dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

İdeoloji Devri Taş Devri Oldu.

günümüzde yıkılmaz diye sanılan birçok ideoloji yıkılıyor.Bunun yerini benim refah seviyem nasıl artar devri başlıyor.Bugün belkide en büyük gericilik ideoloji devirlerini savunmak olur.Sağ ve sol kavgasını yapan kişilerin aynı koğuşlarda nasıl arkadaş olduklarını biliyoruz.Bu insanlar farklı ideolojide olsalarda temennileri milletlerinin rafah seviyelerini arttırmak idi.Fakat geçmişte köprüde karşılaşan iki keçi gibi inatlaştılar.

Bugün yaşadağımız dinamik çağ üretime dayalıdır.Aldığımız bir ürün bir sene sonra teknolojik açıdan eskimektedir.Buda devamlı çalışmayı ve gelişmeyi gerekli hale getirmektedir.Bende imalat sektöründeyim müthiş rekabet var.

Biz ise halen idolojik kavgalar yapmaktayız.Oysa kavgamız şu olmalıydı. Örneğin,sizin parti İzmit körfezine tek köprümü yoksa altlı üstlü bir köprümü yapacak.Hangi barajları yapacak.Gerçi benim bir arkadaşımında tarlasını devlet istimlak ettiği için oda protestocu oldu ya herneyse.

Hangi ulaşım gelişmeleri projeleri var.Önceki hükümetlerin yaptığı gibi laftamı kalacak söylenenler yoksa icraatçı bir hükümetmi.

şehirleşme projeleri,tarımsal projeler,kalkınma planları,eski konutların depreme dayanıklı hale gelmesi,sağlık şu an büyük ölçüde halloldu.çünkü yakınlarım devlet hastahanelerine ameliyat oldu.Sanki 5 yıldızlıotel buzdolabı lcd tv vs. herşey var.Eskisini hatılayanlar bilir.şimdi istedğin özel hastahanede muayene olabiliyorsunuz.

Evet bizim çağ atlamak için siyasilerden isteğimiz projelerinin oLması ve bunları uygulaması.Çünkü yaşadığımız çağa ben dinamizm çağı adını koydum.Amerika ve avrupada 3 puan uygulamalı bu çağda bir anda küme düşmeleri oynayabilir.

Bundan Sonra Hükümet Olacak Her Parti Dinamik Olmak Zorundadır...

Eski bir dsp li bu konuda ne diyor.TIKLA

Tarih: 19 Eylül 2011, 21:50 - İp: 95.***.**2.241
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Meçhul brother..

Öğrenci andı ideolojidir diyebilirsin.. Ben daha açık yazayım; bu beyin yıkamadır..

Ermeniler, kendi çaplarında zombi yetiştiriyormuş, buna karşı bizde çocuklarımızı zombi olarak yetiştirmeliyiz gibi bir anlam çıkarıyorum ki, buna tamamen karşıyım..

-----------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.youtube.com/watch?v=R-tJ2FodsYE

Videodaki protestoculara, büyük kitleler deli gözüyle bakıyor olmalı.. Ben, çoğunluğun algısıyla bakmıyorum, biraz ötede şeytana sadakatini sunan kisenger-chaney türevleri varken, o kimseleri melekler korusun diyorum...

Tarih: 22 Eylül 2011, 14:57 - İp: 83.***.**1.15
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

hiç ilkinç bişey yazmamışınız.

Tarih: 22 Eylül 2011, 17:48 - İp: 78.***.**4.38
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

işler yoğun birkaç gündür siteye giremedim.kusura bakmayın.

ideolojik saplantıları olan arkadaşlar konuyu anlamamış.yada anlamak istemiyor.

bizim kalkınmak için ideolojiden çok bilimsel çalışmalara ve teknolojik yeniliklere ihtiyacımız var.

laf değil iş yapan yurttaş tipini benimsetmeliyiz.8 sene önceydi galiba bir japonla konuşmuştuk.sabah 08 00 dan 22 00 a kadar çalıştığını hemen hemen herkesin bu şekilde olduğunu söylemişti.onlar gibide olalım emiyorum.fakat genç ve dinamik bir toplum olmanın getirilerinden yararlanmalıyız.

