dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

İdeoloji Devri Taş Devri Oldu.

günümüzde yıkılmaz diye sanılan birçok ideoloji yıkılıyor.Bunun yerini benim refah seviyem nasıl artar devri başlıyor.Bugün belkide en büyük gericilik ideoloji devirlerini savunmak olur.Sağ ve sol kavgasını yapan kişilerin aynı koğuşlarda nasıl arkadaş olduklarını biliyoruz.Bu insanlar farklı ideolojide olsalarda temennileri milletlerinin rafah seviyelerini arttırmak idi.Fakat geçmişte köprüde karşılaşan iki keçi gibi inatlaştılar.

Bugün yaşadağımız dinamik çağ üretime dayalıdır.Aldığımız bir ürün bir sene sonra teknolojik açıdan eskimektedir.Buda devamlı çalışmayı ve gelişmeyi gerekli hale getirmektedir.Bende imalat sektöründeyim müthiş rekabet var.

Biz ise halen idolojik kavgalar yapmaktayız.Oysa kavgamız şu olmalıydı. Örneğin,sizin parti İzmit körfezine tek köprümü yoksa altlı üstlü bir köprümü yapacak.Hangi barajları yapacak.Gerçi benim bir arkadaşımında tarlasını devlet istimlak ettiği için oda protestocu oldu ya herneyse.

Hangi ulaşım gelişmeleri projeleri var.Önceki hükümetlerin yaptığı gibi laftamı kalacak söylenenler yoksa icraatçı bir hükümetmi.

şehirleşme projeleri,tarımsal projeler,kalkınma planları,eski konutların depreme dayanıklı hale gelmesi,sağlık şu an büyük ölçüde halloldu.çünkü yakınlarım devlet hastahanelerine ameliyat oldu.Sanki 5 yıldızlıotel buzdolabı lcd tv vs. herşey var.Eskisini hatılayanlar bilir.şimdi istedğin özel hastahanede muayene olabiliyorsunuz.

Evet bizim çağ atlamak için siyasilerden isteğimiz projelerinin oLması ve bunları uygulaması.Çünkü yaşadığımız çağa ben dinamizm çağı adını koydum.Amerika ve avrupada 3 puan uygulamalı bu çağda bir anda küme düşmeleri oynayabilir.

Bundan Sonra Hükümet Olacak Her Parti Dinamik Olmak Zorundadır...

Eski bir dsp li bu konuda ne diyor.TIKLA

Tarih: 19 Eylül 2011, 21:50 - İp: 95.***.**2.241
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

afferin devrişe.

Tarih: 19 Eylül 2011, 22:21 - İp: 78.***.**5.168
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

laytmen kapitalizm ve liberalizim ideolojimi değilmi ?

bir de şu anki yaşadığımız sistem ney onu söyle.
emmoğlu.

Tarih: 19 Eylül 2011, 22:52 - İp: 85.***.**5.254
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

layiklik.

Tarih: 19 Eylül 2011, 22:58 - İp: 78.***.**5.168
okyanus.
okyanus. (üye)

tayyip de layik oldu emmi.

yavaş yavaş herşeyi öğrenecek lakin seksen sene geriden geliyor. tarihsel süreçten haberi yok emminin.

zira laiklik ideoloji değildir. ideoloji daha kapsamlı bir mefhumdur. ekonomik toplumsal vs. düsturları ve hedefleri olması gerektir.
laik bir kapitalizim de olabilir laik bir komünimizm de.
o cihetten laiklik ideoloji değildir.

emmi siz şimdi laik oldunuz ya benim laiklikten de sıtkım sıyrılır gari sizin yüzünüzden

Tarih: 19 Eylül 2011, 23:02 - İp: 85.***.**5.254
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

dinamizmin devam etmemesi icin ugrasanlar utansin.bazilari 2 kere utansin.

Tarih: 19 Eylül 2011, 23:03 - İp: 69.***.**4.188
okyanus.
okyanus. (üye)

laytmen yine boş konuşmusunda valla sana burda laf yetiştirmeye kalksam klavyenin her tarafı nasır tutar

bak bilader şimdi şehirleşme procesi demişsin
lakin öncelik ney olacak
geniş meydanlar parklarmı olacak
yahut gökdelenler mi olacak
yoksa gecekondular mı her yanı saracak
yoksa halkın müşterek ücretsiz kullanacağı kamusal alanlarmı olacak
öncelik ney ve kim olacak sorusunun cevabı ideolojidir zati

dinamik ne demek ayrıca.
hareketli demek mi
kıpır kıpır mı olacak
her yanı oynayacak mı
üst taraf başka alt taraf başka mı oynayacak

görüşen şerefsizdir deyip sonra görüşen hükümet deyil devlettir mi diyecek

bu yorumu yazan da ben deyilim parmaklarım emmi o zamat

Tarih: 19 Eylül 2011, 23:09 - İp: 85.***.**5.254
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 19 Eylül 2011, 23:11 - İp: 78.***.**5.168
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

İdeoloji, sözlük anlamı siyasal ya da toplumsal bir öğreti oluşturan, bir hükümetin, bir partinin, bir toplumsal sınıfın davranışlarına yön veren politik, hukuksal, bilimsel, felsefi, dinsel, moral, estetik düşünceler bütünü.

Light emmi açmış olduğun konu ideolojikmidir, ideolojik değilmidir?

Tarih: 20 Eylül 2011, 00:33 - İp: 78.***.**7.190
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

kemalizm ideolojimidir. keza orjinal bir sistem yok gibime gelmekt.

Tarih: 20 Eylül 2011, 23:10 - İp: 88.***.**2.162
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

evet emmi kemalizm ideolojidir. Kemalist taifeye hitab eder
Lakin İslam ideolojimidir değilmir işin içinden çıkamadım.
Keza dinlerin varlığı ilahi emirlere dayanırken ideoloji insan mantığının eseri olarak yorumlanır ve belirli bir kesime hitap eder. Belirli bir kesime yani müslümanlara hitab etmesinden ötürü islamı ideoloji olarak düşünmek mümkün. Ancak baştada belirttiğim gibi ideolojinin insan mantığının eseri olması nedeniyle kafalar karışıyor.

Bunu çözse çözse qazarby çözer

Tarih: 21 Eylül 2011, 00:39 - İp: 78.***.**7.190