pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bilgisayarımdaki Klasörlerim Kayıp

Uzunca zamandan beri virüs sebebiyle bazı sistem bozukluklarım vardı. Dün k20 ile çektiğim yaklaşık 6 gb fotoğraf olan klasör ortadan kaybolmuş. 6 gb az değil. Ancak bu eksik görünen dosyalar sebebiyle artması gereken boş alan aynı görünüyor.Acaba virüs sebebiyle bu klasörler görünmüyor olabilirmi.
Vindovsu yeniden yüklesem geri gelirmi bunlar.

Tarih: 9 Şubat 2009, 00:33 - İp: 88.***.**4.64
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 10 Şubat 2009, 22:37 - İp: 85.***.**8.136
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sayın rokomet hocam, solucan worm lorm cookie kanca neyse artık hepsi benim gözümde tehlikedir. Gözümle gördüğüm için senin dediğine değil gözüme inanacağım. ayrıca jpg ve mp3 dosya içine sokulmuş yada uydurulmuş virüsleri bizzat arkadaş bende denedi bilerek. (prorat)
Yani bunlar bilinenler, daha kimbilir ne haltları vardır.

Lazut hocam;
-Revo Uninstaller
-ccleaner yada tune up
programlarını önce bir temin et. her zaman lazım.
Şimdi programı normal program ekle kaldırdan kaldırman baya bir dosyayı ve kayıt defteri girdisini ardında bırakır. Bu yüzden Revo Uninstaller ile kaldırma yapman iyi olabilir. Sonrasında program filesteki dosyayı elle sil. document setting içindeki templeride elle sil Windows içindeki temp ve prefect i de elle boşalt.
ardından ccleaner yada tune up ile tarat.
pcyi kapa 2 dakika kapalı kalsın ram boşalsın sonra aç ve programını kur. şu anda aklıma gelenler bunlar. İşine yarayabilir.

ellemediğimiz bir tek commonfiles kaldı ..

Tarih: 10 Şubat 2009, 22:40 - İp: 88.***.**6.22
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

@pazaremmi..

Tarih: 10 Şubat 2009, 22:47 - İp: 78.***.**3.32
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

remi şimdi hemen deneyeceğim..

mustafa abi yok ..

avg kullnıyorum..

ama şimdi ondan da soğudum

Tarih: 10 Şubat 2009, 22:56 - İp: 88.***.**5.236
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

mustafa abi ne diyon bana.
geçmiş olsun hoca.

Tarih: 10 Şubat 2009, 22:57 - İp: 85.***.**8.136
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

bilgisayardan hiç anlamadığım için, virüs girince bir buçuk ay kardaşimi bekledim, gelsin de formatlasın diye.. biraz da bahane oldu tabi, uzaklaşmak için.. geldi bizimkisi, "karsperski" yi yükledi.. abi en güvenlisi bu, diğerleri dandik, virüsü ancak bu önler, dedi.. gitti...

#fujisever' tarafından 10.02.2009 23:02:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Şubat 2009, 23:02 - İp: 78.***.**9.238
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

hiç bir değişiklik olmadı..

Tarih: 10 Şubat 2009, 23:51 - İp: 88.***.**5.236
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

kıh kıh kıh

Tarih: 10 Şubat 2009, 23:53 - İp: 85.***.**8.136
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

önce eski programı Revo Uninstaller yardımıyla tam tarama yöntemiyle (en alttaki seçenek) kaldıracak ve ardından ileri tuşu yardımıyla kayıt defteri girdilerini yandaki kutucuklar yardımıyla checkleyecektin ve ileri deyip bu kayıtların silinmesini sağlayacaktın.
eğer öyle yaptıysan dokunmadığımız common files program filesin içindeki common filesin içindeki adobe adına ne kadar dosya varsa elle sil. tabi ilk önce bir önceki mesajımdaki adımları yaptıktan sonra en son yapacaksınız.

ayrıca Revo Uninstalleri tüm işlemler sonucunda birdaha çalıştırabilirmisin. orada yüklü ne kadar yabancı program varsa (tercihen adonenin yazılımları) onlarıda teker teker kaldırman.

Benim başıma bu cs4ün versiyonunu deneme amaçlı kurduğumda gelmişti.
Okadar değer giriyorki Revo Uninstaller ile teker teker hepsini kaldırmak zorunda kaldım. Tabi arada kayıt defterine dokunduğu için windosuda çökertmiştim. sonraki denemelerimde yanlış checklediğimi farkettim. Sadace siyah olan kayıt anahtareları checkleri işaretlenecek. eğer yaında + işareti varsa onu komple checlersek kayıt defteri dizinini hatalı silmiş oluyoruz. Programlar zaten türkçe benim yazdığım ayarları biraz dikkatli ve yavaş yavaş yaparsan abi düzeleceğini umut ediyorum.
u olay vista kurulan pcye xpyi kuramamak gibidir. her zaman yapmaz. bu sorunun nedeni program kurulur ve sistemden kalkarken tam anlamıyla randımanlı kalkaz. o nedenle revo uninstalleri kullanıyoruz zaten.

Tarih: 11 Şubat 2009, 00:06 - İp: 88.***.**6.22
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bırakın yardımcı olmayın .

Tarih: 11 Şubat 2009, 00:07 - İp: 85.***.**8.136