tabi bu getirilerden faydalanmak istemeyen bazı küresel toplumlar başaka bazı toplumları sömürerek ilerlemesini sürdürüyor.bu konuda br fıkra anlatayım

biryahudi ile bir türk arkadaş olurlar.türk yahudiye yahu siz üç beş milyonluk bir toplumsunuz.bizim şehirlerin nufusu kadar bile yoksunuz.amerikayı siz yönetiyorsunuz.avrupayı keza öyle hatta birleşmiş milletlerde gazzze soruşturması yapan güney amerikalı sizin adamınızmış.sonradan öğrendik.bütün bunları nasıl yapıyorsunuz .bu kadar arkadaşlığımız var.banada öğret der.

yahudinin canı lüfer çekmektedir. bir yerden lüfer bul.güzelce mangalda kızart,yanına bide salata yap.anlatayım der.türk bunları hazırlar.yahudi ile sofraya otururlar.türk yahudinin ağzına bakar ne diyecek diye.yahudi kendi lüferini yer.sonrada türk alık alık bakarken onun lüferinide bitirip bütün kılçıklarını türkün önüne bırakır.türk şaşırır ve yahudiye lüferlerin hepsini yedin kılçıklarınıda bana bıraktın der.

yahudinin verdiği cevap şudur.ders işe yaradı sende intikal başladı.kafan işemeye başladı der.

daha ne kadar bize kılçık yedirmeye devam edecekler.birbirimizle uğraşmaktan adamların malı götürdüğünü göremiyoruz.

zaten bunlara dikkatlice bakılırsa dünyanın heryerinde bu oyunu oynuyorlar.

Tarih: 22 Eylül 2011, 23:19 - İp: 78.***.**4.25
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Japon İş Yasaları

İş Standartları Kanunu, çalışma saatleri, öğlen tatilleri, ve ücretli izinler konusunda da düzenlemeler getirmektedir.

Kanuni olarak, bir haftadaki maksimum çalışma saati 40 saattir. ( Biz de yasal olarak 45 saattir. )

Günlük çalışma süresi 6 saati geçen işyerlerinde minimum 45 dakika, 8 saati geçen işyerlerinde minimum 1 saat iş arası verilmek zorundadır.

Bir çalışan, işe başladıktan 6 ay sonra 10 günlük ücretli izin hakkını kazanmaktadır. (Bizde 1 yılı doldurmayan işçi izin hakkı kazanmaz )

MESAİ SAATLERİ :

Bankalar 9:00-15:00

İş yerleri 9:00-17:00

Mağazalar 10:00-20:00 (hafta sonu açık)

Müzeler 10:00-17:00 (genelde pazartesileri kapalı)

Tarih: 22 Eylül 2011, 23:44 - İp: 88.***.**5.203
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

emmi adamla konuştum.aldığımız cnc makinaların montajını yapmıştı.krizden çok önceydi.sabahtan 22 00 a kadar çalıştığını söyledi.siz dünya ile mesafenizi kapatmak için az çalışıyorsunuz demişti.ortada yunanistan örneği var adamlar çalışmayı sevmiyi.

üretici olmayan yada başkalarını sömürmeyen geri kalır.duygusal bağlamda.

Tarih: 22 Eylül 2011, 23:54 - İp: 78.***.**4.25
okyanus.
okyanus. (üye)

layt emmi sendeki sıkıntı ne biliyormusun

keza 8 sene önce bir capon gördüydüm o şöyle dedi deyip tüm caponyanın iş çalışma mevzuatını hatmetmiş sayıyorsun kendini

+ bilmem yalan bilmem doğru, bir kişiden duyduğun bir şeyi genelleştirip onun kural olduğunu düşünüyorsun

+ Sabah 8 den akşam 10 a kadar çalışmak hiçbir aklı başında işletmenin tercih edeceği birşey değildir. Verimlilik ve kalite denen birşey vardır. Hiçbir ciddi işletme sen yalvarsan bile günde seni 14 saat çalıştırmaz.

Bilader hadi bilmiyorsun cahilliğini hoş görelim de. İnternete girebildiğine göre google diye birşey var değil mi.

