anka_61
anka_61 (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

İyi Ki Varsın Kızılay

İnsanlık için barış için Gazze’nin acılı insanlarına Türkiye’den sevgi ve yardım köprüsü kurmak için Türk Kızılay'ı ile Doğan Grubu el ele verdi ve Gazze’ye yardım kampanyası düzenledi.

Kampanya bu akşam Kanal D ve Star TV ortak yayınıyla başlatıldı..

Uğur Dündar ve Beyazıt Öztürk’ün sunuculuğunu yaptığı programın konukları ise, Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, oyuncu Cem Davran, Kanal D ve Star Tv’nin sevilen yüzleri Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Ayça Barlıer ve Erkan Petekkaya oldu..

Bağış yapmak için tüm GSM operatörlerinden 2868’e 5 TL değerinde boş mesaj atabilirsiniz. Ayrıca www.kizilay.org.tr adresinden online olarak bağış yapmak da mümkün. Bu arada ülke genelinde 700’e yakın Kızılay şubesi de makbuz karşılığında ve "Filistin’e şartlı bağış" ibaresiyle yardım yapmanız mümkün..

#anka_61' tarafından 09.02.2009 23:21:35 tarihinde düzenlendi.

#anka_61' tarafından 09.02.2009 23:23:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ocak 2009, 04:07 - İp: 212.***.**0.28
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Amin pazarbey.. Amin..

Tarih: 15 Ocak 2009, 00:35 - İp: 78.***.**5.127
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Lazut hocam, sen de yazmışsın işte. Orada Hz. İsanın ölmediği değil, öldürülmediği anlatılıyor. Maide 116-117 ede açıkça öldüğü belirtiliyor.

Tarih: 15 Ocak 2009, 00:38 - İp: 78.***.**5.127
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bak Yaşar Nuri amca da tercümesinde ne diyor

"156 Küfürleri sebebiyle, Meryem aleyhinde büyük bir yalan söylemeleri yüzünden.
157 "Biz, Allah'ın resulü Meryem oğlu İsa Mesih'i öldürdük" demeleri yüzünden. Oysaki onu öldürmediler, onu asmadılar da; sadece o onlara benzer gösterildi. Onun hakkında tartışmaya girenler, onunla ilgili olarak tam bir kuşku içindedirler. Onların, ona ilişkin bir bilgileri yoktur; sadece sanıya uymaktalar. Onu kesinlikle öldürmediler.
158 Tam aksine, Allah onu kendisine yükseltti. Allah Azîz'dir, Hakîm'dir."

Sevgili Mustafa kelime oyunları ile bir yere varılamaz..

Kuranı Kerimde Hz.İsa A.S. ölmediğ öldürülmediği apaçık yazıyro.:Hatta katımıza yükseltilmiştir diyor..Eğer katımızdan kastın ne olduğunu merak ediyorsan Peygamber Efendimizin miraca yükselişini araştır..

Tarih: 15 Ocak 2009, 00:41 - İp: 88.***.**3.190
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

116 - Allah kıyamet günü şöyle diyecek: “Ey Meryem oğlu İsa! Sen mi insanlara Allah’ı bırakarak beni ve anamı iki ilah edinin dedin?” İsa da şöyle diyecek: “Seni bütün eksikliklerden uzak tutarım. Hakkım olmayan bir şeyi söylemem benim için söz konusu olamaz. Eğer ben onu söylemiş olsaydım elbette sen bunu bilirdin. Sen benim içimde olanı bilirsin, ama ben sende olanı bilemem. Şüphesiz ki yalnızca sen gaybları hakkıyla bilensin.”

117 - “Ben onlara, sadece bana emrettiğin şeyi söyledim: Benim de Rabbim, sizin de rabbiniz olan Allah’a kulluk edin (dedim.) Aralarında bulunduğum sürece onlara şahit idim. Ama beni içlerinden aldığında, artık üzerlerine gözetleyici yalnız sen oldun. Sen her şeye hakkıyla şahitsin.”

Sevgili mustafa Allah rızası için şu yukarıdaki ayaetlerden sen "Orada Hz. İsanın ölmediği değil, öldürülmediği anlatılıyor" anlamını nasıl çıkartıyorsun bana anlatır mısın?

Tarih: 15 Ocak 2009, 00:45 - İp: 88.***.**3.190
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Ne kelime oyunu yahu? Ayıp olmuyor mu lazut hocam? sana söylediğim ayetlere bakmıyor musun?

Tarih: 15 Ocak 2009, 00:46 - İp: 78.***.**5.127
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Abi baktım..Sen baktın mı peki bana verdiğin ayaetlere

Aha yukarı yazdım onları..Bi de sen oku istersen

Tarih: 15 Ocak 2009, 00:49 - İp: 88.***.**3.190
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

ah lazut hocam ah Maide 116-117 de açıkça öldüğü belirtiliyor dedim. Okusana bir daha.. Yaşar Nuri amca dediğin zatın tercümesinde bak Hz. İsanın ölmediği değil, öldürülmediği anlatılıyor..

Tarih: 15 Ocak 2009, 00:50 - İp: 78.***.**5.127
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ya abi git işine..bak sana siteyi erkonokn sardı

Tarih: 15 Ocak 2009, 00:52 - İp: 88.***.**3.190
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Helal olsun hayal gücü muazzam

Tarih: 15 Ocak 2009, 00:53 - İp: 78.***.**7.210
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Hem de ne hayal gücü.. ALLAH ın ayetlerine iftiranın bu kadarı olur ancak. Bana bir ayet getirin dedim Hz. İsa'nın geleceğine dair, binbir yolla alakasız ayetleri nasıl Hz. İsa gelecek diye kaktırırırız, nasıl yanına hurafe hadis sıkıştırırız çabasına girildi. Sonuç ne oldu? Bunun hesabını ALLAH a nasıl vereceksiniz?

KUR'AN hurafe kitabı değildir. Aksine KUR'AN'da olmayıp da varmış gibi gösterilen yada KUR'AN da olup da yokmuş gibi gösterilen şeyler hurafedir.. KUR'AN dışındaki hiçbrişey din değildir. Bana göre bu HZ. İsa gelecektir hurafelerinin uydurulma sebebi Hz. Muhammed ve KUR'AN ın önemini yitirmesini amaçlamaktadır.. KUR'AN a küfürdür, hakarettir. KUR'AN son kitaptır ve Hz. Muhammed de yeryüzüne gelmiş son peygamberdir. Ondan sonra bir daha da peygamber gelmeyecektir..

Ben buradan arkadaşlarıma KUR'AN ı dosdoğrı okumalarını rica edeceğim. Lütfen KUR'ANı okuyun. KUR'AN ı okudukça insan bazı şeyleri daha iyi anlıyor. Din alimlerinin de hepsine kulak verin. Bir kişiye kaptırmayın kendinizi. Aklınız ve mantığını hep sorgulasın. Son kaynak daima KUR'AN olsun. Bundan başka da söyleyeceğim başka bir şey yok. ALLLAH tövbelerinizi kabul etsin..

Tarih: 15 Ocak 2009, 14:15 - İp: 85.***.**4.102