ilgilenmiyordum.

Tarih: 6 Haziran 2011, 21:54 - İp: 130.***.**3.165
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

yav nolduda faşo ve koministler birbirini savunur oldu.

Tarih: 6 Haziran 2011, 21:56 - İp: 85.***.**3.5
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

yaw emmiler boşlayın şu siyaset işini gari
valla kafam şişti sizin yüzünüzden

zaten bıktım her akşam siyasitçi dinlemekten
12 haziran olsada hayırlısıyla oyumuzu has partiye virsek
ondan gerisi yaz tatili emmiler

Tarih: 6 Haziran 2011, 22:17 - İp: 88.***.**4.127
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

emmi sünnet için ara irkiyon demi. altın pahalı malum.

Tarih: 6 Haziran 2011, 22:18 - İp: 85.***.**3.5
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

ne dimek emmi
lakin benim para biriksede çeyrek altın alabilecek mertebeye erişmez

istersen tahtakalede imitasyon beşi bi yerdeler satılmakta
onlardan alem emmi hem senin hem benim havam olur

Tarih: 6 Haziran 2011, 22:52 - İp: 88.***.**4.127
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar yalan yazmak bana yakışmaz.ben kılıçdaroğlunun tv konuşmasınıda dinledim.ana dilde eğitimi kastediyor.bu ne demek pkk nın isteklerini kabul edeceğiz demek.orda pkk lılarda görüştükleri konuda yerel anlamda tam özerklik.bak aşağıda hanım bunları itiraf ediyor.bu kılıçdaroğlunun lefter fenerbahçenin kalecisi olduğu için feneri tuttum lafına benzemiyor.

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar .Tıkla

Kim vatansever kim hain Tıkla

ben bugüne kadar çok samimi olarak söylüyorum.akp ye kesinlikle oy vermedim. ama bu seçim farklı Atatürk düşmanlarına ve vatan hainlerine haddini bildirmek gerek.bu seçim oyum akp ye.çünkü bdp düşman olarak akp yi ilan chp yi dost ilan etti.bağcılarda pkk lılar gene bir akp bürosuna molotof atmışlar dün gece.orda oturan arkadaş söyledi.

Tarih: 6 Haziran 2011, 22:58 - İp: 78.***.**8.192
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

laytmen emmi boşver kılıştaroğlunu. okyanus emmi altın işine tav olmak üzere.

Tarih: 6 Haziran 2011, 23:01 - İp: 85.***.**3.5
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

chp atatürk düşmanı akp atatürk yanlısı öyle mi? Komik olmayın adama bir tarafıyla gülerler

Tarih: 6 Haziran 2011, 23:03 - İp: 95.***.**6.53
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

pkk lılar itiraf etti izlemedinmi.

Tarih: 6 Haziran 2011, 23:04 - İp: 78.***.**8.192
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

hee

Tarih: 6 Haziran 2011, 23:06 - İp: 85.***.**3.5