İki tuşa basıp google da arama yapıp öğrenmek yerine 8 sene önce bir japonun sana ne dediğini hatırlamaya çalışarak hafızana boş yere eziyet ediyorsun.

Bir japon sana öyle dedi diye sen Türkiye'nin geri kalmışlık sorununu çözüverdin değil mi kendi kafanda.

#okyanus.' tarafından 22.09.2011 23:57:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Eylül 2011, 23:55 - İp: 88.***.**5.203
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

senin sıkıntın ne biliyormusun kafadan sallıyorsun.ben talaşlı imalat sektöründeyim.şuan hçbir yerde üretim tam yapılmıyor türkiye hariç.burda bile aksamalar olmaya başladı.fuarlarda çok kişiyle görüştüm.şuan dünyada büyük bir kriz var.okuma biliyormusun bilmem.gazetelerde ispanya ,italya ,yunanistan vs. vs.

hayatımı işçilik yaparak kazandım.varoşlarda büyüdüm senin annen sana çukulata alırken ben yazlık sinemalarda çekirdek satıyordum.gerçi sen onlarıda bilmezsin.el bebek zengin mahallelerde büyüdün.herşeyin sanal gerçek hayatın içinde olmadın.yokluğu bilmezsin.

türkiyeye artık çelme takmayın.bırakın türkiye demokratik çoğunluğun yönettiği bir toplum olsun.bu ali cengiz oyunları ile bir yere varamazsınız şunuda söyleyeyim tayyipçi değilim.herkes hakkında konuşurum.demokratik ortamda seçilenlere saygı dymak zorundayız.

birilerin ipleri kimin elinde kim bunları oynatıyor.küresel güçler birileri bizim adımıza tavşan kaç oynasın istiyorlar.azınlık çoğunluğu yönetsin isteniyor..bu dünyanın heryerinde oynanıyor. bu millet bazılarının türk halkına küfür ettiği gibi hiçde öyle aptal da değil.

Tarih: 23 Eylül 2011, 00:18 - İp: 78.***.**4.25
okyanus.
okyanus. (üye)

bak emmi yine sallıyorsun.

zira bilmediğin ve tanımadığın mevzular hakkında sallama hastalığın olduğuna kanaat getirmek üzereyim az kaldı.

Emmi sen Türkiye'yi kurtaracak altın anahtarı göstermek niyetindesin, lakin elin uzanıp da google da japon çalışma mevzuatına bakmak yerine 8 sene önce bir capon bana şöyle dediydi hikayesi anlatıyorsun. Yetmiyor bir de kurtuluşu göstermek için topic açıyorsun yalan yanlış sallamalarla.

Memleketin asıl meselesinin ne olduğunun sen aslında canlı bir örneğisin.

Bizim memleketin asıl meselesi bilip bilmeden herkesin birşeyler sallaması.
Lakin kimsenin araştırma, öğrenme, bilme ve düşünme zahmetine katlanmaması.
En iyi teknik direktör ve ekonomistler kahvelerimizde sigara dumanı altında heba olup gitmekte zira. Umarım sende öyle değilsindir.

Neyse emmi, sen hayatında bir capon görmüşsündür en iyi capon odur zaten. Biz mevzuat şu bu boşuna konuşmaktayız burda.

senin caponun benimkinden daha çekik gözlüdür emmi mutlaka.

Bu arada benim küçükken çikolatam olmadı. Keza piskevütüm de olmadı.

Sen nerden biliyorsun ki zengin bir ailede büyüdüğümü.

Onu damı 8 sene önceki capon söyledi yoksa.
O caponu görürsen sorsana ben ne zaman ölecekmişim ????

Tarih: 23 Eylül 2011, 00:30 - İp: 88.***.**5.203
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

caponlar işkolik derler emmiler . benim bildiğim budur keza. çalışmayan intihar etmekte bunalımsal mukabili.

Tarih: 23 Eylül 2011, 00:39 - İp: 78.***.**4.38
okyanus.
okyanus. (üye)

Sen niye intihar etmiyorsun peki
çünkü sende çalışmıyorsun
zira iş yok
kasaba ahalisi şeherli avkat peşinde artık
sürekli uyuduğun için gözlerinde kısık zati

Tarih: 23 Eylül 2011, 01:04 - İp: 88.***.**5.203