pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bilgisayarımdaki Klasörlerim Kayıp

Uzunca zamandan beri virüs sebebiyle bazı sistem bozukluklarım vardı. Dün k20 ile çektiğim yaklaşık 6 gb fotoğraf olan klasör ortadan kaybolmuş. 6 gb az değil. Ancak bu eksik görünen dosyalar sebebiyle artması gereken boş alan aynı görünüyor.Acaba virüs sebebiyle bu klasörler görünmüyor olabilirmi.
Vindovsu yeniden yüklesem geri gelirmi bunlar.

Tarih: 9 Şubat 2009, 00:33 - İp: 88.***.**4.64
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Başka bir trojanla geri al sende @pazaremmi.. Geleyim mi Altındeş'e..

Tarih: 9 Şubat 2009, 01:02 - İp: 88.***.**3.69
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

olmuyo okaynus abi olmuyo. Denedim.
Reminin dediği gibi sanırım sorunsal.
Valla anlamadım. Yarın bi format atem.

Tarih: 9 Şubat 2009, 01:03 - İp: 88.***.**4.64
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

kuvvetli bir virüs daraması yapsana.
mutlaka bir yolu olmalı.?? ama ne ??

Tarih: 9 Şubat 2009, 01:05 - İp: 85.***.**5.137
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

olmuyo olmuyo. Hem isimleri kim bilir Kütayacanın hangi şivesinde yazdım. Bi daha nasıl denk getircem.

Tarih: 9 Şubat 2009, 01:06 - İp: 88.***.**4.64
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Birleşmiş Milletler'in gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre, yeni bir bilgisayarın ve monitörün imal
edilebilmesi için 240kg'lık fosil yakıt, 22kg'lık kimyasal maddeker ve 1.500 litre su harcanmaktadır.
Diğer bir deyişle, yeni bir PC'nin üretilmesi oldukça yüksek oranlarda bir kaynak tüketimine neden olur.
Bu nedenle, biraz da çevreye karşı hissettiğiniz sorumluluk neticesinde, eski dostunuzu yakınınızda bulunan
bir bilgisayar geri dönüşüm merkezi'ne verebilirsiniz.

Tarih: 9 Şubat 2009, 01:10 - İp: 88.***.**3.69
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

gel kumköy abi gel.
Okaynus en iyisi yarın gündüz gözüne bi format atmak.
Benim ibilgisayar 4 pare. 2 işletim sistemi 2 de yedekler. ama nerden bilebilirim her iki sisteminde çökeceğini.
Gitti kuş fotolarım.

Tarih: 9 Şubat 2009, 01:10 - İp: 88.***.**4.64
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kmköy abi bana ne sudan fosil yakıttan ben foturaflarımı istiyom. NE emeklerle çektim ben onları

Tarih: 9 Şubat 2009, 01:13 - İp: 88.***.**4.64
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bilgisayarında picasa var ise,resimlerini geri alma ihtimalin kuvvetlidir gali, gıyabında bu sana ufak bir tiyo..

Tarih: 9 Şubat 2009, 01:16 - İp: 88.***.**3.69
umut1993
umut1993 (Objektif)
Bursa / Amatör

pazarbey antivirüs programın yoksa al ücretsiz iyi bi program indir şu linkten "http://download.softpedia.com/dl/296d2aea255569672f57e0dded1010bd/498fbb2a/100006527/software/antivirus/antivir_workstation_winu_en_h.exe"
daha sonra sistem bozuklukların ve sistemde bulunan gereksiz dosyaların için yardımcı olabilecek bi program(sistem dosyalarında sadece kayıt defterinde yardımcı ücretsiz indir "http://www.ccleaner.com/download/downloading"
bu da sistemde silinen dosyalarını geri getirmek için benim 80 gb veriyi 10 saatte faaln geri getirdi uzun sürüyor ama ne var ne yok geri geliyoe eğer bozulmamışsa. bu da ücretsiz buyur "http://rapidshare.com/files/195812980/testdisk-6.7.win.zip.html"
sana yardımcı olabilecek programlar hadi kolay gelsin... verdiğim ilk iki sitede siteye girdiğin anda veya biraz bekleyince indirme şeyi çıkması lazım eğer çıkmıyosa adlarını vereyim birinci antivirüsün adı "avira antivir" ikinci temizleme programının (kayıt defteri sorunları da çözüyo)Ccleaner. sonuncunun adı da "testdisk-6.7".(sonuncu rapidshare indirmeyi bilmiyorsan gir freeye tıkla saniyeler bitene kadar bekle download a tıkla)

bu arada test dikste ne var ne yok geri getiriyo o yüzden aradığını bulman için araman lazım biraz (biraz e değil aslında) ve o progmramı sağlıklı kullanmak için harici hard diskin varsa takman bulunan dosyaları oraya kaydettirmen iyi olur. söyliyim. test disk komut sisteminden çalışıyo ve öyle ahım şahım bir görünümü yok.biraz karışık gelirse anlatmaya çalışırım (aslında zor değil eğer komut sisteminden kormuyorsan.herhangi özel bir şey de yapılmıyor sadece ayarlıyorsun ne yapacağını gerisi programa kalıyor.)

#umut1993' tarafından 09.02.2009 07:23:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Şubat 2009, 07:18 - İp: 85.***.**4.64
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

farkında olmadan yanlış bir parmak hareketi ile gizli dosya haline getirmiş olabilirmisin ?

Tarih: 9 Şubat 2009, 08:28 - İp: 85.***.**9.57