anka_61
anka_61 (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

İyi Ki Varsın Kızılay

İnsanlık için barış için Gazze’nin acılı insanlarına Türkiye’den sevgi ve yardım köprüsü kurmak için Türk Kızılay'ı ile Doğan Grubu el ele verdi ve Gazze’ye yardım kampanyası düzenledi.

Kampanya bu akşam Kanal D ve Star TV ortak yayınıyla başlatıldı..

Uğur Dündar ve Beyazıt Öztürk’ün sunuculuğunu yaptığı programın konukları ise, Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, oyuncu Cem Davran, Kanal D ve Star Tv’nin sevilen yüzleri Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Ayça Barlıer ve Erkan Petekkaya oldu..

Bağış yapmak için tüm GSM operatörlerinden 2868’e 5 TL değerinde boş mesaj atabilirsiniz. Ayrıca www.kizilay.org.tr adresinden online olarak bağış yapmak da mümkün. Bu arada ülke genelinde 700’e yakın Kızılay şubesi de makbuz karşılığında ve "Filistin’e şartlı bağış" ibaresiyle yardım yapmanız mümkün..

#anka_61' tarafından 09.02.2009 23:21:35 tarihinde düzenlendi.

#anka_61' tarafından 09.02.2009 23:23:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ocak 2009, 04:07 - İp: 212.***.**0.28
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

KUR'AN dan deliller nerede? Peygamberimizin ölümünden 200 yıl sonra derlenmiş bir insan işi rivayete mi inanacam yoksa KUR'AN a mı? Aklınızı başınıza alın biraz..

Tarih: 14 Ocak 2009, 21:50 - İp: 78.***.**5.127
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Kuran-ı kerimi sana tercüme eden peygamberimiz değil mi?
Peygambrimizin nasıl yaşadığını bize akataran o insanlar sahabe değil mi?
Nasıl namaz kılacağımızı bize öğreten peygamber efendimiz değil mi?
onun hadisi şerifleri değil mi?

Tarih: 14 Ocak 2009, 21:56 - İp: 88.***.**3.190
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Yani şimdi Kuran'da varmı yokmu Hz.İsa nın yeryüzüne ineceği ????

Tarih: 14 Ocak 2009, 22:02 - İp: 88.***.**8.59
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Onu sana aktaranın doğru aktardığını nereden biliyorsun lazut hocam? Madem hadis kitapları din ise ne diye fotoğraf çekiyorsun?? Pek çok hadiste bu yasaklanmış.. Aşağıya birkaç örnek yazdım. Derhal fotoğraf çekmeyi bırakalım o zaman.

-Her musavvir cehennemdedir. Musavvirin, tasvir ettiği her surete kıyamet gününde Allah hayat verir de o canlı suret cehennemde kendini yapana azap eder. Eğer sanatına devam etmek zorunda isen ağaç resmi ve canlı olmayan vucut kısımlarının resmini yap (Müslim 6:370).

- Melekler, köpek ve tasvirlerin bulunduğu eve girmez (Müslim 6:358).

-Allah'ın yanında azabı en şiddetli olan insanlar tasvircilerdir (Müslim 6:369).

Lazut hocam, aklımızı başımıza devşirelim.. Bu iş bilim işi. KUR'AN demiyor mu ben size yeterim, benden başka söz/hadis aramayın diye? Bunun dışında peygamberimizin söylediği rivayet edilen sözleri ölçüp tartmadan, KUR'AN a uyuyor mu uymuyor mu incelemeden nasıl itibar ederiz? Akıl var mantık var.. Hadisleri çöpe atalım diyen yok yanlış anlamayın ama onlara da din kitabı gibi anlam yüklemek ne akla, ne mantığa, ne de ''KUR'AN'' a uyar.. Bizim yapacağımız şey onlara bilimsel yaklaşmak, önce KUR'AN a, sonra tarihe, akla ve KUR'AN mantığına uyuyorsa itibar etmektir..

Tarih: 14 Ocak 2009, 22:11 - İp: 78.***.**5.127
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

mgirgin anlaşıldı sana YNÖ virüsü bulaşmış. Tedavisi yok. Böyle ölcen gali.
Gelmiş geçmiş tüm peygamberler bizim için Peygamberdir. onlar yahudilerin hristiyanların değil aynı zamanda bizimde peygamberimizdir. Bu bakımdan Hz. İsa bizim peygambeimiz değil sözün İslamın temel anlayışına çok ters. Hepsine saygımız sonsuzdur.
Ayetlerde Hz. İsanın ölmediği fakat bizim bilmediğimiz farklı bir hayat biçimine alındığı söyleniyor. Hadislerde ve genel inanış ki hemen hemne tüm müslüman ve hristiyonlarda Hz. İsanın yeryüzüne tekrar geleceği inancı var. Bu hadislerle sabit.
Gelelim hadisleri hafife almana. BU büyük bir hata.Fıkıh ilminde birinci derecede alınması gereken ölçük Kurandır. 2. si ise sünnettir. Sünnet ise hadislerle sabittir.
Hadisler alınırken her bir hadisin seceresi tutulmuştur. Kimdengeldiği kimlerin rivayet ettiği vs vs. Öyle ince elenip sık dokunmuş ki en ufak şüphe halinde geçerlisayılmamış.
Genede belli seviyeler konulmuş.
bu bakımdan hadislere laf söylemek haddine değil. 2. derece önemli kaynaktır.
bu konularda biraz daha dikkatli alman lazım.

Tarih: 14 Ocak 2009, 22:25 - İp: 88.***.**3.108
cncci
cncci (üye)
İstanbul / Firma

Hz. Ömer r.a. der ki: “Rasulullah a.s. devamla ilave etti: Ashabım yıldızlar gibidir, hangisine uyarsanız hidayeti bulursunuz.” (Suyûtî, Câmi’us-Sağir; Feyzu’l-Kadîr 4/76; İbnu Abdi’l-Berr, Câmi’u’l-İlm, 2/ 91

Hadis rivayet edenlerin özelliklerini inceleyin tık

Tarih: 14 Ocak 2009, 22:33 - İp: 88.***.**3.197
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Önce KUR'AN a iftira attınız şimdi de bana mı iftira atıyorsun pazarbey? Ben, benim son peygamberimin HZ. Muhammed Mustafa olduğunu söyledim.. Hadisleri hafife almıyorum. Yukarıdaki yazımı okuyup da mı yazdın bu sözleri? Hem sen de fotoğraf çekmeyi bırak bakam o zaman.

Tarih: 14 Ocak 2009, 22:36 - İp: 78.***.**5.127
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Kuran'da varmı yokmu onu merak ediyorum hala ?

Lazut hoca verdiğin ayetlerden ben Hz.İsa yeryüzüne inecek gibi bir anlam çıkartamadım. Daha açık bir ayet var mı ?

Tarih: 14 Ocak 2009, 22:41 - İp: 88.***.**8.59
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

okyanus, daha çok ararlar o ayeti. Bu zihniyet(arkadaşlar üstüne alınmasın) öyle birşey ki KUR'AN'da var olana bile yok diyebiliyorlar. Örneğin KUR'AN'a göre cuma namazı tüm inananlara farzdır ama hiç CUMA namazına giden bir kadın gördün mü ülkemizde? Göremezsin çünkü bu zihniyete göre kadınlara farz değildir..

Tarih: 14 Ocak 2009, 22:49 - İp: 78.***.**5.127
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bu adam bu gece çarpılcek. tartışman gali.

Tarih: 14 Ocak 2009, 22:56 - İp: 88.***.**3.108