dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

İdeoloji Devri Taş Devri Oldu.

günümüzde yıkılmaz diye sanılan birçok ideoloji yıkılıyor.Bunun yerini benim refah seviyem nasıl artar devri başlıyor.Bugün belkide en büyük gericilik ideoloji devirlerini savunmak olur.Sağ ve sol kavgasını yapan kişilerin aynı koğuşlarda nasıl arkadaş olduklarını biliyoruz.Bu insanlar farklı ideolojide olsalarda temennileri milletlerinin rafah seviyelerini arttırmak idi.Fakat geçmişte köprüde karşılaşan iki keçi gibi inatlaştılar.

Bugün yaşadağımız dinamik çağ üretime dayalıdır.Aldığımız bir ürün bir sene sonra teknolojik açıdan eskimektedir.Buda devamlı çalışmayı ve gelişmeyi gerekli hale getirmektedir.Bende imalat sektöründeyim müthiş rekabet var.

Biz ise halen idolojik kavgalar yapmaktayız.Oysa kavgamız şu olmalıydı. Örneğin,sizin parti İzmit körfezine tek köprümü yoksa altlı üstlü bir köprümü yapacak.Hangi barajları yapacak.Gerçi benim bir arkadaşımında tarlasını devlet istimlak ettiği için oda protestocu oldu ya herneyse.

Hangi ulaşım gelişmeleri projeleri var.Önceki hükümetlerin yaptığı gibi laftamı kalacak söylenenler yoksa icraatçı bir hükümetmi.

şehirleşme projeleri,tarımsal projeler,kalkınma planları,eski konutların depreme dayanıklı hale gelmesi,sağlık şu an büyük ölçüde halloldu.çünkü yakınlarım devlet hastahanelerine ameliyat oldu.Sanki 5 yıldızlıotel buzdolabı lcd tv vs. herşey var.Eskisini hatılayanlar bilir.şimdi istedğin özel hastahanede muayene olabiliyorsunuz.

Evet bizim çağ atlamak için siyasilerden isteğimiz projelerinin oLması ve bunları uygulaması.Çünkü yaşadığımız çağa ben dinamizm çağı adını koydum.Amerika ve avrupada 3 puan uygulamalı bu çağda bir anda küme düşmeleri oynayabilir.

Bundan Sonra Hükümet Olacak Her Parti Dinamik Olmak Zorundadır...

Eski bir dsp li bu konuda ne diyor.TIKLA

Tarih: 19 Eylül 2011, 21:50 - İp: 95.***.**2.241
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Bu işi de ittire kaktıra Ergenekona bağlamanız için az kaldı.

Tarih: 24 Eylül 2011, 12:22 - İp: 217.***.**8.47
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

CHP yi kim kurdu? İlk genel başkanı kimdi? bunları öğrenmek zor değil.

bunları bilmeyen mi var?
------------------------------------
ama konu bu değil.

chp'li arkadaşların bu klişe vecizesine hastayım ben:"chp, Atatürk'ün partisi!".
kiminle konuştuysam chpli, bir yerinde mutlaka bu lafı eder.

bilgi paylaşmak içinmi söylerler bunu.hayır.
gönülden bağlı oldukları "şimdiki chpye" paye vermek için.

başka sömürüler yapan partilere karşı tutarlı olmak lazım.
onları kınarken aynı saçmalığı yapmamak lazım.
bu Atatürk sömürüsü değilmi, sömürüyü ilk başlatan chp değilmi.

tencere dibin kara, seninki benden kara.derler buna.

#baberti' tarafından 24.09.2011 13:34:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Eylül 2011, 13:24 - İp: 78.***.**1.23
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Baberti,
CHP yi Atatürk'ün kurduğunu, cumhuriyetin kurucu partisi olduğunu inkâr mı edelim yani???...
Siz istiyorsunuzki geçmişe takılmayalım, unutalım.
Geçmişe takılmıyoruz. Ama geçmişi unutmuyoruz da...

Bir CHP li olarak da ben bu durumla öğünüyorum.

Tarih: 24 Eylül 2011, 18:09 - İp: 217.***.**8.47
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

chp en gerici partidir.

Tarih: 24 Eylül 2011, 19:08 - İp: 78.***.**4.38
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

chplilerin de çoğu yaşlı zaten

Tarih: 24 Eylül 2011, 19:57 - İp: 78.***.**5.152
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Yapma pazarbey o kadarda deyil. Bak genel baskanlari torer silahla cozulmez demis.

Tarih: 24 Eylül 2011, 19:57 - İp: 69.***.**4.188
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

ercan abi yazmış

CHP her zaman merkezde bir parti olmuştur.Dolayısıyla CHP solda bir parti olarak kurulmamıştır.
CHP de sol kavramını merhum Ecevit 1970 li yıllarda ortaya atmıştır. Onun dışında CHP nin işci sınıfı egemenliğine dayalı sol ile bir ilgisi yoktur.

"chp Atatürkü ölmeden çok önce izole etmiş,"

Atatürk 1938 başından itibaren ölüm döşeğinde iken izole edildi. Her halde ölüm döşeğinden de ülkeyi idare edebilecek durumu yoktu.

gerçek haber bunlar.

Tarih: 24 Eylül 2011, 19:58 - İp: 212.***.**5.38
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

en genç parti has parti

Tarih: 24 Eylül 2011, 20:01 - İp: 78.***.**5.152
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

" İdeoloji Devri Taş Devri Oldu. "

Konusuna , daha iyi örnekler bulunamazdı.. Tebrik ediyorum..

Tarih: 24 Eylül 2011, 20:25 - İp: 83.***.**1.15
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

chp sol parti değil lakin olması da gerekmez

laytmen e cevap vermiyorum zira cevabı hakedecek dolulukta bir mesajı yok
kopyala yapıştır yapmış sağdan soldan
lakin hiçbir yerden dikiş tutmuyor

bu arada sol parti arayıp da bulamayanlar için

Tkp
İşçi Partisi

bunları öneriyorum emmiler. chp niye sol değil diye dövüneceğinize gidin onlara oy verin.

+ gerçek sol parti sizin anladığınız manada demokat olmaz. Zira proleterya diktatörlüğünü savunur. iktidara oy yoluyla gelmeyi değil devrimle iktidarı almayı savunur çoğu kez. onlar da haklıdır keza. oy demokrasisi bir oy undan ibaret.

O da demokrasidir lakin sizin kafanızdaki oy verip yan gelip yatma demokrasisi ile alakası yoktur.

en geriçi parti ise 1400 yıl öncesinin görüşlerini ve toplum biçimini referans alan islamcı partilerdir. kimse de bunun aksini savunmak için laf salatası yapmasın boş yere.

bir de anlamadığım mefhum. chp li olmayanlar niye chp nin sol parti olmayışını kendine dert eder. size ne ister sol ister sağ olsun. sizin partiniz değil ve sizi ilgilendirmiyor. mesela ben chp li değilim chp sol parti mi sağ parti mi hiçbir zaman da kendime dert edinmedim.

( japon arkadaş söylemiş idi )

afiyet olsun cümleten.

bu arada Türkiye'den yahut Avrupa dan bana bir sol parti örneği verir iseniz berhudar olurum. ( Sol parti konusundaki otorite arkadaş bilhassa sen ver bu örneği )

Tarih: 24 Eylül 2011, 21:04 - İp: 88.***.**3.98